Richard Gere i Cindy Crawford, Angelina Jolie i... A Ostałowska? Pamiętacie, że oni kiedyś byli małżeństwem?

Wielka miłość, obietnica spędzenia razem życia, a potem rozwód, często spowodowany przez tę drugą lub tego drugiego. Zobacz, które gwiazdy przysięgały sobie wieczną miłość, a potem rozstały się.
Jonny Lee Miller i Angelina Jolie Jonny Lee Miller i Angelina Jolie East News

Angelina Jolie i Jonny Lee Miller

Ślub tej pary w 1996 roku był dość niesamowity. Angelina Jolie, zamiast tradycyjnej sukni ślubnej, założyła na siebie białą koszulkę i czarne, skórzane spodnie. Dodatkowo z przodu własną krwią napisała imię przyszłego męża.

Kilka miesięcy później małżeństwo ogłosiło separację, a w lutym 1999 roku nastąpił rozwód.

Angelina Jolie i Jonny Lee Miller w 1995 roku wystąpili razem w filmie "Hakerzy". W 2014 roku Jolie wyjawiła, że wciąż pozostaje w przyjacielskich stosunkach ze swoim pierwszym mężem.

Myślę o nim, kiedy myślę o tym [filmie - red.]. Chociaż jetem pewna, że film dzisiaj strasznie się zestarzał, to jednak wtedy mieliśmy dużo zabawy - wspominała w rozmowie z "Us Magazine".

Angelina Jolie i Jonny Lee MillerEast News

Jonny Lee Miller i Angelina JolieEast News

Richard Gere i Cindy Crawford Richard Gere i Cindy Crawford East News

Richard Gere i Cindy Crawford

Cindy Crawford od tak dawna (od 1998 roku) jest żoną Randego Gerbera, że można wprost zapomnieć, że jej pierwszym mężem był Richard Gere. Przystojniak z "Pretty Woman" i supermodelka byli małżeństwem w latach 1991-1995. Powodem rozstania miała być zbyt duża różnica wieku (17 lat). Mimo to Crawford pozytywnie oceniła ten związek.

Richard to inteligentny facet, bardzo interesujący. Wiele dowiedziałam się o świecie. To był wspaniały rozdział w moim życiu - mówiła potem w rozmowie z "Daily Mail".

Richard Gere i Cindy CrawfordEast News

Richard Gere i Cindy CrawfordEast News

Lyle Lovett i Julia Roberts Lyle Lovett i Julia Roberts East News

Julia Roberts i Lyle Lovett

Mówiono o nich "piękna i bestia". Julia Roberts i starszy od niej o 10 lat komik byli małżeństwem raptem 2 lata - od 1993 do 1995 roku.

Oboje byli bardzo skoncentrowani na karierze. To negatywnie wpłynęło na ich związek. W wywiadzie dla magazynu "People" Lovett przyznał, że ani razu w ciągu ich małżeństwa nie udało mu się spędzić z żoną 7 dni z rzędu.

Julia Roberts od 2002 roku jest żoną Daniela Modera.

Julia Roberts i Lyle LovettPeople

Dominika Ostałowska i Hubert Zduniak Dominika Ostałowska i Hubert Zduniak Kapif

Dominika Ostałowska i Hubert Zduniak

Dominika Ostałowska i Hubert Zduniak byli małżeństwem, i to dość zgodnym, od 2002 roku. Mają syna, również Huberta. Kiedy zatem Ostałowska zdecydowała się odejść od męża do reżysera Mariusza Malca, dla wszystkich było to ogromne zaskoczenie.

Dominika Ostałowska i Hubert ZduniakKapif

Tom Cruise i Mimi Rogers Tom Cruise i Mimi Rogers East News

Tom Cruise i Mimi Rogers

Mimi Rogers była pierwszą żoną hollywoodzkiego gwiazdora. Pobrali się w 1987 roku, jednak już 3 lata później byli po rozwodzie. To właśnie ona, była żona doradcy Kościoła Scjentologicznego, wciągnęła go do sekty.

Ponoć jednym z powodów, dla których to zrobiła, był seksoholizm aktora.

Tom posuwał wszystko, co się rusza - mówił jeden z przyjaciół Rogers w rozmowie z Tonyorgeta.org.

Chciała go z tego wyleczyć, a tymczasem uczyniła z niego gorliwego wyznawcę sprawy scjentologów.

Tom Cruise i Mimi RogersEast News

Renée Zellweger i Kenny Chesney Renée Zellweger i Kenny Chesney East News

Renée Zellweger i Kenny Chesney

Renée Zellweger i muzyk country Kenny Chesney byli małżeństwem przez 8 tygodni, a sakramentalne "tak" powiedzieli sobie w 9 maja 2005 roku na Wyspach Dziewiczych. Już 15 września anulowali swój ślub. Ponoć inicjatorem rozstania był Chesney, który nie potrafił zaakceptować stylu życia Zellweger.

Renée Zellweger, Kenny Chesneyscreen z people.com

Renee Zellweger i Kenny Chesneyskan z People

Renee Zellweger i Kenny ChesneyEast News

Jennifer Lopez i Cris Judd Jennifer Lopez i Cris Judd East News

Jennifer Lopez i Cris Judd

Jennifer Lopez i Cris Judd byli małżeństwem od września 2001 roku do stycznia 2003. To było zanim świat zaczął się ekscytować związkiem Lopez z Benem Affleckiem (byli tak medialni, że zachwycona nimi prasa nazywała ich "Bennifer" albo "superparą"). To właśnie romans celebrytki z Affleckiem walnie przyczynił się do rozpadu jej małżeństwa z Juddem.

Zresztą, Lopez i Judd także byli bardzo medialni, a Judd z trudem znosił medialny zgiełk wobec ich związku. Zaprzecza jednak, że zmęczenie tą specyficzną sławą wpłynęło na kryzys ich związku.

To nie wpłynęło na naszą relację. Niestety, to nam po prostu nie wyszło - czytamy jego wypowiedź na łamach "Daily Mail".

Jennifer Lopez, oscaryBULLS

Jennifer Lopez i Cris JuddEast News

Bradley Cooper i Jennifer Esposito Bradley Cooper i Jennifer Esposito East News

Bradley Cooper i Jennifer Esposito

Bradley Cooper przeżywa obecnie gorący romans z byłą żoną Cristiano Ronaldo, Iriną Shayk. Jednak od grudnia 2006 do listopada 2007 roku jego żoną była Jennifer Esposito. Pytany o przyczyny zakończenia tego nader krótkiego małżeństwa, aktor niespecjalnie umiał to wyjaśnić.

To po prostu się zdarzyło. Dobrą stroną jest to, że oboje zdaliśmy sobie sprawę.... Czasami po prostu to wiesz - powiedział w wywiadzie radiowym w Howard Stern's Sirius XM, jak czytamy w "Us Magazine.".

Niemniej prezentowali się całkiem ładnie.

Jennifer Esposito i Bradley CooperEast News

Jennifer Garner i Scott Foley Jennifer Garner i Scott Foley East News

Jennifer Garner i Scott Foley

Niespełna 4 lata trwało ich małżeństwo, od 2000 do 2004 roku. Dlaczego Jennifer Garner i Scott Foley rozstali się? Komplikacje pojawiły się, gdy Garner dostała główną rolę w serialu "Agentka o stu twarzach".

To świetny facet. Byliśmy wtedy już w pełni dorośli, jednak patrząc wstecz rozumiem, że nie wiedzieliśmy, w co się pakujemy - przyznała Garner w rozmowie z portalem "Daily Mail".

Obecnie Jennifer Garner jest w trakcie rozwodu z Benem Affleckiem, a Scott Foley od 2007 roku jest mężem Mariki Domińczyk.

Jennifer Garner i Scott FoleyEast News

Ryan Reynolds i Scarlett Johansson Ryan Reynolds i Scarlett Johansson East News

Scarlett Johansson i Ryan Reynolds

Ryan Reynolds był pierwszym mężem Scarlett Johansson. Ślub wzięli w 2008 roku, jednak małżeństwo wytrzymało zaledwie do 2011 roku. Oboje bardzo dużo grali i grają nadal. Zapracowani, nie mieli dla siebie zbyt dużo czasu, a związki na odległość bywają kłopotliwe w utrzymaniu.

Obecnie Scarlett Johansson jest żoną Romaina Dauriaca (od października 2014 roku). We wrześniu ubiegłego roku urodziła im się córka Rose Dorothy. Ryan poślubił Blake Lively, z którą ma córkę, James.

Scarlett JohanssonEast News

Brooke Shields i Andre Agassi. Brooke Shields i Andre Agassi. fot. Forum

Andre Agassi i Brooke Shields

Ich małżeństwo trwało raptem dwa lata, ale był to bardzo burzliwy okres. Poznali się w 1993 roku, w 1997 wzięli ślub. Agassi podobno był chorobliwie zazdrosny i urządzał żonie awantury. Przyczyną jednej z nich była scena w serialu przyjaciele, w którym grana przez nią postać poszła na randkę z Joey'em. Obecny na planie Agassi wybiegł z furią ze studia.

Pobiegłam zanim i go znalazłam. Powiedział, że zrobiłam z niego głupka liżąc palec Matta Le Blanca. Wsiadł w samochód i odjechał do Los Angeles - wspominała aktorka w swojej autobiografii.

Małżeństwo zakończyło się w 1999 roku.

Andre Agassi i Brooke Shields w 1995 rokuCARLTON PRESS / EAST NEWS

Tom Green i Drew Barrymore Tom Green i Drew Barrymore East News

Drew Barrymore i Tom Green

Drew Barrymore i Tom Green wytrzymali jako małżeństwo 5 miesięcy, choć wcześniej znali się od lat. Powód rozstania? Greenowi nie odpowiadał status męża gwiazdy.

Moje małżeństwo trwało bardzo krótko. Naprawdę nie mam specjalnej ochoty mówić o tym publicznie. To wszystko było częścią jakiegoś szaleństwa, zawirowania - mówił potem Green w wywiadzie cytowanym przez "Huffington Post".

Tom Green był drugim mężem Drew Barrymore. Ślub wzięli w lipcu 2001 roku, rozwiedli się w grudniu. Drew Barrymore jest obecnie żoną Willa Kopelmana, mają dwójkę dzieci.

Tom Green i Drew BarrymoreEast News

Tom Green i Drew BarrymoreEast News

Dominika Kluźniak i Bartosz Głogowski Dominika Kluźniak i Bartosz Głogowski Kapif

Dominika Kluźniak i Bartosz Głogowski

Dominika Kluźniak i Bartosz Głogowski byli razem 12 lat. Wtedy w życiu Głogowskiego pojawiła się piosenkarka Natalia Lesz. Kluźniak mocno przeżyła rozstanie.

Był czas porządnego wkurzenia na niego, na nią, na siebie. Aż w końcu przyszło opamiętanie. Któregoś dnia obudziłam się ze spokojem w sercu. Już nie tęskniłam za nim - wspomina Dominika Kluźniak w wywiadzie dla "Twojego stylu".

Obecnie Kluźniak, która z Głogowskim ma córkę Julię, jest związana z Karolem Pocheciem. W połowie czerwca ubiegłego roku urodziła im się córka.

Dominika Kluźniak i Bartosz GłogowskiKAPiF

Dominika Kluźniak, Bartosz GłogowskiWBF

Madonna i Sean Penn Madonna i Sean Penn Bulls

Madonna i Sean Penn

Madonna, choć romansów miała co niemiara, ślub brała jedynie dwa razy. Pierwszy, jako 27-latka, z o 2 lata od niej młodszym Seanem Pennem. Małżeństwo przetrwało 4 lata. Powodem rozpadu był przede wszystkim alkohol, który Sean Penn pił w ogromnych ilościach.

W czerwcu 1987 roku Madonna trafiła do szpitala po tym, jak Penn uderzył ją w głowę kijem baseballowym.

Bycie z Seanem jest zbyt męczące. Jestem tylko kobietą. Ile można wytrzymać? - tłumaczyła potem Madonna.

madonna, Sean PennEast News

Helen Hunt and Hank Azaria Helen Hunt and Hank Azaria East News

Helen Hunt i Hank Azaria

Helen Hunt i Hank Azaria wzięli ślub w lipcu 1999 roku, ale małżeństwem byli zaledwie 17 miesięcy. A rok później aktorka miała już kolejnego męża - został nim Matthew Carnahan. Hank z kolei jest żonaty z aktorką Katie Wright, z którą ma 6-letnie synka Hala.

Helen Hunt i Hank AzariaEast News

Geena Davis i Jeff Goldblum Geena Davis i Jeff Goldblum East News

Geena Davis i Jeff Goldblum

Pamiętacie, że oni byli małżeństwem? Geena Davis i Jeff Goldblum wzięli ślub w 1987 roku, a rozwód 3 lata później.

Poznali się w byłej Jugosławii na planie filmu "Transylwania 6-5000". Potem występowali razem w legendarnym już filmie "Mucha".

Oboje byliśmy bardzo niezależnymi, niekonwencjonalnymi, wolnymi duchami. Mieliśmy sporo szczęścia, że się spotkaliśmy i spędziliśmy ze sobą wspaniałe chwile - wspominał w 1990 roku Goldblum.

Ich rozstanie było wtedy dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem.

Jeff Goldblum i Geena DavisBulls

Fred Armisen i Elisabeth Moss Fred Armisen i Elisabeth Moss East News

Elisabeth Moss i Fred Armisen

Fred Armisen i Elisabeth Moss byli związani węzłem małżeńskim w latach 2009-2011. 48-letni komik wcześniej był żonaty z piosenkarką Sally Timms.

Fred Armisen i Elisabeth MossEast News

Jolanta Fraszyńska i Robert Gonera Jolanta Fraszyńska i Robert Gonera Kapif

Jolanta Fraszyńska i Robert Gonera

Jolanta Fraszyńska była studentką Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Był rok 1990. Zauroczony piękną studentką Gonera zakochał się w niej bez pamięci. Szybko wzięli ślub. Niestety, po 4 latach nastąpił rozwód. Mają córkę Nastazję.

Robert Gonera i Jolanta FraszyńskaKapif

Jacek Borcuch i Ilona Ostrowska Jacek Borcuch i Ilona Ostrowska Kapif

Jacek Borcuch i Ilona Ostrowska

Jacek Borcuch i Ilona Ostrowska byli małżeństwem przez 8 lat, dopóki nie stanęła pomiędzy nimi Olga Frycz. Ostrowska miała początkowo nadzieję, że to zwykłe zauroczenie, które szybko jej mężowi przejdzie. Gdy jednak informacje o romansie Borcucha pojawiły się w prasie, Frycz miała postawić kochankowi ultimatum.

Ona i tak długo wytrzymała. Przez pierwsze miesiące żyła na fali zakochania, ale potem zrozumiała, że na dłuższą metę tak się nie da. Otoczenie ją oceniało, ludzie źle o niej mówili. Zaczęła namawiać Jacka,  by w końcu rozwiązał tę trudną dla nich wszystkich sytuację. Niestety nic to nie dało. Dlatego Olga w końcu postawiła mu ultimatum - informował w 2011 roku Fakt.pl.

Udało jej się. Niedługo potem Borcuch i Ostrowska nie byli już małżeństwem. Prawo do opieki nad córką Mirką otrzymała Ilona Ostrowska.

Jacek Borcuch i Ilona OstrowskaKapif

Więcej o: