Mr. T studiował matematykę. Zaskoczeni? My owszem, choć większy wstrząs zafundowała nam Monika Olejnik

Znamy ich z ekranów telewizorów, internetu, kina, sceny. Często jednak do miejsca, w którym się znaleźli prowadziła kręta droga. Ta, nierzadko wiodła także przez uczelnie wyższe. Nie zawsze kierunki, które studiowały gwiazdy, miały związek z tym, dzięki czemu potem zostały sławne.
Mr. T Mr. T Mat. prasowe

Mr. T

Dzięki grze w football Mr. T dostał stypendium, dzięki któremu mógł podjąć studia na Prairie View A&M University. Studiował matematykę, jednak po jednym roku został wydalony.

Marcin Prokop Marcin Prokop Kapif

Marcin Prokop

Marcin Prokop jest specjalistą do spraw marketingu bankowości elektronicznej. Skończył studia na Wydziale Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie.

Matthew McConaughey Matthew McConaughey AP

Matthew McConaughey

Matthew McConaughey studiował Prawo tylko chwilę, dość szybko odkrył bowiem, że to aktorstwo jest jego prawdziwym powołaniem.

Cate Blanchett Cate Blanchett AP

Cate Blanchett

Cate Blanchett studiowała przez rok na Uniwersytecie w Melbourne sztuki piękne i ekonomię. Dwa semestry wystarczyły jednak, aby zdecydowała się rzucić studia dla aktorstwa.

Magdalena Różczka Magdalena Różczka WBF

Magdalena Różczka

Magdalena Różczka przez pół roku studiowała Informatykę na Uniwersytecie Zielonogórskim, potem miała też 2-letnią przygodę z socjologią na tej samej uczelni, to wszystko pozwoliło jej zrozumieć, że powinna zwrócić się ku aktorstwu. W 2004 ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie.

Ewa Drzyzga Ewa Drzyzga Kapif

Ewa Drzyzga

Gospodyni "Rozmów w toku" ma dyplom filologii rosyjskiej na Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

Kinga Rusin Kinga Rusin Kapif

Kinga Rusin

Kinga Rusin studiowała Italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Eva Longoria Eva Longoria PrPhotos

Eva Longoria

Eva Longoria zdobyła tytuł licencjata z kinezjologii (nauki zajmującą się ruchem ciała człowieka) na Texas A&M University-Kingsville, który potem uzupełniła tytułem magistra z zakresu Chicano Studies (studia koncentrujące się na tematyce latynoskiej i meksykańskiej) na California State University w Northridge.

Brad Pitt Brad Pitt AP

Brad Pitt

Brad Pitt skończył Dziennikarstwo na Uniwersytecie Missouri, specjalizując się w reklamie.

Monika Olejnik Monika Olejnik Kapif

Monika Olejnik

Monika Olejnik studiowała Zootechnikę w SGGW w Warszawie, a na Uniwersytecie Warszawskim zrobiła studia podyplomowe z dziennikarstwa.

Robert Janowski Robert Janowski Kapif

Robert Janowski

Robert Janowski ukończył Weterynarię na SGGW w Warszawie.

Rowan Atkinson Rowan Atkinson PrPhotos

Rowan Atkinson

Rowan Atkinson zdobył tytuł licencjata z elektrotechniki na Newcastle University, a potem dopełnił naukę o tytuł magistra z tej samej dziedziny na Oxford University.

Harrison Ford Harrison Ford AP

Harrison Ford

Harrison Ford studiował krótko filozofię, ale szybko porzucił naukę dla aktorstwa.

Kazik Kazik WBF

Kazik

Mówi się, że studia to nie wyścigi, a Kazik Staszewski wziął sobie ten studencki żart głęboko do serca. Artysta socjologię na Uniwersytecie Warszawskim studiował 6 lat, ale dyplomu nie zdobył. Cóż, jeszcze wszystko przed nim.

Natalie Portman Natalie Portman AP

Natalie Portman

Natalie Portman otrzymała dyplom licencjata z psychologii na Harvardzie.

Lisa Kudrow Lisa Kudrow AP

Lisa Kudrow

Lisa Kudrow z wykształcenia jest biologiem, co było marzeniem bardziej jej ojca (także biologa niż jej). Przez kilka lat pracowała pod jego kierunkiem, jednak w końcu oboje zrozumieli, że powołaniem Lisy jest aktorstwo.

Courteney Cox Courteney Cox AP

Courteney Cox

Courteney Cox studiów z architektury wnętrz nie skończyła. Rzuciła je dla kariery modelki i aktorki.

Więcej o: