Co dzieje się z "Kevinem", wiedzą wszyscy. A inne dzieci ze świątecznych filmów?

Hollywood uwielbia obsadzać dzieci w świątecznych filmach, ale dzieci niekoniecznie uwielbiają Hollywood. Przygoda z filmem dla wielu maluchów stała się początkiem poważnej aktorskiej kariery, dla innych przekleństwem, od którego wolą uciekać. Zobaczcie, jak potoczyły się losy małych aktorów z najbardziej znanych bożonarodzeniowych filmów.
Taylor Momsen Taylor Momsen Screen z Youtube.com / PRN / PRPHOTOS.COM

Taylor Momsen jako Cindy Lou Who w ''Grinich: świąt nie będzie''

7-letnia Taylor Momsen w 2000 roku zagrała w filmie "Grinch: świąt nie będzie" niewinnie wyglądającą Cindy Lou Who. Gdy miała 14 lat dostała rolę w serialu "Plotkara". Nim skupiła się na muzyce i swoim postgrunge'owym zespole "The Pretty Reckless", pracowała także jako modelka. Ciężko dziś w tej 21-latce rozpoznać tamtą małą dziewczynkę.

Thomas Sangster Thomas Sangster Screen z Youtube.com / PR Photos

Thomas Sangster jako Sam w ''To właśnie miłość''

24-letni dziś Thomas Brodie-Sangster, mając lat 13, zagrał syna Liama Neesona w kultowym już filmie "To właśnie miłość" ("Love Actually"). Nie była to jego pierwsza rola i bynajmniej nie ostatnia. Choć zdecydowanie woli mały ekran od ekranu w kinie, można go było zobaczyć w kilku sezonach "Gry o tron" (Jojen Reed).

Mara Wilson Mara Wilson Screen z Youtube.com/ Facebook.com/pages/Mara-Wilson-Writes-Stuff/

Mara Wilson jako Susan Walker w ''Cudzie na 34. ulicy''

Nim urodzona w 1987 roku Mara Wilson zagrała  Susan Walker w filmie "Cud na 34. ulicy", miała swój debiut kinowy u boku Robina Williamsa i Sally Field w "Pani Doubtfire". I choć zagrała później także tytułową "Matyldę" (ekran dzieliła z Dannym DeVito i Rheą Perlman), to właśnie jej "bożonarodzeniowy" film uważa się za przełomowy dla jej krótkiej kariery filmowej. W filmie tym Święty Mikołaj z centrum handlowego sprawił, że mała Susan znów zaczęła wierzyć w magię świąt. W magię Hollywood dorosła Mara Wilson już nie wierzy i rozwija swoją karierę pisarki. W październiku 2014 roku podpisała kontrakt z wydawnictwem Penguin Books na zbiór opowiadań "(K) for Kid".

Alex Linz Alex Linz Screen z Youtube.com/mat. prasowe

Alex D. Linz jako Alex Pruitt w filmie ''Alex sam w domu''

Wchodząc w buty Kevina, 8-letni Alex D. Linz też był sam w domu. Podobnie jak słynniejszy nieco kolega walczył z przestępcami. To był rok 1997. Linz pojawiał się na ekranie aż do 2007 roku, potem poszedł na na studia (Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley) i dziś jest wykładowcą w Galileo Learning Center.

Jake Lloyd Jake Lloyd Screen z Youtube.com/PR Photos

Jake Lloyd jako Jamie Langston w ''Świątecznej gorączce''

Nim Arnold Schwarzenegger pojawił się w 1996 roku na planie "Świątecznej gorączki", swój talent do gry z dziećmi miał okazję przetestować w "Gliniarzu w przedszkolu" (1990). 7-letni Jake Lloyd to spotkanie z gwiazdą kina akcji zniósł zupełnie nieźle. Gorzej przeżył rolę młodego Anakina Skywalkera w pierwszej części nowej trylogii "Gwiezdnych Wojen" - "Mroczne Widmo". Był bity przez kolegów i wymęczony intensywnym życiem aktora.

Moje szkolne życie zamieniło się w piekło. Dawałem nieraz 60 wywiadów dziennie - wspominał w 2012 roku.

Ostatni raz zagrał w filmie w 2005 roku.

Johnny Galecki i Juliette Lewis Johnny Galecki i Juliette Lewis Screen z Youtube.com / PR Photos

Juliette Lewis i Johnny Galecki jako Audrey i Rusty w ''W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju''

41-letnia dziś Juliette Lewis ("Urodzeni mordercy") i 39-letni Johnny Galecki ("Teoria wielkiego podrywu") w 1989 roku wcielili się w pociechy Clarka Griswalda (Chevy Chase). To chyba najbardziej znani "dorośli" aktorzy z tego zestawienia.

Joseph Cross Joseph Cross Screen z Youtube.com / PR Photos

Joseph Cross jako Charlie Frost w ''Jacku Froście''

28-letni Joseph Cross to jeden z ciekawiej zapowiadających się hollywoodzkich aktorów. Na dużym ekranie zadebiutował w pierwszym amerykańskim filmie M. Nighta Shyamalana "Dziadek i ja". Potem zagrał w serialu komediowym Comedy Central "Powrót do klasy". Po drodze był też świąteczny film dla całej rodziny, czyli "Jack Frost". Wcielający się w tytułową postać Michael Keaton za życia zaniedbywał swoją żonę i 11-letniego syna. Po śmierci, jako śniegowy bałwanek, stara się nadrobić stracony czas. Sam Cross jako aktor na pewno go nie traci. Ma już na koncie udział w głośnym filmie Clinta Eastwooda "Sztandar chwały", a także w znanym "Biegając z nożyczkami". Pojawił się gościnnie w wielu popularnych serialach, takich jak "Prawo i porządek" i "Brygada ratunkowa". W 2003 roku Cross po raz pierwszy wystąpił w teatrze, na deskach Playhouse'a w Williamstown w sztuce Johna Guare'a, "Landscape of the Body". W 2007 roku poszedł na studia. Nie zaniedbał w tym czasie Hollywood pojawiając się m.in. w filmie "Obywatel Milk".

Fred Savage Fred Savage Screen z Youtube.com / PR Photos

Fred Savage jako Trevor Atwood w 'Świętach na Division Street'

38-letni dziś Fred Savage dla większości to przede wszystkim Kevin Arnold z serialu "Cudowne lata". W polskiej telewizji można go czasem zobaczyć we wzruszającym świątecznym filmie "Święta na Division Street". Niespełna 15-letni Savage grał w nim chłopca, który pomaga bezdomnemu przetrwać święta. Dziś pracuje nie tylko jako aktor, ale i producent telewizyjny. W roku 2004 poślubił przyjaciółkę z dzieciństwa Jennifer Lynn Stone. Mają dwójkę dzieci, syna o imieniu Oliver i córkę o imieniu Lily.

Matthew Knight i Cameron Bright Matthew Knight i Cameron Bright PR PHOTOS / CHRIS HATCHER / PHOTORAZZI

Matthew Knight i Cameron Bright jako Brian i Danny w 'Milionie na Gwiazdkę'

Film "Milion na Gwiazdkę" był początkiem kariery dla młodego wówczas (13 lat) Matthew Knighta. Aktor najbardziej znany dziś z roli w serialu komediowym "Moja niania jest wampirem" ma też na koncie udział w amerykańskiej wersji japońskiego horroru "Klątwa" (Knight zagrał w II i III części).

W rolę starszego brata Briana Saundersa w świątecznej komedii z 2007 roku wcielił się z kolei Cameron Bright. 14-letni wówczas aktor miał już kilka niezłych ról na koncie (w tym u boku Nicole Kidman w "Narodzinach" czy w głośnym"Godsend", horrorze z Robertem De Niro). Potem były role m.in. w dwóch częściach "Sagi: Zmierzch". Od najmłodszych lat marzył o aktorstwie i wygląda na to, że jako 21-latek znalazł dla siebie miejsce w Hollywood.

Eric Lloyd Eric Lloyd Screen z Youtube.com / arch. prywatne Eric Lloyd

Eric Lloyd jako Charlie Calvin w ''Śniętym Mikołaju''

Uroczy chłopczyk, którego w "Śniętym Mikołaju" z 1994 roku grał 8-letni Eric Lloyd, jest dziś 28-letnim przystojniakiem. W 2005 roku zrobił sobie studencką przerwę od aktorstwa, po czym w Kalifornii założył zespół muzyczny - Conflict Conveyed Through Audio. Z okazji ostatnich świąt miał sesję pytań i odpowiedzi (AMA) z fanami filmu na Reddit.com. Wiedzieliście np., że jego kuzynką jest aktorka Alyssa Milano?

Macaulay Culkin Macaulay Culkin mat. promocyjne/Bulls

Macaulay Culkin jako Kevin McCallister w filmie 'Kevin sam w domu'

Nie mogło go w takim zestawieniu zabraknąć. Jako dziecko, między 1988 a 1994 rokiem, zagrał w 14 filmach. Teraz 24-letni Macaulay Culkin kina i telewizji unika. Międzynarodową sławę przyniosła mu rola Kevina McCallistera w filmach "Kevin sam w domu" oraz "Kevin sam w Nowym Jorku". Wiele wskazuje, że ciężar popularności był zbyt duży. Nie pomógł też rozwód rodziców w 1995 roku i fakt, że kłócili się o majątek syna. 18-letni Kevin ożenił się z aktorką Rachel Miner (separacja w roku 2000, rozwód dwa lata później). Rozwiedziony już, związał się na 8 lat z Milą Kunis. Pod koniec 2013 roku zaczął spotykać się z Jordan Lane Price, aktorką znaną z serialu "Wszystkie moje dzieci". W tym samym roku założył pięcioosobowy zespół rockowy "The Pizza Underground". Jak wskazuje nazwa, śpiewa głównie o pizzy.