Bill Gates nie jest najbogatszych człowiekiem na świecie? Prześcignął go założyciel Zary! To jego córka przejmie rodzinne imperium

Amancio Ortega, założyciel sieci odzieżowej Zara, został właśnie uznany przez "Forbesa" za najbogatszego człowieka na świecie i tym samym prześcignął zajmującego od lat 1 miejsce, Billa Gates. Co prawda chwila chwały trwała dość krótko, już w piątek założyciel Microsoftu, znów objął prowadzenie - ale jedno jest pewne - Ortega jest dla niego poważnym zagrożeniem. Warty 78 miliardów majątek 80-letni Ortega przekaże w przyszłości szykowanej na dziedziczkę fortuny córce, Marcie. A my przy okazji przyjrzeliśmy się innym dziedziczkom milionowych i miliardowych fortun.
Marta Ortega Perez Marta Ortega Perez East News

Marta Ortega Perez

Amancio Ortega, założyciel sieci odzieżowej Zara, został uznany przez "Forbesa" za najbogatszego człowieka na świecie i tym samym prześcignął zajmującego od lat 1 miejsce, Billa Gates. Co prawda chwila chwały trwała dość krótko, już w piątek założyciel Microsoftu, znów objął prowadzenie - ale jedno jest pewne - Ortega jest dla niego poważnym zagrożeniem. Warty 78 miliardów majątek 80-letni Ortega przekaże w przyszłości szykowanej na dziedziczkę fortuny córce, Marcie. A my przy okazji przyjrzeliśmy się innym dziedziczkom milionowych i miliardowych fortun.

Najbogatszy obecnie człowiek na świecie, Amancio Ortega, ma troje dzieci: syna Marcosa oraz dwie córki: Sandrę i Martę. 40-letnia obecnie Marta już od dawna jest typowana przez ojca na dziedziczkę jego gigantycznej fortuny. Odebrała staranne wykształcenie w European Business School of London, gdzie studiowała ekonomię, a potem podjęła pracę w firmie ojca. Poza ojczystym hiszpańskim płynnie mówi po angielsku i francusku. Kiedy przejmie firmę 80-letniego ojca, będzie do tego należycie przygotowana, od dawna bowiem zajmuje kierownicze stanowiska w jego firmie. Ma syna, Amancia.

Marta Ortega Perez z synem AmancioTHIBAUT DALIPHARD/E PRESS PHOTO

VMontecarlo,Longines Jumping Marta Ortega Perez arriving in boat <P>Pictured: Marta Ortega Perez<B>Ref: SPL1308751 250616 </B><BR/>Picture by: Gigi Iorio / Splash News<BR/></P><P><B>Splash News and Pictures</B><BR/>Los Angeles:310-821-2666<BR/>New York:212-619-2666<BR/>London:870-934-2666<BR/>photodesk@splashnews.com<BR/></P>Gigi Iorio / Splash News / Gigi Iorio / Splash News/EAST NEWS

Stella McCartney (fot. Stefan Wermuth/Reuters) Stella McCartney (fot. Stefan Wermuth/Reuters) Stella McCartney (fot. Stefan Wermuth/Reuters)

Stella McCartney

Stella McCartney to córka piosenkarza, byłego Beatlesa i najbogatszego muzyka na świecie. W przeciwieństwie do ojca, ją zawłaszczył świat mody, którym zafascynowana była już jako nastolatka. Zanim jednak podjęła naukę, a potem pracę jako projektantka, czerpała wszystkimi zmysłami ze środowiska, w jakim dorastała.

Byłam wychowana w sposób, który opierał się na czystej zmysłowości. Ukształtowało mnie dorastanie na farmie organicznej, reakcje na okrucieństwo wobec zwierząt, a także widok pracujących twórczo rodziców - ojciec jest także kolekcjonerem sztuki. Oglądałam filmy. I oczywiście 24/7 w domu obecna była muzyka. Te zmysłowe doświadczenia miały na mnie ogromny wpływ, moje oczy były szeroko otwarte - mówiła w rozmowie z Harper's Bazaar.

Mając 15 lat, podjęła prace u Christiana Lacroix, jednego z najsłynniejszych projektantów mody. Kształciła się w Central St Martins College of Art & Design w Londynie, a do CV może sobie wpisać współpracę z takimi markami jak Adidas i H&M oraz z samym Karlem Lagerfeldem. Jej ubrania prezentowały na sobie m. in. Naomi Campbell, Yasmin Le Bon i Kate Moss. Już choćby to świadczy o tym, że pozycję w biznesie zdobyła ciężką pracą i talentem, a nie tylko nazwiskiem i koneksjami sławnego ojca.

Na zdjęciu poniżej pozuje z Kate Moss.

Stella McCartney i Kate MossAndrew Sims / Andrew Sims - The Times

Dominika Kulczyk Dominika Kulczyk KAPIF.pl

Dominika Kulczyk

Po śmierci ojca, Jana Kulczyka, wraz z bratem Sebastianem, Dominika Kulczyk objęła stworzone przez niego miliardowe imperium. Na imprezę potrafi przyjść w zestawie za kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale gdy wyjeżdża do Afryki, zakłada zwykłą koszulę, zakasuje rękawy i kopie studnie dla tubylców. Dziedziczka gigantycznej fortuny, która na studiach spała w zwykłych akademikach o kiepskim standardzie. Kobieta, która pragnie być postrzegana przez to, co robi dla innych, a nie przez liczbę zer na koncie.

Kiedy miała 24 lata, wyszła za mąż za księcia Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego. Szybko pojawiły się głosy, że to ustawka, za którą stał Jan Kulczyk. Ślub był jak z bajki, odbył się na pokładzie samolotu lecącego do Wenecji, a udzielił go im ówczesny prezydent Poznania, Ryszard Grobelny. Ślubu kościelnego we Włoszech udzielił im arcybiskup Juliusz Paetz.

Mieliśmy się pobrać w rodzinnym zamku w Wiśniczu, ale w Polsce zdarzyła się wielka powódź i w okolicach Wiśnicza mnóstwo ludzi straciło dach nad głową. Uznaliśmy, że w takiej sytuacji bal i świętowanie jest niestosowne. Przeprosiliśmy gości i w małym gronie polecieliśmy do Wenecji. Było kameralnie, romantycznie, bez mediów, bo na szum wokół siebie nie byłam wtedy gotowa - tłumaczyła "Gali" Dominika Kulczyk powody niezwykłych okoliczności, w jakich wzięła ślub.

Dominika Lubomirska-Kulczyk, Jan LubomirskiKapif

Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci: 12-letniego obecnie Jeremiego-Sebastiana i 8-letniej Weroniki Karli Konstancji. Przetrwało 12 lat, do 2013 roku, kiedy to para podjęła decyzję o rozstaniu. Na jesieni 2015 roku pojawiły się pogłoski, że Dominika Kulczyk spotyka się z Pawłem Delągiem. Żadne z nich nie skomentowało tego, jak i pogłosek, że ich romans wygasł na początku tego roku.

0Kulczyk Dominika dziecko, Kulczyk Jan 2014-02-11Kapif

Ivanka Trump Ivanka Trump infusny-160 / BULLS

Ivanka Trump

Ivanka Trump urodziła się w 1981 roku jako drugie z pięciorga dzieci amerykańskiego miliardera, obecnie kandydata na prezydenta USA, Donalda Trumpa. Mogłaby, niczym Paris Hilton, do końca życia nie pracować, wiodąc beztroskie życie celebrytki, ale w tej rodzinie taka opcja jest chyba z góry wykluczona. Jest prawdopodobnie najbardziej zapracowaną bogaczką na świecie. Swój czas dzieli pomiędzy obowiązki wiceprezesa w rodzinnym imperium a obowiązki matki (ma 6-letnią córkę Arabellę, 3-letniego synka Josepha i niespełna półrocznego Theodore'a). Pracuje nawet po kilkanaście godzin na dobę.

Codziennie jest mi smutno, kiedy muszę zostawić Arabellę. To ważne dla mnie, żeby kontynuować to, co robię. Spełniam się w tym i myślę, że dzięki temu mogę być lepsza mamą, kiedy jestem w domu. Zresztą nie podoba mi się określenie "mama pracująca", ponieważ kiedy jestem z Arabellą w weekendy, jestem o wiele bardziej wyczerpana w poniedziałek rano, niż w piątek w nocy - mówiła kilka lat temu w wywiadzie dla "Redbook".

Wspiera również ojca w staraniach o fotel prezydenta USA.

Pracowaliśmy razem ponad dziesięć lat, kocham i szanuję go. Rozumiem go i to, jak mój ojciec myśli - tłumaczyła w rozmowie z "Harper's Bazaar".

Ivanka TrumpScreen z Instagram.com/Ivanka Trump

Zanim weszła w rodzinny biznes, jako nastolatka próbowała swoich sił między innymi jako modelka. Do Trump Organization przyłączyła się w 2005 roku, rok po ukończeniu studiów ekonomicznych  na Uniwersytecie w Pensylwanii. Wkrótce wypuściła na rynek autorską linię biżuterii, a magazyn Harper's Bazaar nazwał ją "Nową Królową Diamentów". Oprócz tego Ivanka Trump ma swoje linie eleganckich butów i ekskluzywnych torebek - te ostatnie stworzyła we współpracy z firmą Modani.

W 2009 roku przeszła na judaizm, przyjęła imię Yael i wkrótce potem poślubiła Jareda Kushnera. Dziedziczka fortuny w wywiadach podkreśla, że wraz z mężem i dziećmi tworzą szczęśliwą rodzinę. Jej recepta na udane życie małżeńskie jest mocno pragmatyczna.

Ivanka TrumpScreen z Instagram.com/Ivanka Trump

Jared KushnerScreen z Instagram.com/Ivanka Trump

MARGHERITA MISSONI MARGHERITA MISSONI Bulls

Margherita Missoni

Margherita Missoni urodziła się w 1983 roku w trakcie Tygodnia Mody w Mediolanie. Gdy miała zaledwie tydzień, była już na pierwszym pokazie mody. Gdy podrosła, dziadek Ottavio - założyciel firmy - zawsze kończył pokazy idąc z wnuczką po wybiegu. Babcia Rosita projektowała kostiumy dla opery La Scala, więc mała Margherita często przesiadywała w garderobie Luciano Pavarottiego.

Margherita Missoni z dziadkiem, Ottavio MissonimBulls

Była ambasadorką marki, a dla rodzinnej firmy projektowała też perfumy. Dziś w USA próbuje kariery modelki i aktorki. Gdy w 2013 roku jej wujek Vittorio zginął w katastrofie lotniczej w Wenezueli, stery wartego 60 mln dolarów domu mody i sieci 40 sklepów przejęła jej matka, Angela Missoni. Projektowane przez nią stroje noszą znane aktorki, m.in. Liv Tyler, Ashley Judd, Cameron Diaz, Demi Moore czy Drew Barrymore. Ta ostatnia była nawet twarzą marki.

Odkąd dziedziczka rodu Missoni zamieszkała w Nowym Jorku, wszędzie pojawia się ubrana w stroje zaprojektowane przez jej rodzinną firmę. W czasie jednego z przyjęć dobroczynnych ustanowiła rekord - strój zmieniała dziewięć razy.

Zawsze byłam grzeczną dziewczynką i robiłam to, czego inni ode mnie oczekiwali - tłumaczy.

O sobie jednak nie zapomina.

Kocham modę, ale chcę zostać świetną aktorką i dostać Oscara. Gdy mama będzie chciała przejść na emeryturę, zaskoczę wszystkich swoim powrotem - obiecuje.

Instagram Margherita MissoniInstagram.com/mmmargherit

Allegra Beck Versace Allegra Beck Versace Bulls

Allegra Versace

Urodzona w 1986 roku Allegra miała tylko 11 lat, gdy jej słynny wuj Gianni Versace został zamordowany. Firmą zajęła się jego siostra, Donatella. Zapisane w testamencie 50 proc. wartej 1,4 mld dolarów firmy Allegra dostała po osiągnięciu pełnoletności.

Po śmierci wujka przez kilka lat żyłam w cieniu. Nie mogłam kontrolować swojej codzienności - mówiła w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica".

Donatella Versace i Allegra Beck VersaceBulls

Na uniwersytecie w Kalifornii studiowała aktorstwo, język francuski i historię sztuki. Daleko jej jednak do typowej studentki. Młodość spędzona wśród najdziwniejszych postaci świata mody ukształtowały ponoć jej trudną osobowość. Z anoreksją zmaga się od 13. roku życia. Narkotyki i alkohol tylko dołożyły się do wyniszczenia jej organizmu. Nie pomogły specjalne kliniki ani armia uzdrowicieli, energoterapeutów i znachorów.

Allegra Beck VersaceBulls

W najgorszym dla siebie okresie Allegra ważyła 28 kilogramów. Choroba uszkodziła jej serce, wątrobę i kości. Za stan zdrowia dziewczyny wzięła odpowiedzialność Donatella Versace. Przyznała, że nigdy nie była dobrą matką i pozwoliła córce wyprowadzić się z domu w zbyt młodym wieku.

Allegra VersaceE-PRESS PHOTO.COM

Chloe Green Chloe Green E-PRESS PHOTO.COM

Chloe Green

Chloe Green to 24-letnia córka i oczko w głowie brytyjskiego biznesmena z tytułem szlacheckim, Philipa Greena. Gdy tata kieruje wartym 5 mld dolarów imperium, córka wiedzie radosne życie młodej dziedziczki.

Koncert Rihanny na obchodzonych wspólnie z bratem urodzinach czy występ Destiny's Child na jego bar micwie nie były niczym niezwykłym. W końcu sir Philip Green jest prezesem Arcadia Group, handlowego giganta, do którego należą tak znane marki jak Topshop, BHS, Evans, Burton, Miss Selfridge czy Dorothy Perkins.

Chloe chce iść w ślady ojca. Był jej mentorem od najmłodszych lat. Ponoć już jako 12-letnia dziewczynka Chloe potajemnie odwiedzała sklepy Topshop i przyglądała się pracy zatrudnionych tam osób. Potem wszystko opisywała Panu Prezesowi, czyli tacie.

Instagram Chloe GreenInstagram.com/chloegreen5

Gdyby Chloe przyszło do głowy, że nie musi pracować, byłbym bardzo zły. To, co mamy, to bardzo niezwykły biznes rodzinny, który mógłby stać się biznesem rozpisanym na pokolenia. Ale na to trzeba zapracować - tłumaczy bogaty tata.

Kilka lat temu Chloe brała udział w programie "Made in Chelsea", reality show o życiu bogatych młodych mieszkańców prestiżowej dzielnicy Londynu. Przekonuje, że od bycia modelką zdecydowanie bardziej woli pracę w rodzinnej firmie.

Delfina Delettrez Fendi Delfina Delettrez Fendi BFA/REX/Shutterstock / BFA/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Delfina Delettrez Fendi

Jak na czwarte pokolenie rodziny projektantów przystało, Delfina Delettrez Fendi swoje życie związała ze światem mody i zajęła się produkcją biżuterii. Projektuje ją też jej ojciec, Bernard Delettrez. W wieku 18 lat Delfina umiała już wytapiać piękne przedmioty ze złota i srebra. Rok później, w 2007 roku, do sklepów trafiła jej pierwsza kolekcja.

Biżuteria zaprojektowana przez Delfinę Delettrez FendiTwitter

Zamiłowanie do dodatków wzięła od matki, Silvii Venturini. Ta jest w Fendi dyrektorką kreatywną odpowiedzialną za akcesoria. Nim pozwolono Delfinie produkować ozdoby pod marką stworzoną przez jej prababcię, Adele Casagrande, oraz pradziadka, Edoardo Fendi, musiała zdobyć uznanie na własną rękę. Trwało to aż 7 lat.

Dziś równie chętnie posługuje się w pracy kamieniem, skórą i cennymi metalami. Używa nawet magnesów. Za wzór stawia sobie Leonardo da Vinci i nim inspiruje się przy tworzeniu dzieł na wzór ciała ludzkiego, ale i zwierzęcego.

Delfina Delettrez FendiTwitter

Urodzona w Rzymie w 1987 roku, wychowywała się we Włoszech, Brazylii i Francji. Próbowała studiować kostiumologię. Ciąża ograniczyła jej naukę do 4 miesięcy. Uznała, że było to zbyt wyczerpujące fizycznie i skupiła się na dziecku. Po urodzeniu córki zajęła się też karierą. Staż odbyła w biurze projektowym Chanel, potem przyszła miłość do biżuterii. Delfina ma brata, cztery ciotki oraz 28 kuzynek i kuzynów.

Dylan Lauren Dylan Lauren East News

Dylan Lauren

Dylan Lauren to 42-letnia córka Ralpha Laurena, magnata z branży modowej. Sama jednak także ma głowę do interesów - tyle że w innej branży. Dylan Lauren jest właścicielką nowojorskiego Dylan's Candy Bar, który uchodzi za największy sklep ze słodyczami na świecie. Co ciekawe, do założenia własnego biznesu zainspirowało ją obejrzenie filmu "Willy Wonka i fabryka czekolady". Jej mamą jest Ricky Anne Loew-Beer.

Celebrities at the US Open tennis games in Queens, New York City.<P>Pictured: Ralph Lauren with his wife Ricky Lauren and their daughter Dylan Lauren<P><B>Ref: SPL210143 120910 </B><BR/>Picture by: Splash News<BR/></P><P><B>Splash News and Pictures</B><BR/>Los Angeles:310-821-2666<BR/>New York:212-619-2666<BR/>London:870-934-2666<BR/>photodesk@splashnews.com<BR/></P>East News

Dylan jest najmłodsza z trójki rodzeństwa: ma dwóch braci: biznesmena Davida Laurena oraz twórcę filmowego, Andrew Laurena.

Dylan Lauren, right, and Andrew Lauren the children of designer Ralph Lauren arrive for their fathers collection show and private dinner at Paris Les Beaux-ArtsEast News

Dylan Lauren jest mężatką - w czerwcu 2011 roku poślubiła Paula Arroueta, menedżera ds. funduszy. Para ma dwoje dzieci - bliźniaków urodzonych dzięki surogatce - syna Coopera Blue i córkę, Kingsley Rainbow. Dziedziczka rodzinnej fortuny otwarcie mówi o powodach, dla których zdecydowała się skorzystać z pomocy surogatki.

Wybraliśmy pomoc surogatki jako sposób na założenie rodziny, głównie dlatego bo podróżowałam po świecie i miałam stresujący harmonogram otwarcia nowych sklepów - przyznała bez skruchy. - Mam mnóstwo znajomych, którzy są samotnymi rodzicami, adoptują dzieci lub wynajmują surogatki - nie mnie ich nie oceniać, mamy współczesny świat - mówiła w wywiadzie z "Cricket's Circle", który przytacza "Daily Mail".

Dylan Lauren z bliźniakamiInstagram.com/dylanscandybar

Bliźniaki Dylan LaurenInstagram.com/dylanscandybar

Głodni ciekawostek? Oto one. Gdy Dylan miała 16 lat, jej ojciec chciał nazwać perfumy jej imieniem.

Ale powiedziałam mu, że muszę zarezerwować swoje imię na moment, gdy stworzę własną markę - mówiła w Usmagazine.com.

I jak widać, dotrzymała słowa. Jej życie kręci się wokół słodyczy, w tym kontekście nie dziwi więc, że jej narzeczony oświadczył się jej na plaży "za pomocą cukierka", jak zdradziła w Usmagazine.com.

Mąż Dylan Lauren z bliźniakamiInstagram.com/dylanscandybar

Aerin Lauder Aerin Lauder East News

Aerin Lauder

Aerin Lauder to 46-letnia wnuczka miliarderki i założycielki jednego z największych na świecie
koncernów kosmetycznych, Estée Lauder. Ma siostrę Jane Lauder Warsh. Aerin Lauder już od najmłodszych lat zgłębiała tajniki rodzinnej branży. Już w trakcie studiów na Uniwersytecie w Pensylwanii, a także po ich skończeniu pracowała w Estée Lauder. Aerin Lauder zajmuje w niej stanowisko dyrektora odpowiadającego za styl i wizerunek. Jednak na tym nie poprzestaje - w ramach koncernu ma wydzieloną linię sygnowaną własnym imieniem - AERIN - która produkuje kosmetyki, perfumy, ubrania, a także meble. Jej ostatnim "dzieckiem" jest zapach Tangier Vanile, który sama zachwala w reklamie.

Tangier Vanile otwiera sekretne drzwi do legendarnego splendoru Maroka, wanilia z Madagaskaru, ogrzewany bursztyn i bogata bułgarska róża stanowią finisz w dolinie tajemnicy - to próbka doskonałego "copy", którego używa w swojej reklamie.

Od 1996 roku jest żoną bankiera, Erica Zinterhofera. Para ma dwoje dzieci.

Eric Zinterhofer , Aerin Lauder East News

Aerin mieszka w Nowym Jorku. Kilka lat temu zaprosiła dziennikarzy "Elle Decor" do swojego nowojorskiego apartamentu, pokazała im także "wakacyjny" domek w Haptons. Wystarczy rzut oka na wnętrza mieszkania, by mieć pewność, że Aerin Lauder ma wyczucie stylu.

W salonie Manhattan stoją dwa fotele od Jean-Michela Franka obite tkaniną od Christophera Hylanda, lampy podłogowe od Alberto Giacometti'ego, klubowe fotele marki Paul Dupré-Lafon otaczają kominek, obraz, który wisi nad kanapą jest autorstwa Roberta Rymana, a pleciony dywan został wyprodukowany przez Le Decor Francais - czytamy w Elledecor.com

Mieszkanie Aerin LauderScreen z Elledecor.com

Aerin Lauder Aerin Lauder East News

Holly Branson

Holly Branson to córka Richarda Bransona, brytyjskiego przedsiębiorcy i twórcy ponad 400 firm z Virgin Group. Holly ma 31 lat, ma także o 3 lata młodszego brata. Jak to często wśród dziedziców rodzinnych firm bywa, najpierw poznała działanie każdego z trybików tej wielkiej machiny od podszewki. Na swoim profilu na Linked in twierdzi, że przez rok była na stażu!

Dołączyłam do Virgin Group w sierpniu 2008 roku. Najpierw przez rok byłam na stażu we wszystkich firmach z grypy Virgin, potem dołączyłam do zespołu zarządzającego Virgin w Londynie. Teraz dzielę swój czas pracy pomiędzy partnerów Virgin Group, skupiam się na celach grupy, wprowadzeniu nowych biznesów oraz przewodniczeniu organizacji non profit Virgin Unite - tak się przedstawia na Uk.linkedin.com.

Holly Branson, Richard BransonEast News

Jej mężem jest Freddie Andrews. W grudniu 2014 roku para została rodzicami bliźniaków, Etty i Artie'go.

Holly BransonInstagram/holly_branson

Dzieci Holly BransonInstagram/holly_branson

Holly Branson odpoczywa w towarzystwie swojego ojca, o czym informuje na Instagramie.

Więcej o:
Komentarze (5)
Bill Gates nie jest najbogatszych człowiekiem na świecie? Prześcignął go założyciel Zary! To jego córka przejmie rodzinne imperium
Zaloguj się
 • 2gulo

  Oceniono 3 razy 1

  brednie
  Najbogatszym człowiekiem na świecie jest putin. Jest jedynym właścicielem największego kraju na Ziemi.

 • Gość: goldbaum

  0

  Rothschild się pęka ze śmiech, 🐑🐑🐑

 • Gość: goldbaum

  0

  Rothschild się śmieje, 🐑🐑🐑

 • do_podziwu

  Oceniono 2 razy 0

  "Bill Gates nie jest najbogatszych człowiekiem na świecie?" - pierwszy tysiac "najbogatszych" ma wyliczenia "Forbesa" w ....dupie-:))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX