Ewa Bem założyła tę samą sukienkę po 7 latach, a Naomi Campbell po 21! To prawdziwe "mistrzynie recyklingu", choć jest jeden wyjątek

Zakładanie tej samej kreacji na specjalne okazje wciąż nie jest specjalnie popularne wśród gwiazd. One jednak idą temu na przekór i wyciągają swoje sukienki z czeluści szafy nawet po kilku (a rekordzistka nawet po kilkudziesięciu!) latach. Te gwiazdy z pewnością zasłużyły sobie na miano mistrzyń recyklingu. W większości jest to świetny wybór, niestety z jednym wyjątkiem. Zobaczcie, jak wyglądały.
Ewa Bem Ewa Bem Agencja Gazeta/ Kapif

Ewa Bem

Ewa Bem w czarnym komplecie wystąpiła na koncercie Superjedynek w Opolu w 2007 roku. Wokalistka najwyraźniej zostawia tę kreację na wyjątkowe okazje, bo po 7 latach wydobyła ją z czeluści szafy i w kwietniu 2014 roku wystąpiła w niej na Fryderykach.

Kim Kardashian Kim Kardashian East News/ Bulls

Kim Kardashian

Choć Kim Kardashian często powtarza różne elementy swojej garderoby, to o tym kombinezonie od Valentino przypomniała sobie dopiero po dwóch latach. Pierwszy raz miała go na sobie w listopadzie 2012, a drugi 24 czerwca 2014 roku.

Katarzyna Skrzynecka Katarzyna Skrzynecka Facebook.com/Kasia Skrzynecka/ Kapif

Katarzyna Skrzynecka

W tym przypadku wyjątkowo dwukrotne założenie tej samej kreacji nie skończyło się najlepiej. Katarzyna Skrzynecka podzieliła się na Facebooku zdjęciem z koncertu, w którym uczestniczyła 28 września.

I po koncercie. Dziękujemy za piękny wieczór i gorące przyjęcie - podpisała.

W tej samej kobaltowej kreacji pojawiła się zaledwie dzień później na urodzinach "Party", niestety to chyba nie był dobry wybór, bo na sukience można było dostrzec mokre plamy.

Keira Knightley - suknia ślubna Keira Knightley - suknia ślubna East News/PHOTOPQR/LA PROVENCE/HIELY Cyril/ Bulls

Keira Knightley

Keira Knightley przebiła chyba wszystkie mistrzynie recyklingu w kwestii użycia sukienki po raz drugi. Aktorka założyła bowiem pudrowo-różową suknię od Chanel aż trzy razy, w tym drugi raz na swój własny ślub! Po raz pierwszy wystąpiła w niej w 2008 roku na kolacji z okazji rozdania nagród BAFTA, po raz drugi na swoim ślubie z Jamesem Rightonem i po raz trzeci - w już nieco przerobionej kreacji - na gali SeriousFun w Londynie w grudniu 2013 roku.

Doda Doda Kapif/ Facebook.com/Doda

Doda

Doda też nie zapomina o kreacjach, które trzyma w szafie. Pierwszy raz kremową sukienkę od Zienia miała na sobie na urodzinach "Party" w październiku 2012 roku, a drugi raz na spotkaniu z fanami w Rzeszowie w grudniu 2013 roku. Przez różne dodatki z trudem jednak można było rozpoznać, że to ta sama mini.

Naomi Campbell Naomi Campbell Reklama Versace/ PR Photos

Naomi Campbell

Prawdziwy rekord należy do Naomi Campbell, która przywdziała tę samą sukienkę po 21 latach! Modelka pozowała w długiej czarnej kreacji w kampanii reklamowej Atelier Versace w 1992 roku. Na imprezie charytatywnej zorganizowanej przez tenisistę Novaka Djokovica we wrześniu 2013 roku pojawiła się w tej samej kreacji, choć tym razem nie miała na sobie złotych bransoletek.

Agnieszka Szulim Agnieszka Szulim Instagram.com/aganajezykach/ Kapif

Agnieszka Szulim

Agnieszka Szulim w kolorowej sukni w stylu boho bawiła się w kwietniu 2014 roku na weselu Kuby Wesołowskiego i Agnieszki Szczurek, a w sierpniu poprowadziła w niej Dzień Wenus na Warszawskim Torze Wyścigów Konnych.

Księżna Kate Księżna Kate Bulls/ Reuters

Księżna Kate

Księżna Kate z powodzeniem może posługiwać się przydomkiem "mistrzyni recyklingu", słynie bowiem z tego, że chętnie zakłada te same kreacje dwa, a nawet więcej razy. Nie robi wyjątków nawet na specjalne okazje. W tej samej eleganckiej granatowej sukni od Jenny Packham pojawiła się na dobroczynnej kolacji w październiku 2013 roku i na dobroczynnej gali w The National Portrait Gallery w Londynie w lutym 2014 roku. Za drugim razem dobrała do sukni brylantowa kolię, którą pożyczyła jej sama królowa. Klejnoty były prezentem ślubnym Jej Wysokości z 1947 roku.

Odeta Moro Odeta Moro AKPA/ WBF

Odeta Moro

Odeta Moro przywdziała ten sam zestaw dwa razy w ciągu jednego tygodnia. Dziennikarka pojawiła się w jednej z warszawskich szkół 9 września tego roku na wydarzeniu promującym akcję "Chroń dziecięce uśmiechy". Postawiła na sprawdzoną stylizację i to w pełnym znaczeniu tego słowa. Dokładnie to samo miała na sobie podczas prezentacji nowej kolekcji butów Carinii, która odbyła się cztery dni wcześniej. Jedyny detalem, który wyróżniał tę stylizację, była niebieska torebka.

Helen Mirren Helen Mirren PR Photos/ Bulls/ East News

Helen Mirren

Helen Mirren to prawdziwa rekordzistka. Tę samą kwiecistą sukienkę od Dolce and Gabbana miała na sobie aż pięć razy! Trzeba jednak przyznać, że za każdym razem dobierała inne akcesoria, a jej stylizacja wyglądała inaczej. Raz był to żakiet i perły, innym razem czarny płaszcz i rękawiczki, a ostatnio czarny kardigan. Pierwszy raz wystąpiła w sukni na premierze filmu "Hitchcock" w Londynie 12 września 2012 roku, drugi raz na rozdaniu nagród Empire Film 24 marca 2013 roku, trzeci zaledwie 2 dni później na gali The Prince's Trust Celebrate Success, czwarty na wystawie kwiatów (!) RHS Chelsea 20 maja 2013 roku i ostatni piąty raz na wiosennej gali Roundabout w Nowym Jorku 10 marca 2014 roku. Udowodniła, że ta suknia nadaje się dosłownie na każdą okazję, no i musi ją naprawdę lubić.

Agnieszka Jastrzębska Agnieszka Jastrzębska Kapif

Agnieszka Jastrzębska

Agnieszka Jastrzębska na pokazie mody Vistuli 10 września zaprezentowała się w żółtym płaszczu. Drugi raz zobaczyliśmy ją w nim na Wedding Show Agnieszki Popielewicz 26 października.

Angekla Merkel Angekla Merkel East News

Angela Merkel

Angela Merkel wyciągnęła z szafy tę samą zieloną taftową sukienkę po 4 latach. Co ciekawe założyła ją na tę samą imprezę, bo na Richard Wagner Festival w Bayreuth. Miała ją na sobie w 2008 i w 2012 roku, a do kreacji dobrała nawet te same perły. Jedyne co różni te stylizacje to torebka. Za pierwszym razem wybrała czarną, za drugim w kolorze sukni.

Marcelina Zawadzka Marcelina Zawadzka Kapif

Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka założyła tę samą marynarkę na dwie różne imprezy dzień po dniu. Pojawiła się w niej na otwarciu nowego salonu Reserved w Warszawie 1 lipca, następnego dnia gościła w niemal tym samym stroju w Endorfinie na degustacji smart food. Jej piersi prezentowały się jednak odmiennie, wystarczyło, że na dwie imprezy założyła różne staniki.

Michelle Obama Michelle Obama Bulls/ East News

Michelle Obama

Pierwsza dama USA również z powodzeniem może posługiwać się przydomkiem "mistrzyni recyklingu". Michelle Obama wielokrotnie miała na sobie te same sukienki - to dowód na to, że swoje kreacje skrzętnie przechowuje w szafie i daje im szansę na kolejne "wystąpienie". 15 grudnia 2013 roku na przyjęciu świątecznym w Waszyngtonie przywdziała biały komplet J. Mendela, który miała na sobie półtora roku wcześniej, bo 27 lipca 2012 roku na ceremonii otwarcia igrzyska olimpijskich w Londynie. Do kreacji dobrała nawet te same srebrne buty.

Maisie Williams Maisie Williams Tumbrl/com Maisie Williams/ Bulls

Maisie Williams

Maisie Williams, aktorka znana z roli Aryi Stark w "Grze o tron", sama była zdziwiona faktem, że zakładanie tej samej sukienki dwa razy może być uważane za wpadkę. Drugi raz założyła tę samą kreację na wręczeniu nagród TV Choice 8 września 2014 roku. Gdyby ktoś tego nie zauważył, nawet sama to sobie wypomniała.

Miałam na sobie sukienkę na rozdaniu telewizyjnych, którą nosiłam już wcześniej. A nie powinnam tego robić. Nie nosi się tej samej sukienki dwa razy. Dlaczego? Lubię ją. To ładna sukienka. Wszystkie te rzeczy to bzdura - mówiła w Timeout.com.