Lewandowski z narzeczoną, Kuszyńska z mężem i przytuleni Arciuch z Kasprzykowskim. Zobacz złote pary polskiego show-biznesu

Miesięcznik "Pani" rozdał Srebrne Jabłka. Najważniejszy laur zdobyli Monika Kuszyńska i Jakub Raczyński. Na drugim miejscu uplasowała się Beata Kozidrak z mężem, a na trzecim Daniel i Marta Passentowie.
Monika Kuszyńska i Jakub Raczyński Monika Kuszyńska i Jakub Raczyński KAPIF

Monika Kuszyńska i Jakub Raczyński

Para poznała się, gdy Jakub był saksofonistą Varius Manx, a Monika wokalistką. Wtedy byli jednak tylko przyjaciółmi. Zbliżyli się do siebie dopiero po tragicznym wypadku do jakiego doszło w 2006 roku. Pobrali się w wakacje 2011 roku. Ślub był cichy, w gronie najbliższych, a media dowiedziały się o nim po fakcie.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel KAPIF

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel

To jedna z najsłynniejszych par "Tańca z gwiazdami". Ich miłość narodziła się na parkiecie. Para wygrała drugą edycję programu i postanowiła spędzić ze sobą resztę życia. Tancerz i aktorka poznali się w 2005 roku, a trzy lata później zalegalizowali swój związek. Mają 3,5 rocznego synka Adasia.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras Beata Kozidrak i Andrzej Pietras WBF

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras

Wokalistka Bajmu jest prawdziwą weteranką. Ze swoim mężem, który jest równocześnie jej menadżerem jest już 34 lata. Andrzej był kolegą brata wokalistki.

Przychodził do naszego domu, kiedy byłam jeszcze nastolatką. Starszy o sześć lat, w ogóle nie zwracał na mnie uwagi, to naturalne. Dopiero kiedy zaczęliśmy razem muzykować, coś "zaiskrzyło" i... iskrzy do dzisiaj! - powiedziała "Party" Beata Kozidrak.

Mają dwie córki: Kasię (32vl.) i Agatę (19l.).

Dorota Soszyńska i Wojciech Soszyński Dorota Soszyńska i Wojciech Soszyński KAPIF

Dorota Soszyńska i Wojciech Soszyński

Dorota z wykształcenia jest pianistką. Jej przyszły mąż po raz pierwszy zobaczył ją pochyloną nad fortepianem.

Miałam 16 lat, mój przyszły mąż kilka lat więcej. Zobaczył mnie grającą na fortepianie, chwilę posłuchał i oznajmił przyjaciołom: To będzie moja żona - opowiada w "Gali".

Pobrali się, gdy miała 22 lata. Wspólnie prowadzą  firmę Oceanic, która stała się liderem polskiego rynku kosmetyków dla alergików. Mają 25-letnią córkę Nicole.

Anna Rusowicz i Hubert Gasiul Anna Rusowicz i Hubert Gasiul KAPIF

Anna Rusowicz i Hubert Gasiul

Wspólna praca zbliżyła także wokalistkę i perkusistę.

Bydgoszcz, zima, siedem lat temu. Wysiadam z pociągu, odbiera mnie muzyk z zespołu Dezire i wiezie samochodem na przesłuchanie - szukają wokalistki. Chcę usiąść z przodu. Stopuje mnie: "Gdzie się pchasz?". Myślę: "Co za gbur! Nie polubimy się, szkoda, przecież mamy grać w jednej kapeli". Dziś się z tego śmieję, bo ten gburowaty muzyk to był Hubert, mój obecny mąż. Kiedy dołączyłam do zespołu, nadal nie pałał do mnie miłością. Nagle zmienił strategię, przysyłając SMS: "Pójdziesz ze mną do kina?". Odpisałam: "Sorry, to pytanie pewnie nie do mnie" - opowiada "Pani" wokalistka.

Ale Hubert wcale się nie pomylił i tak para zaczęła się potajemnie spotykać. Kilka miesięcy później stanęli na ślubnym kobiercu.

Marcin i Alicja Wyrostek Marcin i Alicja Wyrostek KAPIF

Marcin i Alicja Wyrostek

Są parą od 5 lat, ale znają się znaczenie dłużej.

Znamy się od podstawówki, potem razem chodziliśmy do liceum, z tym że on klasę wyżej. Kiedy wyjechał z Jeleniej Góry na studia do Katowic, zdałam maturę i pojechałam za nim. Oczywiście, zawsze wiedziałam, że gra, ale nie to mnie uwiodło, tylko jego charakter - opowiada Alicja Wyrostek w wywiadzie dla "Nowej Trybuny Opolskiej".

W grudniowy wieczór 2009 roku życie całej rodziny bardzo się zmieniło. Marcin wygrał "Mam talent".

Małgorzata Zajączkowska i Michał Bajor Małgorzata Zajączkowska i Michał Bajor KAPIF

Małgorzata Zajączkowska i Michał Bajor

Oni nie są parą. Oficjalnie aktorka i piosenkarz przyznają się jedynie do wieloletniej przyjaźni. Michał Bajor rzadko mówi o swoim życiu prywatnym.

Tak mniej więcej od 20. do 32. roku życia byłem jak motyl, co to z kwiatka na kwiatek, co się da. Potem nie wiem dlaczego- wychłodziłem się. Życie emocjonalne przeniosło się na piosenki. Jestem, jaki jestem i dawno już pogodziłem się ze swoimi słabościami. Zresztą uważam, że w moim wieku krępujące jest mówienie o prywatności czy intymności. Jestem sam, jestem samotnikiem i to lubię - powiedział w wywiadzie dla "Gali".
Emilia Komarnicka i Łukasz Konopka Emilia Komarnicka i Łukasz Konopka KAPIF

Emilia Komarnicka i Łukasz Konopka

Mateusz ze "Szpilek na Giewoncie" i lekarka Agata z "Na dobre i na Złe" długo ukrywali, że są parą. Pierwsze pogłoski o ich związku pojawiły się już dwa lata temu, ale oficjalnie potwierdzili, że są razem na początku tego roku. Ale trudno to byłoby ukryć, w końcu nie tylko zamieszkali razem, ale i się zaręczyli.

Anna Stachurska i Robert Lewandowski Anna Stachurska i Robert Lewandowski KAPIF

Anna Stachurska i Robert Lewandowski

Anna poznała jednego z najlepszych polskich piłkarzy prawie 6 lat temu na... obozie integracyjnym dla sportowców.

Robert myślał, że gram w tenisa albo tańczę w balecie - opowiadała Anna na kanapie "Dzień Dobry TVN".

Tymczasem Anna jest mistrzynią Europy w karate. Para w tym roku bierze ślub. Ale zamierza jego termin i miejsce trzymać w tajemnicy.

Ustabilizowane życie rodzinne to ważna sprawa dla każdego sportowca. Trochę mnie denerwuje, że naszym życiem interesują się media. Ale wiem, że tak musi być. Mam nadzieję, że w dniu ślubu zachowamy jednak trochę prywatności - powiedział znany piłkarz w rozmowie z tygodnikiem "Twoje Imperium".
Dorota Landowska i Mariusz Banaszewski Dorota Landowska i Mariusz Banaszewski KAPIF

Dorota Landowska i Mariusz Bonaszewski

Drogi tej pary aktorów krzyżowały się wielokrotnie, ale połączyło ich dopiero wspólne przedstawienie "Ninoczka" w warszawskim teatrze Scena Prezentacje. Tak naprawdę są razem od 16 lat. Mają dwoje dzieci: Marysię (10 l.) i 4,5-letniego Stasia. Nigdy nie zalegalizowali swojego związku.

Ślubu nie wzięliśmy, dla mnie na tym polega odwaga bycia ze sobą, tak po prostu, bez formalności. Mariusz widzi to inaczej, nieustannie mi się oświadcza. Dostałam od niego dwa pierścionki zaręczynowe. Często żartujemy na ten temat, wygłupiamy się. Ostatnio ja uklękłam i mówię: "No dobrze, ożeń się już ze mną", więc może kiedyś to jednak nastąpi... - powiedziała rok temu w wywiadzie dla "Pani" Landowska.
Dorota Kolak i Igor Michalski Dorota Kolak i Igor Michalski KAPIF

Dorota Kolak i Igor Michalski

Są razem od ponad 30 lat. Ich także połączył wykonywany zawód. Kiedy w 1993 roku pojawili się w serialu "Radio Romans", mało kto, może poza miłośnikami teatru z Trójmiasta, sąsiadami i rodziną, wiedział, że są małżeństwem. Mają 28-letnią córkę Katarzynę, która idzie w aktorskie ślady rodziców.

Monika Sołubianka i Władysław Kowalski Monika Sołubianka i Władysław Kowalski KAPIF

Monika Sołubianka i Władysław Kowalski

Są razem od 32 lat. Poznali się w 1970 roku, gdy aktor rozstał się ze swoją ówczesną żoną Elżbietą Kępińską. Monika i Władysław zagrali razem w "Kolumbach" i połączył ich wówczas romans. Para ponownie spotkała się po ośmiu latach.

Sołubianka była wtedy młodą wdową. Jej mąż pilot rajdowy Marek Muszyński zginął w Rajdzie Dolnośląskim. Aktorka miała malutkiego syna Maćka - czytamy w magazynie "Rewia".

Trzy lata później wzięli ślub.

Małgorzata Kidawa Błońska i Jan Kidawa Błoński Małgorzata Kidawa Błońska i Jan Kidawa Błoński KAPIF

Małgorzata Kidawa Błońska i Jan Kidawa Błoński

Posłanka PO i reżyser tworzą udany związek od 31 lat. Połączyła ich pasja do kina. Małgorzata przez wiele lat pracowała w studiu filmowym im. Karola Iżykowskiego. Tam też poznała swojego męża.

W 1982 r. pojawił się na moich urodzinach, mieliśmy wspólnych znajomych. Byłam wtedy studentką socjologii, on skończył już architekturę na Politechnice Śląskiej i reżyserię w łódzkiej Filmówce. Czasem śmieje się, że zakochałam się w jego milczeniu - opowiada w wywiadzie dla "Pani".

Mają 27-letniego syna Jana.

Barbara Bursztynowicz i Jacek Bursztynowicz Barbara Bursztynowicz i Jacek Bursztynowicz KAPIF

Barbara Bursztynowicz i Jacek Bursztynowicz

Barbara Bursztynowicz, serialowa Elżbieta Chojnicka z "Klanu", męża aktora i tekściarza poznała w szkole aktorskiej.

Pewnego dnia Jacek powiedział kolegom: Ta, która pierwsza zejdzie po schodach, zostanie moją żoną. U szczytu schodów pojawiła się piękna Basia. Na pierwszą randkę spóźniła się dwie godziny, przeczuwając, że on jednak czeka... - dowiadujemy się z reportażu w TVN Style.

Pobrali się w 1976 roku. Mają córkę Małgorzatę. Z miłości do teatru założyli "Cafe Teatr", kameralny, kabaret liryczny.

Tamara Arciuch i Bartosz Kasprzykowski Tamara Arciuch i Bartosz Kasprzykowski KAPIF

Tamara Arciuch i Bartosz Kasprzykowski

Aktorzy poznali się ponad sześc lat temu na planie serialu "Halo, Hans" i najprawdopodobniej to właśnie w trakcie pracy zaczął się ich romans.Oboje byli jednak jeszcze wtedy w innych związkach. Kasprzykowski rozwiódł się z żoną jesienią 2008 roku. Wkrótce potem zamieszkał z Arciuch, a w czerwcu 2009 roku na świat przyszedł ich syn Michał. Uregulowanie spraw przez Tamarę trwało znacznie dłużej. Jej burzliwy rozwód uprawomocnił się dopiero w marcu 2011 roku. Później para stanęła na ślubnym kobiercu.

Kamila Baar i Wojciech Błach Kamila Baar i Wojciech Błach KAPIF

Kamila Baar i Wojciech Błach

Ginekolog Hana z "Na dobre i na złe" i Wojtek z "Na Wspólnej" są szczęśliwą parą od 4 lat.  Nie są jednak małżeństwem.

Kamila była już mężatką, także z aktorem - Wojciechem Solarzem. Także Wojtek jest po przejściach. Poznali się w krakowskim Teatrze Stu, a ich znajomość zaczęła się od szczerej rozmowy.

Wojtek opowiedział Kamilli o tym, jak w sylwestrowy wieczór 2006 roku żona odeszła od niego bez słowa, powiedział, że jego życie legło w gruzach. Ona zwierzyła mu się, że nie potrafi już kochać męża i czuje się nieszczęśliwa tkwiąc w nieudanym związku. Dobrze im się rozmawiało, ale Wojciech Błach bał się zaprosić Kamilę na kolację - czytamy w "Świecie seriali".

Potem przyszło oczarowanie i miłość. Mają dwuletniego synka Bruna.

Aneta Todorczuk-Perchuć i Marcin Perchuć Aneta Todorczuk-Perchuć i Marcin Perchuć KAPIF

Aneta Todorczuk-Perchuć i Marcin Perchuć

Są ze sobą prawie 12 lat. Poznali się na akademii teatralnej. Marcin był już wtedy dyplomowanym aktorem i grał w Teatrze "Montownia" był też asystentem opiekuna roku Anety... Ich miłość zaczęła się od wypadku.

Ćwiczyłam scenę, podczas której zeskakiwałam z ramion kolegi. Upadłam i zwichnęłam rękę. Marcin od razu rzucił się na ratunek i zawiózł mnie na pogotowie. Dzielnie mi towarzyszył, a na koniec zadeklarował, że kupi leki, bo jego mama pracuje w służbie zdrowia i ma zniżki. Później okazało się, że to nieprawda, ale bardzo zależało mu, żeby mi pomóc - opowiada Aneta w wywiadzie dla "Pani".

Mają 8-letnią Zosię oraz 3-letniego Stasia.

Agnieszka Miecznikowska i Maciej Miecznikowski Agnieszka Miecznikowska i Maciej Miecznikowski KAPIF

Agnieszka Miecznikowska i Maciej Miecznikowski

Maciej Miecznikowski poznał żonę chwilę po tym, jak zespół otrzymał nagrodę na festiwalu w Opolu w 2002 roku. Agnieszka była wówczas dziennikarką na Woronicza. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia, gdy mijali się na korytarzu w telewizji.  Po pierwszej rozmowie od razu wymienili numery telefonów.

Najpierw się do siebie tylko uśmiechaliśmy. Muzyką jej raczej nie zaimponowałem, bo ona lubi smutną muzykę. Ale faktycznie czasem wspomina, że jak już do niej zacząłem dzwonić, to jej się kolana uginały, kiedy słyszała mój głos - śmieje się wokalista znany z głębokiego głosu w rozmowie z "Rewią".

Rok później urodził się im syn Maciek. Para pobrała się 7 miesięcy po jego urodzeniu. Rok później przyszła na świat Zosia.

Marta Passent i Daniel Passent Marta Passent i Daniel Passent KAPIF

Marta Passent i Daniel Passent

Para jest ze sobą już ponad trzy dekady. Oboje są po przejściach. 

W 1980 roku oboje z żoną znaleźliśmy się w symetrycznej sytuacji. Marta rozeszła się z mężem i była ze swoim synkiem Łukaszem, a ja byłem po rozstaniu z Agnieszką (Osiecką - red.) i była ze mną Agata. Łukasz był ślicznym, uroczym, ciepłym dzieckiem i świetnym młodszym braciszkiem dla Agaty - opowiadał Daniel Passent w rozmowie z "Imperium Kobiet".

Poznali się przez wspólną znajomą. Daniel zaprosił je na kolację.

Uczucie nie wybuchło od pierwszej chwili, rozwijało się. Marta była (nadal jest) atrakcyjną kobietą, mamą prześlicznego, jasnowłosego synka. Wyglądał jak aniołek. Ten amorek strzelił do mnie z kuszy, bo pomyślałem, że byłoby cudownie wychowywać dwoje dzieci razem, żeby Agata miała rodzeństwo. To bardzo scementowało nasz związek - opowiada w wywiadzie dla "Pani" Daniel Passent.
Edyta Zając Pazura i Cezary Pazura Edyta Zając Pazura i Cezary Pazura KAPIF

Edyta Pazura i Cezary Pazura

Poznali się w w maju 2007 roku w pociągu relacji Warszawa-Kraków.

Mój agent zasnął w przedziale, a ja poszedłem coś zjeść do Warsu. I tam spotkałem blondynkę. Patrząc na Edytę, pomyślałem sobie... Chyba nic nie pomyślałem, w takich sytuacjach się nie myśli. Pamiętam tylko, że rozmawialiśmy. A potem zaprosiłem ją do przedziału, który zajmowałem sam z agentem. "Boże, co ja robię?"- spytałem siebie. "Przecież ona jest taka młoda!" - wspomina aktor w rozmowie z "Vivą".

Para pobrała się w 2009 roku. Edyta jest trzecią żoną aktora. Mają prawie 4-letnią Amelkę i półrocznego Antoniego.

Marta Żmuda Trzebiatowska i Adam Król Marta Żmuda Trzebiatowska i Adam Król KAPIF

Marta Żmuda Trzebiatowska i Adam Król

Także ta para zakochała się w sobie na parkiecie. W 2008 roku Adam partnerował Marcie w programie "Taniec z gwiazdami". Zdobyli wówczas trzecie miejsce. Para bardzo często pokazuje się publicznie, ale bardzo dba o swoją prywatność. Nie planują ślubu.

Dość sceptycznie podchodzę do ślubów w Polsce. Kojarzą mi się z przaśnością, zastaw się, a postaw się. Wszystko takie na pokaz. Brak w tym wszystkim autentyczności. Myślę, że cała ta otoczka i papierologia nie są mi potrzebne do tego, żeby z kimś być - wyznaje Marta w wywiadzie dla "Gali".
Krystyna Dębska i Daniel Olbrychski Krystyna Dębska i Daniel Olbrychski WBF

Krystyna Dębska i Daniel Olbrychski

Są małżeństwem od niespełna 10 lat. Ślub wzięli po cichu, tylko w obecności świadków. Poznali się kilkanaście lat wcześniej.

Był 13 marca '93 roku, moje imieniny. Do klubu Związków Twórczych we Wrocławiu przyszłam z tłumem moich imieninowych gości. Nie było miejsc przy stolikach. Tylko jedno było wolne, obok Daniela. Zaprosił mnie: Niech pani usiądzie. Byliśmy jeszcze na pan i pani - opowiada Krystyna w wywiadzie dla "Vivy".

Krystyna została agentką aktora. A relacje zawodowe płynnie przeszły w te osobiste.
Jest trzecią żoną znanego aktora.

Monika Rut i Rafał Olbrychski Monika Rut i Rafał Olbrychski WBF

Monika Rut i Rafał Olbrychski

Syn znanego aktora także ma na koncie kilka małżeństw. Rozwodził się już dwukrotnie. Z obecną narzeczoną spotyka się od prawie 5 lat. Monika jest prezesem koncernu farmaceutycznego. Czy i ten związek zakończy się w urzędzie stanu cywilnego? To bardzo prawdopodobne, para od kilku lat spędza ze sobą Święta Bożego Narodzenia. A Rafał jest zachwycony rodziną ukochanej.

Maria Czubaszek i Wojciech Karolak Maria Czubaszek i Wojciech Karolak WBF

Maria Czubaszek i Wojciech Karolak

Pisarka i muzyk jazzowy są małżeństwem od 35 lat. O swoim spotkaniu mówią, że był to przypadek. Poznali się u przyjaciela Karolaka piosenkarza Andrzeja Dąbrowskiego. To on opowiadał Marii o Wojtku - zdolnym muzyku, który mieszka w Szwecji. Po dwóch latach znajomości, aby podnieść temperaturę związku  Maria wysłała Wojtkowi... zdjęcie swoich nóg.

Jako wielki miłośnik nóg, gdy zobaczyłem nogi Marysi, od razu sobie wyobraziłem całą resztę i wszystko, co mi się z tym kojarzy.(...) - wspomina Karolak w rozmowie z "Vivą" w której uczestniczył razem z żoną.

I wpadł jak śliwka w kompot.

Cała grzeszyłaś urodą, wspaniałymi cyckami, a przede wszystkim nieprzeciętnym umysłem. Od razu wyczułem, że jest przekorna, wojownicza, buńczuczna, i to mi się cholernie podobało. Zwariowałbym, gdybym musiał żyć z kobietą nawet najpiękniejszą, ale z gatunku tak zwanych troskliwych, zgodnych żon. Żona musi być partnerem pod każdym względem - dodaje.

Para uważaną jest za jedną z najbarwniejszych w polskim show-biznesie. Łączy ich niechęć do dzieci.

Katarzyna Zielińska i Wojciech Domański Katarzyna Zielińska i Wojciech Domański KAPIF

Katarzyna Zielińska i Wojciech Domański

Kasia i Wojtek spotykają się od kilku lat i pilnie strzegą swojej prywatności. Wiadomo jedynie, że ukochany aktorki jest finansistą. Media co chwilę obiegają plotki o zaręczynach i planowanym ślubie pary.