Meghan Markle i książę Harry tracą książęce tytuły. Co musieli poświęcić dla "finansowej niezależności" i życia w Ameryce?

31 marca spełnia się marzenie księcia Harry'ego i Meghan Markle. Wnuk królowej i jego żona formalnie odchodzą z królewskiego dworu i przestają być książęcą parą. Chęć bycia niezależnym od korony sporo ich jednak będzie kosztować. Harry i Meghan tracą ochronę, majątek, służbę i królewskie posiadłości.
Frogmore House - to tutaj odbyło się przyjęcie weselne książęcej pary. Kilkanaście metrów dalej znajduje się ich rodzinny dom - Frogmore Cottage Frogmore House - to tutaj odbyło się przyjęcie weselne książęcej pary. Kilkanaście metrów dalej znajduje się ich rodzinny dom - Frogmore Cottage Frogmore House / wikipedia

Frogmore Cottage będzie miało nowych mieszkańców?

Meghan i Harry z dniem 1 kwietnia przestają być właścicielami Frogmore Cottage, w której mieszkali jako książęca para Sussex. To tam odbyło się ich wspaniałe przyjęcie weselne. Zanim jednak wprowadzili się do luksusowej willi, przeszła ona gruntowny remont, za który zapłacili podatnicy. Zmiany kosztowały ponad 2,5 miliona funtów, które wnuk królowej i jego żona zobowiązali się oddać. 

Mandatory Credit: Photo by REX/Shutterstock (10196791c)  Frogmore Cottage in the grounds of Windsor Castle, the new home of the Duke and Duchess of Sussex.  Frogmore Cottage, Windsor, UK - 10 Apr 2019
REX/Shutterstock / Rex Features/East News

Meghan Markle i książę Harry Meghan Markle i książę Harry PPE/face to face / action press/Reporter

Za ochronę płaćcie sami

Amerykanka i Anglik będą musieli również nauczyć się żyć bez służby. Tzn. będą ją mieli, jeśli sami sobie ją opłacą. Od kwietnia tracą sprzątaczki, kierowców, służbowych pomocników, kucharki, czy nianie. Ponadto sam Donald Trump zapowiedział, że nie ma zamiaru opłacać ochrony Meghan i Harry'ego w związku z ich ostatnią przeprowadzką do Los Angeles.

Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego Gareth Fuller/ AP

Żegnajcie królewskie błyskotki

Meghan jako amerykańska aktorka była przyzwyczajona do sławy i luksusu, ale nie takiego, jaki otrzymała po ślubie z Harrym. Gwiazda mogła liczyć nie tylko na darmową pomoc domową, służbę czy ochronę, ale i darmowe ubrania oraz wszelkie dodatki. Nie raz zachwycała przecież nosząc drogie torebki, czy biżuterię. Tak, torby od Chanel, czy Prady z pewnością nie raz jeszcze sobie kupi, ale z przepiękną i często pamiątkową biżuterią będzie musiała się pożegnać. Już nie założy kolczyków po chociażby księżnej Dianie ani nie pożyczy naszyjnika od królowej Elżbiety II.

Książę Harry i Meghan Markle Książę Harry i Meghan Markle Fot. Kirsty Wigglesworth / AP Photo

Amerykańskie tabloidy ostrzą pazurki

Jeśli chodzi o samą prywatność, Meghan i Harry będą musieli zmierzyć się poważnymi problemami. O ile w Wielkiej Brytanii funkcjonuje umowa pomiędzy pałacem a prasą, zgodnie z którą brytyjskie gazety nie używają zdjęć wykonanych przez paparazzi, o tyle w Kanadzie i Ameryce podobnych ustaleń po prostu... nie ma. Książęca para nie będzie więc mogła liczyć na żadne specjalne względy w tej kwestii. Bez ochrony więc chyba się nie obejdzie.

Meghan Markle i książę Harry zakochani Meghan Markle i książę Harry zakochani Fot. Kirsty Wigglesworth / AP Photo

Życie w luksusie do końca życia?

Para nie będzie mogła oczywiście korzystać z publicznych pieniędzy, o co przecież zabiegali. W biedzie żyć jednak nie będą. Majątek Harry'ego szacowany jest na ok. 30 milionów funtów! 

Meghan Markle Archie Meghan Markle Archie &Chris Allerton / copyright SussexRoyal / @Chris Allerton / copyright SussexRoyal/Press Association/East Ne

Już nie księżna Meghan i książę Harry, a po prostu Meghan i Harry

Nie tylko Meghan i Harry żegnają się z książęcymi tytułami. Podobnie dzieje się w przypadku ich syna, Archiego. Ponadto jeśli zdecydują się na powiększenie rodziny, żadne z potomków nawet przez chwilę nie będzie określane mianem księcia, ani księżniczki. O zmianie tego prawa może zdecydować tylko królowa, kiedy książęca para (do końca dzisiejszego dnia) zapragnie wrócić na dwór.

Więcej o: