Gessler otworzył restaurację w Sopocie. A w tle... afery, konsul Seszeli i straszenie sądem! Czyja naprawdę jest knajpa?

Wydawać się mogło, że to Adam Gessler w marcu otworzył w Sopocie restaurację "U Kucharzy". To miał być jego drugi, po warszawskim, lokal o takiej nazwie. Tymczasem okazuje się, że lokal wcale nie należy do niego.
Restauracja Gessler U Kucharzy w Sopocie Restauracja Gessler U Kucharzy w Sopocie Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta

Ma gigantyczne zadłużenie

Adam Gessler ma ponad 30 milionów długu, jaki musi spłacić miastu Warszawa, dwóm bankom, a także firmom i prywatnym osobom. Gigantyczne zadłużenie nie przeszkodziło mu jednak w uruchomieniu kolejnego biznesu. Restauracja "U Kucharzy" z założenia ma być ekskluzywnym lokalem, w którym goście widzą proces przygotowywania potraw, a specjalnie wyszkoleni kelnerzy szczycą się eleganckimi manierami.

Adam Gessler Adam Gessler Plotek Exclusive

Jest oszustem?

Tymczasem, jak czytamy Trojmiasto.gazeta.pl, Adam Gessler wcale nie jest właścicielem lokalu.

Sopocka restauracja Adama Gesslera nie należy do słynnego restauratora, lecz do konsula Seszeli i członka senatu uczelni prawniczej z Trójmiasta. Dzięki unikom prawnym, Gessler od lat unika płacenia długów - czytamy.

W tekście pojawia się wypowiedź jednego z urzędników miejskich:

Proszę nie dać się zwieść pozorom - mówi Mateusz Dallali, rzecznik miejskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie. - On zbudował swój majątek i swoją renomę na oszustwie, na krzywdzie innych. Teraz nie płaci długów i w majestacie prawa śmieje się w twarz, udając szacownego przedsiębiorcę.
Restauracja Gessler U Kucharzy w Sopocie Restauracja Gessler U Kucharzy w Sopocie Plotek Exclusive

To tylko sztuczka?

Interes ma działać w ten sposób, że Gessler daje swoją twarz i swoje nazwisko, a restauracja tak naprawdę jest własnością spółki WAM Investment. Prezesem spółki jest były oficer marynarki handlowej Andrzej Bilski, a właścicielem Wiesław Judycki, który w 2006 roku otworzył w Gdańsku Konsulat Honorowy Seszeli.

Siedzieliśmy kiedyś w knajpce w Centrum Haffnera i wpadło nam do głowy, żeby naprzeciwko otworzyć restaurację. A że znaliśmy pana Gesslera, to postanowiliśmy skorzystać z jego pomocy. Restauracja to jednak nie wszystko, wkrótce otworzymy dodatkową salę klubową, w której będzie jazz na żywo, kabaret - mówi dla Trojmiasto.gazeta.pl prezes WAM, Andrzej Bilski.
To sztuczka, aby klienci mieli wrażenie, że są u Gesslera, a jego wierzyciele nie mogli się dobrać do pieniędzy, które zarabia - tłumaczy te zawiłości Mateusz Dallali dla Trojmiasto.gazeta.pl.

Autor artykułu, Krzysztof Katka, poinformował także, że Wiesław Judycki, nie chciał, aby wymieniano go w tekście o restauracji i "grozi sądem, że stoi za restauracją Gesslera".

Zdecydowaliśmy się podać jego nazwisko, opierając się na opinii prawnika "Gazety", wedle której rejestr handlowy, jak i działalność przedsiębiorców są jawne, a w tym wypadku ważna jest też kwestia własności firmowanej przez Gesslera restauracji - czytamy w artykule.

Adam GesslerPlotek Exclusive

Adam Gessler Adam Gessler Plotek Exclusive

Kto komu jest winien pieniądze?

Sam Gessler uważa, że jest niewinny i że... to miasto jest mu winne pieniądze, a nie on miastu! Na swojej stronie internetowej pisze:

Zamiast wdawać się w polemikę z licznymi artykułami autorstwa albo niedoinformowanych, albo wręcz stronniczych mediów, postanowiłem po prostu upublicznić dokumenty zebrane na przestrzeni blisko 20 lat trwania mojej spornej sytuacji z urzędnikami Miasta Warszawy. Dokumenty te pokażą jak dalece złożona jest ta sytuacja, w przeciwieństwie do karykaturalnego przedstawienia jej przez media poprzez schemat "dobrych" urzędników miejskich i "niedobrego" biznesmena i dłużnika (pomijając liczne inne, mniej wybredne epitety).
Adam Gessler Adam Gessler Facebook.com

Bojkotują jego restauracje

Sprawa na pewno będzie miała ciąg dalszy. Tymczasem internauci wzywają do bojkotu restauracji Gesslera, twierdzą, że nie chcą się stołować się u kogoś, kto rejestruje swoje interesy na czyjeś nazwiska i odmawia płacenia podatków.

Adam Gessler Adam Gessler Plotek Exclusive

Adam Gessler

.

Adam Gessler. Adam Gessler. Plotek Exclusive

Adam Gessler

.