Najmroczniejsze historie szołbiznesu

Morderstwa, porwania, gwałty...
Eleni Eleni Agencja Gazeta

Zabójstwo córki Eleni, Afrodyty

Córka piosenkarki zginęła 1994 roku z rąk swojego byłego chłopaka. Afrodyta zerwała z Piotrem miesiąc wcześniej, ale on nie przyjął tego do wiadomości. Najpierw porwał ją, a później zastrzelił. Jej ciało znaleziono w lesie nad Jeziorem Powidzkim, 50 km od Poznania. Morderca odsiaduje wyrok 25 lat więzienia.

Poeta z Poeta z "Rejsu" Muzeum Kinematografii

Jak zginął aktor "Rejsu"?

Mimo że od jego śmierci minęło już 20 lat, to pytanie wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Kowalewski zagrał m.in. w kultowym filmie "Rejs" i w "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?". Jego ciało, z kilkudziesięcioma ranami kłutymi, znaleziono latem 1990 roku w warszawskim Lesie Kabackim. Nie wiadomo, kto je tam porzucił. Jedna z hipotez mówi o tym, że Kowalewski wdał się w bójkę z kolegami, z którym wcześniej pił w knajpie "Miodek" i to oni go zabili. W innej motywem miała być zazdrość. Aktor miał zostać przyłapany z kobietą w niedwuznacznej sytuacji i zginąć z ręki jej zazdrosnego partnera.

Andrzej Zaucha Andrzej Zaucha Agencja Gazeta

Andrzej Zaucha - zastrzelony z zazdrości.

Wybitny muzyk, którego piosenki do dziś nie straciły na świetności, zginął 10 października 1991 roku z rąk francuskiego reżysera Ives'a Goulais. Do tragedii doszło po próbie w Teatrze STU w Krakowie, w którym Zaucha grał z zapatrzoną w niego młoda aktorką Zuzanną Leśniak. Jej chorobliwie zazdrosny mąż czekał na nich przed wejściem. Padło dziewięć strzałów. Andrzej Zaucha zginął na miejscu, Zuzanna zmarła w drodze do szpitala.

Sharon Tate, żona Romana Polańskiego zamordowana przez rodzinę Mansona. Sharon Tate, żona Romana Polańskiego zamordowana przez rodzinę Mansona. AP/Agencja Gazeta

Żona i dziecko Polańskiego - ofiary szaleńca

Nocą z 8 na 9 sierpnia 1969 roku do willi Romana Polańskiego i jego będącej w 9. miesiącu ciąży żony przy Cielo Drive w Hollywood wpadli członkowie sekty Charlesa Mansona. Ciało Tate z przywiązanym do szyi sznurem w oczekującej na narodziny dziecka bawialni znalazła następnego dnia pokojówka. Oprócz niej z rąk bandy Masona zginęły jeszcze cztery inne osoby.

Wojciech Frykowski Wojciech Frykowski AP/Agencja Gazeta

Wojciech Frykowski

Jedną z ofiar sekty Mansona był też Wojciech Frykowski, odnoszący sukcesy w Hollywood aktor i scenarzysta (dziadek Mai Frykowskiej). Frykowski próbował uciec z domu Tate i Polańskiego, ale mordercy dopadli go na trawniku. Zadali mu ponad 50 ran, większość śmiertelnych.

Bob Crane Bob Crane Good Times Webshots

Rozbita głowa porucznika Hogana

Hollywoodzki aktor Bob Crane, który zasłynął rolą porucznika Roberta Hogana w kultowym filmie "Hogan's Heroes", został zamordowany we śnie w swoim własnym domu w Arizonie. Jego głowę dosłownie zmiażdżono. Chociaż śledztwo prowadzone jest od 1978 roku, do dziś sprawca zabójstwa nie jest znany. Początkowo o jego dokonanie podejrzewano reżysera Johna Carpentera, przedstawiono mu nawet zarzuty, ale są nie uznał go winnym.

Superman Superman capedwonder.com

Superman zastrzelony!

Śmierć pierwszego odtwórca roli Supermana George'a Reevesa wciąż pozostaje zagadką. Znaleziono go z kulą w głowie w jego domu w Benedict Canyon w 1959 roku. Początkowo uznano, że Reeves popełnił samobójstwo, ale wkrótce zaczęły pojawiać się dowody na to, że ktoś pomógł mu w zejściu. Z badania balistycznego wynika, że pistolet trzymany był zbyt daleko od jego głowy, by sam mógł pociągnąć za spust. Prawdziwego sprawcy nigdy nie znaleziono.

Thelma Tod Thelma Tod Good Times Webshots

Gwiazda niemego kina zamilkła

Thema Todd, wielka gwiazda kina lat 20. i 30., została znaleziona martwa na przednim siedzeniu swojego samochodu w grudniu 1935 roku. O zlecenie jej zabójstwa podejrzewano szefa mafii Lucky Luciano. W kręgu podejrzeń znalazł się też jej kochanek Ronald West, ale w rezultacie nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności.

Czarna Dalia Czarna Dalia Good Times Webshots

Śmierć Czarnej Dalii

Elisabeth Short zwana w Hollywood "Czarną Dalią", była w 1947 roku aspirującą, świetnie zapowiadającą się aktorką. Karierę 22-letniej dziewczyny przewało brutalne morderstwo. Przecięte na pół zmasakrowane zwłoki znaleziono na przedmieściach Hollywood. Śledztwo nie przyniosło żadnych rezultatów. w 2006 roku nakręcono o nim film "Czarna Dalia" z Scarlett Johansson i Joshem Hartnettem w rolach głównych.

Marilyn Monroe Marilyn Monroe Good Times Webshots

Goodbye Rose

Z tajnego raportu FBI dotyczącego śmierci Marilyn Monroe wynika, że legendarna aktorka została nakłoniona do samobójstwa podstępem, a w spisku uczestniczył między innymi senator Robert Kennedy. Ciało 36-letniej seksbomby znaleziono w sypialni jej domu w Brentwood 5 sierpnia 1962 roku.

Więcej o: