Wyjechała do USA, uczyła dzieci angielskiego. Pamiętacie jeszcze Noemi z 'Poranku kojota'?

Karolina Rosińska wydawała się wręcz skazana na sukces. Była jedną z najpiękniejszych polskich aktorek lat 90. ubiegłego wieku. W pewnym momencie jednak porzuciła świetnie zapowiadającą się karierę i opuściła Polskę. Kiedy wróciła, nie było już tak kolorowo.
Karolina Rosińska, Maciej Stuhr. Karolina Rosińska, Maciej Stuhr. Youtube.com

Karolina Rosińska

Ona jest niesamowita. Śliczna, świetnie się z nią gada i nosi piękne, koronkowe majtki - tak grany przez Macieja Stuhra Kuba komplementował świeżo poznaną Noemi, która własną spódnicą osłoniła go przed prześladowcami.

To oczywiście film "Poranek kojota" z 2001 roku. Klasyka polskiej komedii. Co się dzieje dzisiaj z odtwórczynią roli pięknej Noemi, Karoliną Rosińską?

Karolina RosińskaYoutube.com

Karolina Rosińska. Karolina Rosińska. Youtube.com

Uprowadzenie Agaty

Przed "Porankiem kojota" był jeszcze kultowy film "Uprowadzenie Agaty", oparty na faktach. Monika, 17-letnia córka wicemarszałka Sejmu Andrzeja Kerna, zakochała się w pochodzącym z dolnych szczebli hierarchii społecznej, 22-letnim Maćku Malisiewiczu. Rodzice Moniki nie chcieli zaakceptować miłości, więc kiedy Maciek usiłował popełnić samobójstwo, Monika uciekła do niego. Wicemarszałek ogłosił wtedy w telewizji, że jego córka została porwana (zob.: O tym głośnym skandalu sprzed 20 lat powstał film "Uprowadzenie Agaty". Jak było naprawdę?). Romantyczną postać Moniki w 1993 roku zagrała niespełna 19-letnia wtedy Karolina Rosińska.

Monika Kern, Maciej MalisiewiczAP

Karolina Rosińska. Karolina Rosińska. Youtube.com

Podobne do siebie role

Pomiędzy "Uprowadzeniem Agaty", a "Porankiem kojota" można dostrzec pewne podobieństwa formalne. Choć jeden jest komedią, a drugi utrzymanym w lekkim tonie, ale jednak poważnym filmem obyczajowym, łączy je postać Karoliny Rosińskiej. W obu filmach zagrała dziewczynę z bogatego domu, która zakochuje się w pozbawionym grosza przy duszy, ale szczerym chłopaku.

Rola Noemi jest bardzo "moja". Mam nadzieję, że ta rola jest lepsza pod względem aktorskim, niż moje poprzednie kreacje. A jeśli chodzi o korzystanie z doświadczeń zdobytych podczas kręcenia "Uprowadzenia Agaty", to oczywiście robiłam to, bo korzysta się z doświadczeń zdobytych na planie każdego filmu. W obydwu rolach dałam bardzo dużo z siebie jako osoba, a nie tylko jako aktorka - wspominała Rosińska w rozmowie z portalem Stopklatka.pl.

Karolina RosińskaYoutube.com

Karolina Rosińska. Karolina Rosińska. Screen z Pytanie na śniadanie

Wyjechała do USA

Wydawało się, że tak wyraziste role utrwalą w kinie wizerunek Karoliny Rosińskiej jako pięknej, nieco nieszczęśliwej romantyczki o zamglonym spojrzeniu. Jednak zamiast kontynuować olśniewającą karierę filmowej amantki, Rosińska przepadła na dobre kilkanaście lat. A dokładnie, wyjechała do USA, gdzie uczyła się aktorstwa i pracowała jako modelka.

Wyjechałam do Stanów na prywatne zaproszenie, do Los Angeles i zostałam tam przez 15 lat. Weszłam w to wszystko z marszu i jak teraz patrzę to widzę, że to mi się bardziej przydarzyło, niż było przemyślane. Wydaje mi się, że trochę uciekłam od tego wszystkiego - powiedziała rok temu w programie "Pnś".

Karolina RosińskaScreen z Pytanie na śniadanie

Piotr Bukowiecki. Piotr Bukowiecki. WBF

Była mężatką

Za Oceanem Karolina Rosińska wzięła ślub. Jej mężem został Piotr Bukowiecki, aktualny partner Doroty Gardias. Rosińska i Bukowiecki mają dwoje dzieci: 6-letnią córkę Vivian i o rok młodszego Melchiora. Małżeństwo mieszkało razem w USA, gdzie Bukowiecki uczęszczał do szkoły aktorskiej w Beverly Hills. Dorota Gardias w rozmowie z "Galą" powiedziała, że poznała Bukowieckiego, gdy ten był jeszcze mężem Rosińskiej.

Był w trakcie rozwodu. W związku z tym, że Piotr z Karoliną brali ślub w Stanach, procedura rozwodowa trwała ponad rok. Rozwód orzeczono, gdy byliśmy już razem.

Dorota GardiasWBF

 

 

 

Synek

Córeczka Viviane

Karolina Rosińska. Karolina Rosińska. Facebook.com

Nie do końca się wszystko udawało

Stany Zjednoczone okazały się dla Karoliny Rosińskiej trudnym terenem.

Chodziłam na castingi, nie do końca mi się to udawało, ale może dlatego, że nie miałam takiej determinacji i parcia na to. Chodziłam też do szkoły aktorskiej i brałam zajęcia i to mi sprawiało przyjemność - wspominała Karolina Rosińska pobyt w USA.
Karolina Rosińska. Karolina Rosińska. Screen z Pytanie na śniadanie

Wciąż jest pamiętana

Kilka lat temu Karolina Rosińska wróciła do Polski. Okazało się przy tym, że jej filmowe role były na tyle wyraziste, że choć od "Uprowadzenia Agaty" minęło już 20 lat, a od "Poranka kojota" 12, ludzie wciąż pamiętają piękną aktorkę o subtelnej urodzie.

To niesamowite, ale ciągle jeszcze tak. Nie dziwi mnie to, zagrałam w kilku filmach, więc jeszcze mnie ludzie poznają, ale czasami nie wiedzą skąd i gdzie mnie widzieli. To jest miłe - mówiła w cytowanym programie.

Karolina RosińskaYoutube.com

Karolina Rosińska. Karolina Rosińska. Screen z Pytanie na śniadanie

Trudny powrót

Powrót jednak nie okazał się łatwy. Pomimo dawnych sukcesów aktorskich, branża filmowa nie czekała na Rosińską. Aktorka musiała sobie poszukać innego zajęcia.

Przyjechałam tutaj i próbowałam się jakoś zorganizować, więc sięgnęłam po coś, co dobrze znam, czyli po język angielski. Robię też wolontariat, to znaczy uczę dzieci w domu dziecka, a także tłumaczę scenariusze z angielskiego na polski - mówiła Rosińska w "Pnś".
Więcej o:
Komentarze (11)
Wyjechała do USA, uczyła dzieci angielskiego. Pamiętacie jeszcze Noemi z 'Poranku kojota'?
Zaloguj się
 • wegorz

  Oceniono 141 razy 131

  Chociaż starsza , to o niebo ładniejsza od Gardias .

 • forfiter_jr

  Oceniono 76 razy 68

  Jak widać pobyt w Stanach nie jest gwarancją spełnienia American Dream...

 • remek

  Oceniono 28 razy 24

  Śliczności. Szkoda, że nie została na dłużej w polskim filmie, w którym serwuje się coraz to gorsze pasztety i na dodatek przykleja im się etykietki pięknych. Żal....

 • martini9

  Oceniono 9 razy 9

  Takich kultowych filmów i postaci się nie zapomina, szkoda że już takich nie robią...

 • Gość: BezNasWy

  Oceniono 5 razy 5

  Prześliczna..

 • ????????? ???????

  Oceniono 4 razy 2

  Ну и что с того, что уезжала в Америку?! Она после своего дебюта в кино была так ИДЕАЛЬНО хороша(фигура, лицо), что имела не только право, но и уверенность стать одной из супермоделей. Я рад, что она вернулась на родину. Фильм 2001-го года "Койот" подтвердил, что она безупречно красива даже спустя 8 лет, и что так же талантлива. Жаль, я всего месяц назад ВПЕРВЫЕ увидел её в фильме "Похищение Агаты" и...потерял голову.
  Если кому-то в Польше удастся передать ей моё искреннее восхищение ею, сделайте это, пожалуйста.
  Поэт, секретарь Московского Союза писателей Александр Савицкий.

 • kerkopithekion

  Oceniono 141 razy -127

  łomatko, jaka Noemi, jaki Poranek kojota...?
  pierwsze słyszę
  to jakiś film polski był...?
  aha to już wiem dlaczego nie wiem :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX