Pamiętacie słynną Kelly Bundy? Właśnie wyszła za mąż! Jak dziś wygląda i co robi?

Christina Applegate polskim widzom zapadła w pamięć jako mało lotna Kelly z serialu "Świat według Bundych". Co się z nią działo przez 15 lat?
świat według bundych świat według bundych świat według bundych

Polska premiera

Ten kultowy serial kanał FOX puszczał przez 10 lat. Ostatni odcinek widzowie amerykańscy obejrzeli 15 lat temu. W Polsce rodzinna Bundych zaczęła gościć na ekranach od 1996 roku.

screen YouTube

Christina Applegate, Świat według Bundych Christina Applegate, Świat według Bundych mat. prasowe

Kluseczka

Jedną z najbarwniejszych postaci była z Kelly, najstarsze dziecko Peggy i Ala. Przez rodziców nazywana pieszczotliwie "pumpkin" (dynia), a w polskim tłumaczeniu kluseczką. Kelly była modelowym przykładem stereotypowej, głupiej blondynki. Ale czy na pewno była tak głupia?

Kelly Bundy, Świat według Bundych, Christina Applegate Kelly Bundy, Świat według Bundych, Christina Applegate screen YouTube

Głupia blondynka?

Kelly wprawdzie ukończyła szkołę średnią, ale prawdopodobnie tylko dzięki romansowaniu z nauczycielami. Jednak w dzieciństwie wcale nie brakowało jej intelektu. Jej uzdolnienia, wręcz okazały się zmorą dla rodziny, która uznała, że do niej nie pasuje. Problem z asymilacją rozwiązał wypadek samochodowy, który spowodował, że dziewczynka straciła całą wiedzę.

Married with... Children, Świat według BundychScreen YouTube

Kelly Bundy, Świat według Bundych, Christina Applegatescreen YouTube

Kelly Bundy (Christina Applegate) - Świat według Bundych Kelly Bundy (Christina Applegate) - Świat według Bundych mat. prasowe

Arystyczne korzenie

Odtwórczyni roli Kelly Christina była skazana na zostanie aktorką. W końcu jest córką producenta muzycznego Roberta Applegate'a i piosenkarki Nancy Priddy. No i urodziła się w Hollywood. Sama także śpiewa.

Christina Applegate, Drew Barrymore Christina Applegate, Drew Barrymore AP/Chris Pizzello

Bogata filmografia

Zagrała prawie w 40 filmach fabularnych. M. in. w "Marsjanie atakują" Tima Burtona, w "Ostrożnie z dziewczynami", gdzie partnerowała Cameron Diaz,"Szkole stewardes" z Gwyneth Paltrow, czy też "Stosunkach międzynarodowych" z Drew Barrymore. Ale to właśnie seriale przyniosły jej największą popularność.

Christina Applegate, Christina Applegate, "Kim jest Samantha" mat. prasowe

Doceniona w serialach

Pięć lat temu dostała własny serial: "Kim jest Samantha?". Zagrała tytułową bohaterkę, która ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę. Po wybudzeniu, okazuje się, że straciła pamięć i postanawia na nowo odkryć siebie. Christina zagrała także główną rolę w serialu "Jej cały świat" ("Jesse"). Tytułowa Jesse jest samotną matką, która kelneruje w barze ojca i walczy o szczęśliwe życie. Za obie role była nominowana do Złotych Globów. A za gościnną rolę w "Przyjaciołach" zdobyła nagrodę Emmy.

Christina Applegate kiedyś była koarzona przede wszystkim ze ''Światem według Bundych'', a teraz była nominowana do nagrody za rolę w ''Kim jest Samantha?''. Christina Applegate kiedyś była koarzona przede wszystkim ze ''Światem według Bundych'', a teraz była nominowana do nagrody za rolę w ''Kim jest Samantha?''. AP/Chris Pizzello

Choroba

Pięć lat temu wykryto u niej raka piersi. Kilka miesięcy później aktorka poddała się mastektomii i rekonstrukcji piersi. Christina aktywnie włączyła się w kampanię informacyjną o nowotworze piersi. Występuje w telewizji i wspiera fundacje działające na rzecz kobiet.

Christina Applegate dla PETA Christina Applegate dla PETA fot. oficjalne materiały PETA

Ekologia

W 2007 roku wsparła kampanię przeciwko noszeniu futer organizacji PETA. Jest wegetarianką.

Christina Applegate i Martyn LeNoble na premierze Christina Applegate i Martyn LeNoble na premierze "Going the Distance" w Los Angeles AP/Chris Pizzello

Życie prywatne

W 2001 roku wyszła za mąż za swojego wieloletniego chłopaka Jonathana Schaecha. Małżeństwo nie przetrwało jedna próby czasu. Pięć lat temu Christina zaczęła spotykać się z muzykiem Martynem LeNoble.

Martyne LeNoble i Christina ApplegateAP/Matt Sayles

Para zaręczyła się w Walentynki trzy lata temu, a 23 lutego br. wzięła ślub. Mają dwuletnią córeczkę Sadie Grace.

Christina Applegatebatangastoday.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.