69-letni Romuald Lipko od kilku lat zmagał się z nowotworem. Kompozytor zmarł około północy 6 lutego 2020 roku. Przykrą informację przekazał na Facebooku zespól Budka Suflera następnego dnia rano:
Zanim rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa, o godz. 12:00 miejski trębacz zagrał hejnał, a po nim melodię "Cisza" i jeden z najpopularniejszych przebojów Budki Suflera autorstwa Romualda Lipki: "Jolka, Jolka pamiętasz". Od godz. 13:00 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe w Archikatedrze Lubelskiej.
Na ostatnie pożegnanie artysty przybyła Beata Kozidrak, która wspominała Lipko na Instagramie. To on dostrzegł w 14-letniej Beacie talent i namówił jej brata, Jarosława Kozidraka, by młodziutka Beata stanęła na scenie.
East News
Na pogrzebie zjawiła się także Izabela Trojanowska. Romuald Lipko skomponował dla niej mnóstwo utworów m.in: "Tyle samo prawd ile kłamstw", "Jestem twoim grzechem" czy "Wszystko czego dziś chcę".
Mieszkańcy będę mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej, która zawiezie ich na miejsce pochówku Lipki.
Na pogrzebie pojawił się również Krzysztof Cugowski razem z synem.
Przed Archikatedrą zebrały się tłumy fanów muzyka i samej Budki Suflera. Miasto postawił na placu Katedralnym telebim, na którym można było obserwować uroczystości pogrzebowe z wnętrza.
Ostatni utwór - "Czas ołowiu" - podczas ceremonii pogrzebowej w Archikatedrze Lubelskiej wykonał zespół Budka Suflera. Potem żałobnicy udali się na cmentarz.
Romuald Lipko spoczął na cmentarzu przy ulicy Lipowej.