Modelka z chorobą genetyczną walczy o swoje miejsce w "wysokiej modzie": Jeżeli boisz się ryzyka, nie wchodzisz w to

Ma nieprawidłowo wykształcone zęby, gruczoły skórne, paznokcie i włosy. Zwraca uwagę charakterystyczną, oryginalną urodą mocno odbiegającą od przyjętych w modzie kanonów. Cierpi na chorobę genetyczną zwaną hipohydrotyczną dysplazją ektodermalną powodującą zmiany w wyglądzie, ale i tak została modelką. Niedawno trafiła na okładkę "Katblut Magazine". Poznajcie bliżej Melanie Gaydos.
Melanie Gaydos Melanie Gaydos Katbult Magazine

Melanie Gaydos

Wysoka moda jeszcze się do niej nie przekonała, jednak cierpiąca na genetyczną chorobę, która wpłynęła na jej wygląd Melanie Gaydos jest uparta i nie poddaje się. Bierze udział w niezwykłych sesjach zdjęciowych, wystąpiła nawet w upiornym wideoklipie do piosenki niemieckiej grupy heavy metalowej, a jakiś czas temu trafiła na okładkę "Kaltblut Magazine". Wierzy, że któraś z agencji modelek w końcu da jej szansę, choć te na razie uznają jej urodę za "ryzykowną".

Nie uważam, że po prostu wejdę i oni mnie zaakceptują. Muszę sprawić, żeby ludzie zrozumieli skąd się wzięłam i kim jestem. Muszę zapracować na szacunek - mówiła dla Thedailybeast.com.

Sesja okładkowa dla "Kaltblut Magazine" jest jej pierwszą w karierze. Zdjęcia wykonała Maren Michaelis, a za stylizację odpowiadali Carrie Bass i MUA Deniz Mouratoglou.

Melanie GaydosScreen z Facebook.com/melaniegaydos

Melanie GaydosScreen z Facebook.com/melaniegaydos

Melanie GaydosScreen z Facebook.com/melaniegaydos

Melanie Gaydos Melanie Gaydos Screen z Facebook.com/melaniegaydos

Nowy Jork

Melanie Gaydos urodziła się 25 lat temu w Connecticut. Przeprowadziła się jednak do Nowego Jorku, żeby studiować sztukę w Pratt Institute. Obecnie mieszka na Brooklynie.

Od zawsze przyjaźniłam się z twórczymi osobami, ale rzadko ktoś z nich robił mi zdjęcia. We własnej twórczości mocno interesowałam się autoportretem. Po przeprowadzce z Connecticut do Nowego Jorku poznałam wielu wspaniałych artystów, którzy mieszkali bardzo blisko mnie. Wiedziałam, że muszę ich spotkać i dołączyć do nich - mówiła w wywiadzie dla Rammstein.us.

Melanie GaydosScreen z Facebook.com/melaniegaydos

Melanie Gaydos Melanie Gaydos Kaltblut Magazine

Modeling

Modelką została przez przypadek. Korespondowała z jednym z uwielbianych przez siebie fotografów, a ten zaprosił ją do siebie. Początkowo niechętnie, jednak w końcu zgodziła się mu pozować. Wtedy odkryła, że odkrywanie się przed obiektywem to jej żywioł. Ten dzień był dla niej szczególnie ważny, dlatego dokładnie go zapamiętała.

Modelką zostałam półtora roku temu, dokładnie 1 stycznia 2013 roku - powiedziała w cytowanym wywiadzie.

Co prawda pierwsze doświadczenia zdobywała blisko 3 lata wcześniej, jednak to właśnie tę datę uważa za przełomową. Fotografów wybiera starannie. Wie, jaką siłę przekazu niesie jej wygląd. Dlatego unika fotografów, którzy chcą go wykorzystać, żeby po prostu wstrząsnąć odbiorcami.

Staram się dokonywać dobrych wyborów, więc ludzie rozumieją, że jestem poważną modelką - tłumaczy w rozmowie z portalem Thedailybeast.

Melanie GaydosScreen z Facebook.com/melaniegaydos

Melanie Gaydos Melanie Gaydos Screen z Facebook.com/melaniegaydos

Balet

Choroba uczyniła z niej niezwykle świadomą kobietę. Wiedzącą czego chce i do czego dąży.

Nie chcę żyć w sposób w jaki inni uważają, że powinnam żyć - mówi.

W wywiadzie dla jednego z rosyjskich portali opowiada o swojej miłości do tańca.

Uwielbiam tańczyć. Kiedy byłam młodsza, chodziłam na lekcje baletu. Miałam jednak pewne trudności z dostaniem się do Akademii Baletu z powodu różnych problemów fizycznych - opowiadała w rozmowie z Royalcheese.ru.

 

Melanie GaydosScreen z Facebook.com/melaniegaydos

Melanie GaydosScreen z Facebook.com/melaniegaydos

Malenie Gaydos Malenie Gaydos Screen z Youtube.com

Rammstein

Jednym z najmocniejszych punktów w dotychczasowej karierze Melanii Gaydos był występ w wideoklipie "Mein Her Brenz" zespołu Rammstein.

Znałam fotografa i reżysera Eugenio Recuenco, a ten zapytał mnie, czy byłabym zainteresowana i miała czas do udziału w wideo heavy metalowej grupy z Niemiec. Chociaż z początku nie wiedziałam o kogo chodzi, miałam przeczucie i wiedziałam, że muszę to zrobić. Chodziłam jeszcze do szkoły i nie miałam paszportu, ale szybko go sobie wyrobiłam, a semestr skończyłam dokładnie tego samego dnia w którym wyleciałam do Berlina!

Malenie GaydosScreen z Youtube.com

Malenie GaydosScreen z Youtube.com

Malenie GaydosScreen z Youtube.com

Melanie Gaydos Melanie Gaydos Screen z Facebook.com/melaniegaydos

Wiara

Melanie Gaydos niezłomnie wierzy, że w końcu wysoka moda stanie przed nią otworem i zadebiutuje na wybiegu. Na razie musi się mierzyć z ogromem nieprzychylnych komentarzy, jakie znajduje pod swoimi zdjęciami.

Słowo "brzydka" jest niemal pod każdym moim zdjęciem - przyznaje.

Jednak, paradoksalnie, właśnie przeciwności napędzają ją i dają siłę do walki o wysoką modę, która - wierzymy wraz z nią - wreszcie się do niej przekona.

Jeżeli boisz się ryzyka, dlaczego wchodzisz w modę? - pyta retorycznie.

Modelka wewnętrzną siłę umiejętnie łączy z pokorą wobec świata.

Zawsze należy mieć świadomość na jakim etapie w branży się znajdujesz - mówi.

Melanie GaydosScreen z Facebook.com/melaniegaydos

Więcej o:
Komentarze (52)
Modelka z chorobą genetyczną walczy o swoje miejsce w "wysokiej modzie": Jeżeli boisz się ryzyka, nie wchodzisz w to
Zaloguj się
 • hellyspring

  Oceniono 438 razy 306

  Alek Wek jest łysa i paskudna (nie to, że czarna - po prostu brzydka i ma męską twarz) a jakoś zrobiła karierę w modzie.

  Tym bardziej kibicuję tej kobiecie. Nie jest ładna, nie czarujmy się, ale skoro baba z brodą robi szoł na skalę europejską, a facet reklamuje damskie łachy, to czemu osoba ambitna, pewna siebie, mądra, lecz chora nie miałaby mieć takiej szansy ?

  Trzymam kciuki za jej karierę.

 • gagula

  Oceniono 355 razy 251

  bardzo jej współczuje ale raczej nieprzyjemnie patrzy się na jej zdjecia..

 • cerrie

  Oceniono 143 razy 109

  Zastanawia mnie tylko czy jej "Charakterystyczny" wygląd nie zawęża jej pola manewrów właśnie tylko do takich negatywnych postaci. Czyli kobiet-potworów. No bo raczej słodkiej księżniczki, czy np. ślicznej bizneswoman, to ona raczej nie zagra. Więc czy nie boi się zaszufladkowana jako "Zła królowa z bajki o królewnie Śnieżce"?. Ale jak najbardziej podziwiam ją za to, że nawet pokrzywdzona przez los nie poddaje się i chce coś ze swoim życiem zrobić. Najważniejsze aby ludzie umieli poznać swoje możliwości, namacalnie je poczuć, i umieć je we właściwy sposób wykorzystać. Wiele tych wszystkich pożal się Boże "Celebrytek", mogłoby się od niej nauczyć jak żyć robiąc to co w życiu się najlepiej potrafi, a nie na siłę wmawiać wszystkim że ma się jakiś "Talent" :-)

 • blumkwist

  Oceniono 218 razy 100

  Po promocji chudych modelek bez bioder i biustu przyszedł czas na promocje brzydoty....postęp galopuje

 • browaryr

  Oceniono 161 razy 99

  ide sie napić...

 • zalep

  Oceniono 98 razy 46

  Nietypowa uroda ciekawe określenie w porównaniu z Kończitą Kiełbachą.

 • pata.m

  Oceniono 68 razy 44

  Patrząc na wybiegi, ma szansę zrobić karierę, bo w sumie chodzą po nich podobne panienki, tylko że zdrowe i ucharakteryzowane w sposób do niej podobny. Powodzenia, jej zdjęcia są naprawdę niezłe, nieważne, że brzydka.

 • trzezwy

  Oceniono 97 razy 35

  „Słowo "brzydka" jest niemal pod każdym moim zdjęciem - przyznaje.”

  Czyli ludzie mają oczy i rozum.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX