KKP oskarża ją o kradzież, gwiazdy od niej odchodzą. Kim jest Małgorzata Herde

Do tej pory Małgorzata Herde występowała w cieniu gwiazd. Zajmowała się karierą Edyty Herbuś, Oli Kwaśniewskiej czy Karoliny Malinowskiej i Pauliny Krupińskiej. Menedżerka stanęła na świeczniku, kiedy Herbuś zerwała z nią współpracę, zaraz później tę samą decyzję podjęła Malinowska, a Korwin Piotrowska oskarżyła ją o okradanie swoich klientek.
Małgorzata Herde. Małgorzata Herde. Kapif

Odkryła ją Edyta Górniak

Małgorzata Herde do tej pory zajmowała się karierą wielu celebrytek. Współpracowała także z Dorotą i Nicole Soszyńskimi. Była swoistym adwokatem gwiazd - ratowała z opałów i pomagała wybrnąć z trudnej sytuacji. Teraz sytuacja odwróciła się o 180 stopni. O Herde zrobiło się głośno, ponieważ Edyta Herbuś po 4 latach zerwała z nią współpracę, a zaraz potem zrobiła to także Karolina Malinowska i Aleksandra Kwaśniewska. Karolina Korwin Piotrowska sugerowała na Facebooku, że Herde okradła swoje podopieczne. Kim jest, żyjąca do tej pory w cieniu swych gwiazd, menedżerka?

Małgorzata Herde, Edyta HerbuśKapif

Choć wygląda poważniej, Herde ma 29 lat. Pierwsze kroki w branży stawiała u boku Edyty Górniak. Miała zaledwie 19 lat, kiedy została jej asystentką. Wówczas funkcję menedżera Górniak pełnił jej były już mąż, Dariusz Krupa. Praca z diwą była niewątpliwą nobilitacją, a także doskonałą okazją, by stawić czoła prawdziwym wyzwaniom:

Herde zna się na rzeczy. Miała 19 lat, kiedy została asystentką Edyty Górniak. Wcześniej prowadziła salon urody. Półtora roku z diwą było dla niej jak przyspieszone studia z show-biznesu, bo nie jest tajemnicą, że Górniak stawia ogromne wymagania i, delikatnie mówiąc, miewa humory - czytamy w "Glamour".

A jak Herde sama wspomina pracę z Górniak?

Nie lubię mówić o byłych klientach. To był dla Edyty trudny czas, została mamą - usprawiedliwiała ją w rozmowie z "Glamour".

Mimo młodego wieku, Herde ambitnie podchodziła do pracy. Kiedy w 2005 roku ukazał się singiel Górniak, "Lunatique", na Forum.Gazeta.pl, pojawił się taki wpis. Czyżby jego autorem była właśnie Herde?

Edyta Górniak wraca! Miło nam, że jako pierwsi w Polsce możemy poinformować o najnowszych singlu artystki (...). Kompozycja zatytułowana "Lunatique" została nagrana wspólnie z zespołem Mathplanete. Asystentka Edyty Górniak - Małgorzata Herde - twierdzi, że będzie to jej całkowicie nowe oblicze - czytamy na Forum.gazeta.pl.

Edyta Górniak, Dariusz Krupa, 2005Kapif

Korwin Piotrowska zasugerowała na Facebooku, że Herde okradła swoje klientki (KKP o byłej menedżerce Herbuś: Mam w sobie niezgodę na łamanie przykazania nr 7. Dziewczyny walczcie). Okazuje się, że panie znają się od dawna. Kiedy Korwin Piotrowska i Edyta Górniak wdały się w potyczki słowne, Herde nie szczędziła dziennikarce słów krytyki.

Edyta nie jest osobą, która wdaje się w potyczki słowne, ale gdy ktoś kilkakrotnie ją obrażał, nazywając to krytyką, to mogły jej w końcu puścić nerwy. Pani Karolina ma cięty język. Widocznie Edyta uznała, że miarka się przebrała i postanowiła odbić piłeczkę - mówiła "Party" Małgorzata Herde przedstawiana jako była menedżerka Górniak.

W trakcie pracy z gwiazdami, Herde wciąż się rozwijała i dbała o swoje wykształcenie.

Studia właśnie kończy, dwa fakultety: PR i stosunki międzynarodowe w strukturach UE - mogliśmy przeczytać w "Glamour".
Edyta Herbuś, Małgorzata Herde. Edyta Herbuś, Małgorzata Herde. Kapif

Bywanie na salonach z Edytą Herbuś

Małgorzata Herde rozwinęła skrzydła przy Edycie Herbuś. Panie zaczęły współpracę w 2010 roku. Herbuś zdobyła co prawda sławę dzięki udziałowi w "Tańcu z gwiazdami", jednak potrzebowała kogoś, kto pokieruje jej karierą. W trakcie współpracy z Herde, tancerka zaczęła pojawiać się na niemal każdej ważnej imprezie. Na wielu bywały razem.

Możesz mieć talent, choćby cudownie śpiewać, ale niekoniecznie musisz wiedzieć, jak się ubrać na wieczorną galę, i co mówić w wywiadach. Od tego, żeby cię poprowadzić, jest agent. Tylko, że w Polsce wciąż mało kto ma tego typu opiekę - komentowała w rozmowie z "Glamour".

HerdeWBF

Herde dbała o dobry wizerunek Herbuś. Jak na menadżerkę przystało, to ona zajmowała się autoryzacją wywiadów i dbała, by Herbuś nie powiedziała czegoś, co mogłoby być przeinaczone przez media. Jej pracę opisywał tekst w "Glamour".

Kiedy Edyta pozuje, ona pierwsza czyta tekst podesłany do autoryzacji. - Już widzę ten tytuł na plotkarskim portalu - bezlitośnie wyrzuca całe zdania. Dobrze wie, co może zaszkodzić jej klientce. Minął rok, od kiedy podpisały umowę: "Edyta, wywrócę twoje życie do góry nogami" - zapowiedziała i usłyszała: "Zgoda". Za jej sprawą wizerunek Herbuś zmienił się diametralnie. Już nie "tancereczka", ale aktorka z aspiracjami - mogliśmy przeczytać w "Glamour".

Edyta Herbuś, Małgorzata HerdeKapif

Już gdy pełniła funkcję menedżerki Edyty Herbuś, była zawikłana w konflikt z Korwin Piotrowską. Solą w oku był komentarz dziennikarki o jej podopiecznej. Gospodyni "Magla towarzyskiego" skomentowała swego czasu związek tancerki ze starszym od niej Mariuszem Trelińskim, słowami "Wziął sobie niezłego lachonka!". Herde twierdziła, że to określenie było agresywne.

Pani Korwin Piotrowska krytykuje niemalże wszystkich i wszystko. Istnieje zasadnicza różnica między poddaniem kogoś ocenie a używaniem słów, które są obraźliwe i godzą w czyjeś dobre imię. Używanie tak agresywnego języka jest nieeleganckie i moim zdaniem nie przystoi osobie, która często występuje w roli autorytetu - mówiła w "Party".

Edyta Herbuś, Mariusz Treliński, Małgorzata HerdeKapif

Małgorzata Herde, Ola Kwaśniewska, Edyta Herbuś. Małgorzata Herde, Ola Kwaśniewska, Edyta Herbuś. Kapif

Współpraca z innymi gwiazdami

Herde od 7 lat zajmowała się karierą Oli Kwaśniewskiej, czytamy w Plejada.pl. W 2012 roku musiała zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem, jakim był ślub córki prezydenta, nazywanym ślubem roku.

Powiem szczerze, że to wydarzenie nas przerosło. Ze strony ani mojej, ani pary młodej nie wyszedł żaden komunikat odnośnie tego wydarzenia. Dla nas ta sytuacja była okolicznością prywatną, media rozpętały burzę, którą z jednej strony rozumiemy, bo Ola jest tą jedyną córką (...) Dzwonili do mnie ludzie z całej Polski z zapytaniem czy mogą przyjechać na ślub, czy mogą być pod kościołem. Mówili, że zorganizują sobie wycieczkę do Warszawy  i chcieliby przyjechać całymi rodzinami - mówiła w Plejada.pl.

Ola Kwaśniewska, Aleksander KwaśniewskiKAPIF

Małgorzata Herde współpracowała także z innymi gwiazdami: Sabriną Pilewicz, Pauliną Krupińską, Kamilą Szczawińską i Karoliną Malinowską.

Rozalia Mancewicz, Edyta Herbuś, Sabrina Pilewicz, Małgorzata HerdeKapif

Małgorzata Herde, Karolina Malinowska, Kamila SzczawińskaWBF

Paulina Krupińska, Małgorzata Herde. Paulina Krupińska, Małgorzata Herde. WBF

Dyrektor generalna Miss Polonii

Oprócz kierowania karierą gwiazd, Małgorzata Herde jest także dyrektor generalną Miss Polonia. Brała udział w decydowaniu, która z kandydatek dostanie koronę.

Poziom estetyczny, jest dla nas najistotniejszy i to, żeby ta dziewczyna miała predyspozycję, aby przejąć godnie koronę obecnie panującej Marceliny Zawadzkiej. Do tej pory przyszło kilkadziesiąt dziewczyn bardzo różnych, bardzo ciekawych. Widzę, że dziewczyny mają większą świadomość startu w tym konkursie, tego, jak może potoczyć się ich kariera. Cieszy mnie to, że nasze działania, które mają na celu, przywrócenie blasku temu konkursowi i przywrócenie go do pierwszej ligi, nie poszło na marne - mówiła w rozmowie z Popler.tv.

Pełniąc tę funkcję angażowała się w promowanie Pauliny Krupińskiej. Kiedy ta startowała wyborach Miss Universe, to właśnie Herde przekazywała dobre wieści o tym, że nasza kandydatka ma spore szanse i o tym, jak się jej wiedzie.

Organizatorzy Miss Universe powiedzieli nam, że mamy najlepszą uczestniczkę w historii. Dziś była na konferencji prasowej. Media zagraniczne są zachwycone. Wybory mają także polityczny kontekst. Media rosyjskie są nią zachwycone. Nasze miss się zaprzyjaźniły. Jest tu fajnie przyjęta. Pięknie ją goszczą - mówiła w rozmowie z Plotek.pl.

Paulina Krupińska, Donald TrumpPlotek Exclusive

Edyta Herbuś, Małgorzata Herde. Edyta Herbuś, Małgorzata Herde. Kapif

Zarobki

Współpraca z wieloma gwiazdami wiąże się naturalnie z większymi zarobkami. Herde twierdziła jednak, że na menedżerowaniu wcale nie zbiła kokosów. W wywiadzie w "Glamour" poświęconym pracy menedżera, zdradziła, jakiego rzędu są to sumy.

Śmieje się, kiedy podliczają, ile mogła zarobić jako agentka Edyty Herbuś. Jej prowizja to 10-20 proc. od kontraktu - podawał "Glamour".
Kiedy na spotkaniu z ludźmi z branży filmowej powiedziałam, że mam pięcioro podopiecznych, usłyszałam: "Musisz zarabiać krocie". Roześmiałam się. Polska to nie Ameryka. Moja praca nie jest dziś zbyt dochodowa - twierdziła w tym samym wywiadzie.

Edyta Herbuś, Małgorzata HerdeWBF