Prokop nazwał ją "seksowną kuguarzycą", pod wrażeniem jej metamorfozy jest nawet mąż. My też. Bo stare zdjęcia... Aż nie wierzymy

Paulina Smaszcz-Kurzajewska już od 5 lat nie pracuje w telewizji - teraz zajmuje się PR-em. Jednak od pewnego czasu coraz częściej pojawia się na czerwonym dywanie, na którym - musimy to przyznać - coraz jaśniej błyszczy. Wszystko za sprawą spektakularnej metamorfozy - od jakiegoś czasu jest platynową blondynką, a jej kreacje stały się wyjątkowo seksowne. Kiedyś jej styl pozostawiał WIELE do życzenia. Zobaczcie, jak się zmieniła.
Paulina Smaszcz-Kurzajewska na lutowej imprezie zaskoczyła odważnym strojem i stało się jasne, że jej metamorfoza jest kompletna. Biały garnitur z ogromnym dekoltem, który miała na sobie na lutowej imprezie, sprawił, że absolutnie nikt nie mógł oderwać wzroku od jej piersi. Kiedyś zaś na oficjalnych imprezach częściej chowała swoją figurę w luźnych zabudowanych kreacjach. Do jej przemiany przyczyniła się też nowa fryzura - znacznie skróciła włosy i przefarbowała je na platynowy blond. Żona dziennikarza przyznała, że wcześniej skupiała się na wychowywaniu dzieci i prowadzeniu domu. Jej przemiana nie była zaplanowana. Paulina Smaszcz-Kurzajewska na lutowej imprezie zaskoczyła odważnym strojem i stało się jasne, że jej metamorfoza jest kompletna. Biały garnitur z ogromnym dekoltem, który miała na sobie na lutowej imprezie, sprawił, że absolutnie nikt nie mógł oderwać wzroku od jej piersi. Kiedyś zaś na oficjalnych imprezach częściej chowała swoją figurę w luźnych zabudowanych kreacjach. Do jej przemiany przyczyniła się też nowa fryzura - znacznie skróciła włosy i przefarbowała je na platynowy blond. Żona dziennikarza przyznała, że wcześniej skupiała się na wychowywaniu dzieci i prowadzeniu domu. Jej przemiana nie była zaplanowana. Kapif/ WBF

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2006 i w 2015 roku

Niedawno Marcin Prokop nazwał ją "seksowną kuguarzycą". Faktycznie, 42-letnia Paulina Smaszcz-Kurzajewska jeszcze nigdy nie wyglądała tak seksownie. Jej przemianę widać przede wszystkim po strojach, w których pojawia się na czerwonym dywanie. Biały garnitur z ogromnym dekoltem, który miała na sobie na lutowej imprezie, sprawił, że absolutnie nikt nie mógł oderwać wzroku od jej piersi. Kiedyś zaś na oficjalnych imprezach częściej chowała swoją figurę w luźnych zabudowanych kreacjach (zdjęcie po lewej).

Żona dziennikarza przyznała, że wcześniej skupiała się na wychowywaniu dzieci i prowadzeniu domu. Jej przemiana nie była zaplanowana.

Mam już syna, który ma 18 lat i syna, który ma 9. Przez ostatnie 17 lat nigdy nie szłam pod prąd, tylko zajmowałam się macierzyństwem i opieką nad moimi synami, żeby zapewnić im podstawę, żeby mogli iść w życie przekonani o tym, że mają cudowny dom, wspaniałą mamę, która zawsze jest, zawsze ugotuje. Moja życiowa rola i kariera to jest bycie mamą, a wszystko inne to jest dodatkowe - mówiła w "Dzień dobry TVN".
Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2010 i 2014 roku Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2010 i 2014 roku WBF/ Kapif

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2010 i 2014 roku

Zmiana fryzury sprawiła, że Paulina Smaszcz-Kurzajewska wygląda jak inna osoba. Kiedyś nosiła dłuższe ciemne włosy, pod koniec 2014 roku znacznie je skróciła i przefarbowała na platynowy blond. Nowa fryzura jest jednak wymagająca. Smaszcz-Kurzajewska przyznaje, że przywiązuje wagę do dbania o siebie.

Chodzę do fryzjera na 6:30 rano, co drugi dzień. Ale trzeba być debilem, nie? (śmiech). Obowiązkowo zmieniam lakier do paznokci. Druga w nocy to dobry czas, by pomalować je. Obowiązkowa depilacja, żadnego solarium, tylko opalanie natryskowe i pielęgnacja buzi - mówiła w Przylapaninamodzie.pl.

To jej synowie stali się inspiracją do tej przemiany.

Nagle okazało się, że muszę być partnerem dla moich dzieci. Partnerem, który rozwija się też intelektualnie, który ma tematy, które może z nimi dzielić. To jest o wszystkim: o polityce, ekonomii, o zdrowiu. I nagle sobie pomyślałam, że gdzieś mnie w tym wszystkim zabrakło - mówiła w "Dzień dobry TVN".
Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2007 i w 2015 roku Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2007 i w 2015 roku Kapif

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2007 i w 2015 roku

Na czerwonym dywanie zaczęła pojawiać się w seksownych kreacjach. Niby model i krój sukienki podobny do tej sprzed kilku lat (zdjęcie po lewej), ale jaka różnica!

Jej zewnętrzna przemiana zaczęła się wewnątrz.

To nie jest tylko metamorfoza wyglądu, tylko musiała we mnie nastąpić metamorfoza, że pomyślałam: "Czas na doktorat". Nagle pomyślałam: "Teraz muszę zająć się innymi tematami, żeby na dalsze życie być dla synów dobrym partnerem" - mówiła w "Dzień dobry TVN".
Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2007 i 2015 roku Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2007 i 2015 roku Kapif

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2007 i 2015 roku

Czasem lepiej jest więcej zasłonić, niż odsłonić. Kiedyś była dziennikarka nosiła mini, ale o wiele bardziej służy jej nowy styl. Przyznała, że wreszcie ma czas dbać o siebie.

Niestety kobiety tak mają, że jak przychodzi czas gnuśnienia i tego, że mówią im: "Pani jest już stara, bo pani jest po 40-stce, już pani nic nie wolno". A ja sobie pomyślałam: "A nie, właśnie teraz, kiedy jestem po 40-stce, chcę być pewna siebie, chcę dobrze wyglądać". Bo teraz mam czas pójść do fryzjera, do teatru, obejrzeć film i kochać jeszcze bardziej moje dzieci i mojego męża - dodała w tym samym wywiadzie.
Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2009 i w 2015 roku Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2009 i w 2015 roku Kapif/ East News

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2009 i w 2015 roku

Zmienił się też jej "styl telewizyjny". Kiedyś na nagrania do programów ubierała się na cebulkę, wybierała krzykliwe kolory i mamy wrażenie, że na siłę chciała się odmłodzić. Efekt był niestety odwrotny. Teraz nie boi się wyglądać seksownie.

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2008, 2010 i 2015 roku Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2008, 2010 i 2015 roku Kapif

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2008, 2010 i 2015 roku

Smaszcz-Kurzajewska porzuciła na szczęście grzeczne, zaburzające proporcje sylwetki sukienki. Dziś nawet jej codziennie stylizacje mają pazur. Jak znajduje inspiracje do codziennych strojów?

Zapisuję zdjęcia! Jako inspiracje do stylizacji. (...) Trudno, żebym, mając 41 lat, ubierała się jak 16-latka. Wyglądałabym przecież jak dzidzia piernik - mówiła w Przylapaninamodzie.pl.
Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2009 i 2015 roku Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2009 i 2015 roku WBF

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2009 i 2015 roku

Dziś nie tylko ubiera się mniej krzykliwie, ale wybiera też bardziej stonowany makijaż. Kiedyś lubiła mocne nasycone kolory na powiekach, teraz na szczęście wystarczy świetlisty make-up podkreślający jej urodę i, przy okazji, działający odmładzająco.

Mało się maluję, bo moja miłość twierdzi, że bez makijażu kocha mnie najbardziej - mówiła w Przylapaninamodzie.pl.
Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2010, 2014 i 2015 roku Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2010, 2014 i 2015 roku East News/ Kapif

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2010, 2014 i 2015 roku

Swego czasu Paulina Smaszcz-Kurzajewska doczekała się niechlubnego tytułu "królowej wpadek". Te bowiem zdarzały jej się wyjątkowo często. Wpadki zalicza co prawda i dzisiaj, ale wszystko wskazuje na to, że idzie ku lepszemu.

Kombinezon z wyciętym bokiem (zdjęcie po lewej), który miała na sobie na imprezie w 2010 roku, Karolina Malinowska i Joanna Horodyńska nazwały "strojem płetwonurka".

Nie podoba mi się ten kombinezon. Paulina, pomimo dobrej figury, nie powinna zakładać czegoś takiego. Dekolt wygląda bardzo niekorzystnie, a to wycięcie z boku kojarzy mi się z laską z girls bandu, a nie dziennikarką. (...). Dla mnie to tandeciarskie i cekiniarskie - oceniła Malinowska w "Party".

A Horodyńska dodała:

Inspiracja strojem nurka nie jest taka zła. Uważam, że Paulina ma sylwetkę do takich rzeczy. Wypracowaną, wyćwiczoną. Gdyby jednak podnieść całość do góry albo gdyby pojawiło się tam jakieś ramiączko, asymetria, to ratunek nie byłby potrzebny.
Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2009 i 2014 roku Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2009 i 2014 roku Kapif

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2009 i 2014 roku

Kiedyś jej stroje charakteryzował przerost formy nad treścią - im więcej zdobień i im dziwniejsza faktura materiału, tym lepiej. Smaszcz-Kurzajewska lubiła eksperymentować z fantazyjnymi ubraniami - również tymi wierzchnimi. Dziś nawet w samym płaszczu potrafi wyglądać seksownie. Przyznaje, że teraz korzysta z pomocy stylisty.

Dzięki temu, że jestem ambasadorką marki Elie Saab, dzięki butikowi The Runway, mam dostęp do ubrań Eliego Saaba, Victorii Beckham, Donny Karan, butów Sergio Rossi, ale razem z moim stylistą Bartkiem Indyką, bo w tym związku to on ma gust i wie gdzie, co i jak, łączę je z rzeczami z sieciówek H&M, Zara, M&S. Kocham polskich niszowych projektantów, pozytywnie zakręconych, szalonych, z wyobraźnią - zdradziła w Przylapaninamodzie.pl.
Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2009 i 2014 roku Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2009 i 2014 roku Kapif/ Facebook.com/paulinasmaszcz-kurzajewska

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2009 i 2014 roku

Zawsze chętnie uczestniczyła z mężem w zajęciach sportowych - w końcu, tak jak Maciej Kurzajewski, zaczynała karierę jako dziennikarka sportowa. Dziś 42-latka wciąż dba o figurę - pozy, jakie przyjmuje w trakcie ćwiczeń i których zdjęcia pokazuje na swoim Facebooku - robią wrażenie. Wolny czas ona i jej mąż wciąż spędzają aktywnie.

Tak spędzamy wakacje i wolne weekendy. Rowery i pociąg. Wybieramy kierunek Europy: Berlin, Praga, Kopenhaga, Bruksela, Paryż, Madryt, Barcelona i ruszamy. W pociągu dzieci się nie nudzą: gramy w gry, rysujemy, lepimy z plasteliny, czytamy, można się ruszać, chodzić. Zwiedzanie miast z perspektywy roweru jest zupełnie inne. Zatrzymujesz się, kiedy tylko masz ochotę, dzieci głodne - siadamy na trawie, kawka - tutaj jest ślicznie! - zachwalała w Planetakobiet.com.pl.
Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Maciej Kurzajewski w 2007 i 2014 roku Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Maciej Kurzajewski w 2007 i 2014 roku Kapif

Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Maciej Kurzajewski w 2007 i 2014 roku

Z biegiem lat jedno się nie zmienia - czy jest brunetką, czy blondynką, jej mąż, Maciej Kurzajewski, wciąż jest w nią zapatrzony. Dziennikarz zauważył i skomplementował przemianę swojej żony.

Na początku to był dla mnie duży szok, ale teraz się cieszę, że mam w domu blondynkę. Wygląda bardzo dobrze, nie tylko jeśli chodzi o kolor włosów, ma świetną figurę. Jest fit-dziewczyną. Znajduje czas na to, by popracować nad swoim ciałem i kondycją. Paulina potrafi to wszystko umiejętnie porozkładać i rozdysponować w kalendarzu - powiedział we "Fleszu".

A tak ona mówiła o mężu.

Z biegiem czasu kocham i szanuję go mocniej, bardziej, silniej za to, jakim okazał się tatą, mężem, partnerem, przyjacielem - mówiła w Planetakobiet.com.pl.
Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2008 i 2014 roku Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2008 i 2014 roku Kapif

Paulina Smaszcz-Kurzajewska w 2008 i 2014 roku

Jest coś jeszcze, co zmieniło się w Paulinie Smaszcz-Kurzajewskiej - z biegiem lat na jej ciele przybyło tatuaży. Sposób na bycie na bieżąco? Interesowanie się sprawami syna.

Cały czas staram się podążać za nim. Bardzo nie lubię, kiedy rodzice krytykują dorastające pociechy, obgadują je i nie okazują im szacunku. Mój syn słucha rapu i hip hopu. Nawet jeśli nie są to dźwięki przyjemne dla mego ucha, zaczęłam słuchać tej muzyki, by rozumieć, co w niej go pociąga. Staram się nie być ramolem, tylko mamą otwartą na nowości - mówiła w Styl.pl.
Więcej o: