Zagrała w ponadczasowym filmie o miłości. Jak wygląda dzisiaj Ali MacGraw z "Love Story" [A TY W KIM SIĘ KOCHAŁEŚ?]

Ależ to była miłość! Oliver Barret pochodził z zamożnej rodziny, ale zakochał się w Jennifer Cavalieri, ubogiej córce piekarza. Film "Love Story" ma już ponad 40 lat, ale wciąż ogląda się go z wypiekami na twarzy.
Ali MacGraw. Ali MacGraw. East News

Ali MacGraw

W postać Jennifer wcieliła się Ali MacGraw, jedna z najpiękniejszych aktorek ever. W naszej pamięci utrwaliła się jako śliczna, drobna brunetka, jaką była gdy kręcono "Love Story". Miała wtedy zaledwie 32 lata. Dzisiaj to 75-letnia dama.

Ali MacGraw. Ali MacGraw. Fot. Harry Dempster/Express/Getty ImagesFPM

Ali MacGraw

Ali MacGraw urodziła się 1 kwietnia 1939 roku w Stanach Zjednoczonych, w Pround Ridge. Ma irlandzko-żydowskie korzenie. Studiowała historię sztuki w prestiżowym Wellesley College. Będąc 22-letnią dziewczyną, najęła się jako asystentka fotografa do istniejącego do dzisiaj magazynu "Harper's Bazaar". Jej niezwykła uroda sprawiła, że zaproponowano jej pozowanie. Pracowała przez 6 lat jako modelka, zanim dostała swoją pierwszą rolę w filmie. Było to dramat kryminalny "A Lovely Way To Die" z 1968 roku. Sukces, sława i filmowa nieśmiertelność przyszły 2 lata później, kiedy zagrała w "Love Story".

Ali MacGrawFot. Harry Dempster/Express/Getty ImagesFPM

Ali MacGraw, Ryan O'Neal. Ali MacGraw, Ryan O'Neal. Youtube.com

Love Story

Ali MacGraw i Ryan O'Neal brawurowo i sugestywnie zagrali zakochaną w sobie do szaleństwa parę. Wszyscy byli ciekawi, czy aktorzy dali się ponieść uczuciu także poza planem.

Po pierwsze, zacznijmy od tego, że świetnie całuje - zauważyła ze śmiechem MacGraw w wywiadzie dla "Daily Mail". - Jest nieprawdopodobnie sexy i jednocześnie zabawny.

Portal przytacza też wypowiedź O'Neala z wywiadu dla Oprah Winfrey:

MacGraw zawsze była moją obsesją i prawdziwą pierwszą miłością.

Ali MacGraw, Ryan O'NealYoutube.com

Ali MacGraw, Ryan O'NealYoutube.com

Ali MacGraw. Ali MacGraw. Youtube.com

Pamiętacie tę scenę?

To była jedna z bardziej poruszających scen w filmie. Jennifer Cavalieri do zmroku czeka na ukochanego przed zamkniętymi drzwiami. Kiedy Olivier Barret wreszcie raczył się pojawić, ujrzał zalaną łzami Jennifer siedzącą na schodach przed drzwiami. Rzucił się ją przepraszać najczulszymi słowy, gdy usłyszał zaskakujące, namiętne oświadczenie:

Jak kochasz, to nie musisz przepraszać!

Jeżeli coś w tym filmie było pomyłką, to chyba właśnie to powiedzenie.

Ryan O'NealYoutube.com

Ali MacGraw. Ali MacGraw. Pr Photos

Ali MacGraw dzisiaj

Ali MacGraw wygląda dzisiaj tak. Jej twarz, która wydaje się być nietknięta skalpelem chirurga plastycznego, wciąż zachowała ślady dawnej wielkiej urody.

Myślę, że miałam wielkie szczęście, że kiedy grałam w "Love Story", miałam 30 lat. Miałam już za sobą 15 lat tego, co nazywam "prawdziwą pracą". Byłam kelnerką, pokojówką, asystentem fotografa, więc wiedziałam, że jestem szczęściarą jako początkująca aktorka, która wystąpiła w przeboju - przyznała w rozmowie z portalem "Parade".

Ali MacGrawPr Photos

Ali MacGraw, Robert Evans, syn Joshua. Ali MacGraw, Robert Evans, syn Joshua. Pr Photos

Miała dwóch mężów

Ali MacGraw była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był producent filmowy Robert Evans (1969-1972). Mają syna Joshuę, który się urodził w 1971 roku. Drugim - i jak na razie ostatnim - mężem aktorki był również aktor, Steve McQueen (1973-1978). Z Evansem aktorka spotkała się w 2002 roku, gdy został uhonorowany własną gwiazdą na hollywoodzkiej Alei Sław.

Każda dziewczyna na świecie chciała być Ali - czytamy w jego wypowiedź w skróconej biografii aktorki na stronie "Vainity Fair". - W zestawieniu 10 najbardziej dochodowych nazwisk w 1971 roku było 9. mężczyzn i 1. kobieta. Tą kobietą była Ali.

"Vanity Fair" zwraca uwagę, że choć Evans publicznie zniszczył ich małżeństwo, to nadal jest jej najlepszym przyjacielem od czterech dekad.

Steve McQueenn, Ali MacGraw. Steve McQueenn, Ali MacGraw. Youtube.com

Żona gangstera

W roku 1972 zagrała u boku Steva McQueena w dramacie kryminalnym "Ucieczka gangstera". Życie podążyło za kinową fikcją i po burzliwych przygodach na filmowym ekranie, przyszło burzliwe małżeństwo obojga aktorów.

U szczytu swojej sławy MacGraw porzuciła karierę dla McQueena. Ale po czterech latach niespokojnego małżeństwa nie dostała od niego ani grosza - informuje "Vainity Fair".

Portal przytacza słowa Sue Mengers, agentki zajmującej się sprawami gwiazd. W żołnierskich słowach tak podsumowała ich związek:

Ali była święta, Steve był kutasem.

O karierze MacGraw mówi równie obrazowo:

Nie przypominam sobie innej gwiazdy filmowej, która stałaby tak wielka w ciągu jednej nocy.

Steve McQueenn, Ali MacGrawYoutube.com

Ali MacGraw. Ali MacGraw. Pr Photos

"Przecież nikt nie umarł"

"Vanity Fair" informuje, że w 1993 roku w nawiedzających okolicę pożarach spłonął dom aktorki w Malibu. Ogień strawił niemal wszystko, co było dla MacGraw cenne: pamiątki rodzinne, pisma ilustrowane z jej wizerunkiem oraz inne niezastąpione przedmioty.Ona to zobaczyła i powiedziała ze spokojem:

przecież nikt nie umarł.

Magazyn przytacza wypowiedź dyrektorki artystycznej "Harper's Bazaar", będącej pod dużym wrażeniem olimpijskiego opanowania i stoickiego spokoju aktorki.

Jest wspaniały cytat z Ernesta Hemingwaya, który sprawia, że myślę o Ali: "Świat łamie każdego. A potem wielu z nas jest silniejszych w złamanych miejscach. Ali stała się silniejsza w sposób, który nie ma nic wspólnego z byciem widoczną, bogatą czy nawet bezpieczną. Jest unikalną, wyjątkową kobietą, która żyje, myśli i pielęgnuje głębię swojego życia.
Ali MacGraw. Ali MacGraw. East News

Tak się zmieniała

Ali MacGraw w połowie lat 80. ubiegłego stulecia wycofała się z branży filmowej i o aktorce zrobiło się cicho. "Love Story" dało jej w pewien sposób nieśmiertelność i pozwoliło na celuloidzie taśmy filmowej na zawsze utrwalić jej subtelną urodę. To zdjęcie zostało zrobione w kwietniu tego roku. Zobacz, jak Ali Mac Graw zmieniała się od 1970 roku do teraz.

Ali MacGrawYoutube.com

Ali MacGrawYoutube.com

Ali MacGrawYoutube.com

Ali MacGrawYoutube.com

Ali MacGrawYoutube.com

Ali MacGrawYoutube.com

Ali MacGrawYoutube.com

Piszcie w komentarzach i na naszej stronie na Facebooku w kim Wy się kochaliście. A my zrobimy z tego opowieść i ją Wam przedstawimy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.