Mija 16 lat od śmierci Waldemara Goszcza. Osierocił wówczas 6-letnią córkę. Wiktoria wyrosła na piękną kobietę i ma ciekawe zajęcie

24 stycznia minie 16 lat od śmierci Waldemara Goszcza. Aktor najbardziej kojarzony z serialem "Adam i Ewa" zginął w wypadku samochodowym i osierocił wówczas 6-letnią córkę Wiktorię. Dziś dziewczyna ma już 21 lat i pracuje jako modelka.
Waldemar Goszcz Waldemar Goszcz KAPiF

Waldemar Goszcz - 16. rocznica śmierci

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. Waldemar Goszcz zginął 24 stycznia 2003 roku w wypadku samochodowym pod Ostródą. Aktor miał zaledwie 29 lat.

Waldemar Goszcz Waldemar Goszcz KAPiF

Tragiczny wypadek

Wracał wraz z przyjaciółmi, Radosławem Pazurą i Filipem Siejką, z Gdańska do Warszawy. W pewnym momencie ulubieniec widzów zaczął wyprzedzać busa. Niestety, droga, którą jechali była wyjątkowo wąska, a z naprzeciwka wyjechał ford escort. Goszcz nie zdążył wrócić na swój pas i auta zderzyły się czołowo. Zginął na miejscu, a jego lancia nadawała się już tylko do kasacji.

Wiktoria Goszcz Wiktoria Goszcz screen/Facebook/wiktoriazuzanna.goszcz

Córka Waldemara Goszcza

Waldemar Goszcz osierocił wówczas 6-letnią córkę. Wiktoria ma dziś 21 lat, jednak nie zachowuje się jak większość celebrytów. 

Wiktoria Goszcz Wiktoria Goszcz screen/Facebook/wiktoriazuzanna.goszcz

Córka Waldemara Goszcza

Nie pojawia się na ściankach, nie słychać o niej w prasie czy telewizji.

Wiktoria Goszcz Wiktoria Goszcz Instagram / Wiktoria Goszcz

Wiktoria Goszcz - córka Waldemara Goszcza

Tak jak inne nastolatki chętnie prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych, ale nie stara się na siłę zdobyć rozgłosu. 

Wiktoria Goszcz, córka Waldemara Goszcza Wiktoria Goszcz, córka Waldemara Goszcza Instagram / Wiktoria Goszcz

Wiktoria Goszcz - córka Waldemara Goszcza

Wiktoria studiuje na jednej z prywatnych uczelni. Kierunek, na który się zdecydowała, to psychologia. Po szkole poświęca czas na pracę dorywczą w gastronomii.

Wiktoria Goszcz na pokazie Macieja Zienia Wiktoria Goszcz na pokazie Macieja Zienia Screen / Elle.pl

Wiktoria Goszcz - córka Waldemara Goszcza

Do jej największych zainteresowań należy jednak modeling i w maju ubiegłego roku pochwaliła się na Instagramie niemałym sukcesem. Goszcz wzięła udział w pokazie najnowszej kolekcji Macieja Zienia.

Wiktoria Goszcz Wiktoria Goszcz screen/Facebook/wiktoriazuzanna.goszcz

Wiktoria Goszcz - córka Waldemara Goszcza

Od razu widać, że dziewczyna jest wyjątkowo zgrabna. Rzuca się to w oczy na fotografiach z wakacji, które zamieszcza w sieci.

Wiktoria Goszcz Wiktoria Goszcz screen/Facebook/wiktoriazuzanna.goszcz

Wiktoria Goszcz - córka Waldemara Goszcza

Za rozwój jej kariery trzymamy kciuki! Tym bardziej, że jej ojciec także zaczynał od modelingu. Aktorstwo było dopiero późniejszym etapem jego kariery w Warszawie.

Waldemar Goszcz z Króliczkami Playboya w 2002 roku Waldemar Goszcz z Króliczkami Playboya w 2002 roku Akpa

Początki Waldemara Goszcza

Na początku lat 90. Goszcz przyjechał do Warszawy z rodzinnego Wolborza. Wysoki, dobrze zbudowany, pięknie opalony... Nic dziwnego, że któregoś dnia zaczepił go na ulicy właściciel renomowanej agencji modeli i od razu zaproponował mu pracę.

Waldemar Goszcz w 2002 roku Waldemar Goszcz w 2002 roku Akpa

Sukces za sukcesem

W wieku 19 lat, w 1993 roku, Waldemar Goszcz zdobył tytuł "Twarz Roku". Chodził po wybiegach u najbardziej znanych polskich projektantów i bez problemu wygrywał castingi do reklam telewizyjnych. Jego twarz była coraz bardziej rozpoznawalna. On jednak wciąż chciał czegoś nowego. Postanowił zatem zostać aktorem. Wziął udział w zdjęciach próbnych do telenoweli "Adam i Ewa" i od razu dostał główną rolę. Dzięki serialowej popularności mógł nagrać solową płytę, zatytułowaną po prostu "Waldek Goszcz".

Jest we mnie wulkan, który nie pozwala mi do końca być wyciszonym facetem - mówił w wywiadach Goszcz.
Serial Adam i Ewa Serial Adam i Ewa KAPIF.pl

Katarzyna Chrzanowska o Waldemarze Goszczu

Był wrażliwy, szczery i spontaniczny - tak wspominała go Katarzyna Chrzanowska, z którą grał zakochaną parę w "Adamie i Ewie".
Waldemar Goszcz w 2001 roku Waldemar Goszcz w 2001 roku Akpa

Katarzyna Chrzanowska o Waldemarze Goszczu

Żył szybko i intensywnie. Nie mogę się pozbierać, bo straciłam w nim wielkiego przyjaciela. Widziałam Gońka tydzień przed śmiercią. Przeklinał wtedy swój samochód. Żałował, że w ogóle go kupił. Wydał na niego mnóstwo pieniędzy, a w ostatnim czasie nie miał stałej pracy. Musiał chałturzyć, żeby spłacać raty. Słyszałam, że jechał za szybko, ale wiem, że w takim aucie nie czuje się prędkości - mówiła po jego śmierci Katarzyna Chrzanowska, serialowa Ewa.
Waldemar Goszcz w listopadzie 2002 roku Waldemar Goszcz w listopadzie 2002 roku Akpa

Katarzyna Chrzanowska o Waldemarze Goszczu

Nie potrafię pogodzić się z jego śmiercią, tym bardziej że mieliśmy tyle wspólnych planów. W lutym wybieraliśmy się razem do Chicago ze spektaklem dla Polonii. Goniek za wszelką cenę chciał być aktorem. Bolało go, że traktowano go jak amatora. Po jego śmierci - jak na ironię - wszystkie media trąbią, że zginął aktor Waldemar Goszcz. To okrutne i niesprawiedliwe. Znałam go dość dobrze i wiem, że nie był żadnym gwiazdorem. Tak naprawdę był człowiekiem zagubionym, bezbronnym jak dziecko. Zginął jak jego idol James Dean - dodała Chrzanowska.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.