Anita Werner świętuje 18 lat pracy w TVN24. Na archiwalnych zdjęciach trudno rozpoznać w niej gwiazdę dziennikarstwa

9 sierpnia 2001 roku wystartowała telewizja TVN24. Była pierwszą stacją informacyjną w Polsce. Dziś osiągnęła pełnoletność. W ciągu 18 lat swojej działalności była kuźnią talentów. Wypromowała wiele gwiazd, które dziś nadają rytm polskiemu dziennikarstwu informacyjnemu. Zobaczcie, jak przez lata zmieniły się najpopularniejsze twarze stacji.
Anita Werner Anita Werner East News

Anita Werner

Anita Werner w wieku 17 lat zagrała w filmie Pasikowskiego "Słodko-gorzki", wystapiła też w popularnym serialu "Zostać miss". Przy wzroście 182 cm z powodzeniem mogła zostać modelką. Wybrała jednak karierę w mediach.

Z telewizją TVN24 związana jest od początku jej istnienia. Dziś należy do "starej gwardii" stacji. W ciągu 18 lat prowadziła wiele programów, m.in.: "Poranek TVN24", "Magazyn 24 godziny", "Dama Pik". Była także gospodynią kilku wieczorów wyborczych. Dziś jest twarzą "Faktów po Faktach" i jedną z największych gwiazd polskiego dziennikarstwa.

Anita Werner
KAPIF

Justyna Pochanke Justyna Pochanke KAPiF

Justyna Pochanke

Podobnie jak Anita Werner jest związana ze stacją od początku jej istnienia. Mało kto wie, że swoją przygodę z mediami rozpoczęła od prowadzenia programu  "5-10-15" w TVP1. Jednak dopiero kiedy dołączyła do TVN24 w 2001 roku, jej kariera nabrała rozpędu. Prowadziła serwisy informacyjne i wieczory wyborcze. Jest także gospodynią "Faktów po Faktach". Dodatkowo prowadzi również główne wydanie "Faktów" w TVN. Prywatnie jest żoną Adama Pieczyńskiego, który przez lata był dyrektorem programowych TVN 24.

Kilka lat temu w wywiadzie dla "Twojego Stylu" przyznała, że praca w telewizji informacyjnej nigdy nie należała do najłatwiejszych.

Praca w telewizji kosztuje nieprzespane noce, setki wypalonych papierosów, długie rozmowy po powrocie do domu. (...) Wracam z emocjami wieczorem do domu i nadal jestem przykuta do telewizora, bo nie jest mi wszystko jedno. (...) Córka. myślę, że jej dzieciństwo nie ucierpiało. Patrząc na mnie dostała cenną lekcję: nie licz godzin w pracy, tylko pomyśl, czy chce ci się codziennie wstawać rano i biec do niej z ciekawością. Mnie się chciało - powiedziała Pochanke.


Materiały prasowe TVN

Grzegorz Kajdanowicz Grzegorz Kajdanowicz East News

Grzegorz Kajdanowicz

Grzegorz Kajdanowicz swoją przygodę z grupą TVN rozpoczął od bycia reporterem politycznym "Faktów" TVN. Dziś jest jednym z prowadzących "Faktów po Faktach" w TVN24. Przez jakiś czas prowadził również "Magazyn 24 godziny" oraz serwisy informacyjne.

Kajdanowicz Grzegorz    2017-09-03
KAPIF.pl

Marcin Meller, dziennikarz, publicysta i pisarz Marcin Meller, dziennikarz, publicysta i pisarz ARTUR KUBASIK

Marcin Meller

Marcin Meller to człowiek-instytucja. W odróżnieniu od największych gwiazd TVN24 pojawiał się również w wielu programach TVN. Przez lata współprowadził "Dzień Dobry TVN". Był także gospodarzem pierwszej edycji reality show "Agent". W TVN24 prowadzi sobotni magazyn kulturalny "Drugie śniadanie mistrzów". Prywatnie jest mężem Anny Dziewit-Meller, dziennikarki i pisarki.

24.06.2019 Lublin . Centrum Spotkania Kultur . Spotkanie z Marcinem Mellerem autorem ksiazki Nietoperz i Suszone Cytryny . 
Fot. Krzysztof Mazur/ Agencja Gazeta
SLOWA KLUCZOWE:
Centrum Spotkania Kultur . Spotkanie z Marcinem Mellerem autorem ksiazki Nietoperz i Suszone Cytryny Marcin Meller CSK rozmowa Tomasz  Kowalewicz
KRZYSZTOF MAZUR

Red. Monika Olejnik Red. Monika Olejnik Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Monika Olejnik

Jedna z najbardziej wyrazistych i charyzmatycznych dziennikarek politycznych w Polsce. Jej ostre wywiady z politykami często są szeroko komentowane w mediach. W TVN24 prowadzi "Kropkę nad i", która na początku była emitowana na głównej antenie TVN. Mimo 63 lat jest niezwykle aktywną osobą. Jej największą pasją jest bieganie oraz buty. Olejnik słynie też z oryginalnych kreacji, które niejednokrotnie wzbudzają wiele sensacji na czerwonych dywanach.

Monika Olejnik z torebką Gucci
TRICOLORS / EN

Marta Kuligowska Marta Kuligowska East News

Marta Kuligowska

Marta Kuligowska pracuje w TVN24 od samego początku działalności stacji. Przez lata prowadziła "Poranek". W 2015 roku zastąpiła Jarka Kuźniara jako prowadząca program "Wstajesz i wiesz".

W 2014 roku w wywiadzie dla "Gali" mówiła, że jej dzień zaczyna się o 3:45, a pracę w mediach traktuje jak narkotyk.

Zawsze po przebudzeniu mam taką myśl: "O Boże, która to godzina!". Ale wstaję tak już od dziewięciu lat, więc nie rozczulam się nad sobą. Ubranie mam już przygotowane poprzedniego dnia. Biorę szybki prysznic, parzę kawę, w termicznym kubku biorę do samochodu, do tego jakąś sałatkę i jogurt. Dzieci szczęśliwie śpią. A ja o 5 jestem już w pracy, 5.15 make-up, przeglądam depesze, o 6 czytam pierwszy serwis".

Kuligowska Marta2019-05-23
KAPIF.pl

Dorota Gardias Dorota Gardias East News

Dorota Gardias

Zanim Dorota Gardias trafiła do telewizji, próbowała swoich sił w modelingu. Jest laureatką wielu konkursów piękności. Jednak skrzydła rozwinęła dopiero przed kamerą. W 2006 roku została prezenterką pogody w TVN Meteo. Rok później dołączyła też do zespołu TVN i TVN24. Widzowie mogą ją również kojarzyć z prowadzenia cyklicznych programów, m.in. "Projekt plaża" oraz "alleZIMA!".

czerwiec 2019, Dorota Gardias
materiały prasowe

Maja Popielarska Maja Popielarska East News

Maja Popielarska

Kolejna pogodynka, która została gwiazdą. Widzowie pokochali Maję Popielarską za jej spokojne usposobienie oraz barwne opowieści o zakładaniu ogrodów. Prócz prowadzenia serwisów pogodowych na wszystkich kanałach TVN, była również gospodynią popularnego programu "Maja w ogrodzie". Obecnie jest on emitowany pod zmienioną nazwą "Nowa Maja w ogrodzie" w HGTV.

Popielarska Maja2019-04-01
KAPIF.pl

Andrzej Morozowski

Jeden z najsłynniejszych okularników w TVN24. Ze stacją jest związany od 18 lat. Przez lata prowadził wiele programów publicystycznych, m.in.: "Skaner polityczny", "Studio24", "Rozmowa bardzo polityczna". Dziś jest gospodarzem programu "Tak jest", w którym rozmawia z zaproszonymi gośćmi o najgorętszych tematach ostatnich dni. Jest także laureatem wielu branżowych nagród.  

W 2006 roku został Dziennikarzem Roku Grand Press. Andrzej Morozowski został doceniony za  nagłośnienie tzw. "Afery taśmowej". W programie "Teraz my!", emitowanym w TVN, razem z Tomaszem Sekielskim opublikował nagrane ukrytą kamerą negocjacje między posłanką Samoobrony Renatą Beger a wpływowymi politykami Prawa i Sprawiedliwości. Chodziło o uzyskanie korzyści materialnych oraz stanowiska w rządzie w zamian za poparcie PiS.

Andrzej Morozowski    2016-09-03
KAPIF.pl

Maciej Mazur Maciej Mazur East News

Maciej Mazur

Związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Od kwietnia 2008 roku prowadził interaktywny talk-show "Publiczna.tv", który później zmienił nazwę na "Ranking Mazura". Jest również reporterem w "Faktach" TVN, gdzie przygotowuje felietony, które w krzywym zwierciadle przedstawiają ważne sprawy społeczne.

18.11.2013 Lodz Manufaktura Empik Spotkanie z Maciejem Mazurem w ramach promocji ksiazki pt. Anegdoty dziennikarskie N/z Maciej Mazur - dziennikarz telewizyjny Fot. Lukasz Szelag/REPORTER
East News

Katarzyna Kolenda-Zaleska Katarzyna Kolenda-Zaleska Kapif

Katarzyna Kolenda-Zaleska

Jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Katarzyna Kolenda-Zaleska swoją przygodę z telewizją rozpoczęła od pracy w "Wiadomościach" TVP1. W 2003 roku została reporterką TVN24 oraz reporterką "Faktów" w TVN. Przez lata prowadziła program "Gość poranny". Obecnie jest jedną z prowadzących "Faktów po Faktach". Zasłynęła głównie relacjami wydarzeń w parlamencie oraz materiałami z wizyt Jana Pawła II do Polski. Od 2016 roku zajmuje również stanowisko prezesa Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

#Kolenda-Zaleska Katarzyna2019-02-16
KAPIF.pl

Grzegorz Miecugow w 2005 roku. Grzegorz Miecugow w 2005 roku. IWANCZUK/REPORTER/East News

Grzegorz Miecugow

Nie możemy zapomnieć również o Grzegorzu Miecugowie. To on, w 1997 roku, razem z Tomaszem Lisem tworzył "Fakty" TVN. Był również jednym z twórców TVN24 oraz łowcą dziennikarskich talentów. Współtworzył i prowadził "Szkło kontaktowe", jeden z najpopularniejszych programów stacji. Grzegorz Miecugow zmarł w 2017 roku. Od sześciu lat zmagał się z nowotworem płuc.