Zakładają firmy, znajdują miłość i robią karierę. Co się dzieje z uczestniczkami "Top Model"

Za nami już czwarta edycja programu "Top Model". Show już od pierwszej serii można nazwać drzwiami do kariery. Zarówno do kariery modelki, jak i tej medialnej - jednak to, przez które uczestniczka programu zdecydowała się przejść (jeśli w ogóle), zależało już wyłącznie od niej. Co zrobiły ze swoim kapitałem? Sprawdzamy.
Paulina Papierska Paulina Papierska Kapif

Paulina Papierska

Paulina Papierska jest zwyciężczynią pierwszej edycji "Top Model". Po finale dużo mówiło się o tym, że wygrała nie najlepsza, ale ta, która wzbudziła najwięcej sympatii i współczucia u widzów.

Paulina Papierska dla WiboPaulina Papierska dla Wibo/Mat. prasowe

Papierskiej, ze względu na niski jak na modelkę wzrost (172 cm), nie wróżono sukcesów w high fashion, jej piękna twarz dobrze jednak sprawdza się w tzw. sesjach glamour. Ostatnim sukcesem modelki jest dwuletni kontrakt (od marca 2014) z firmą kosmetyków kolorowych - Wibo. Wystąpiła też w kampanii firmy odzieżowej Janbor.

Paulina Papierska dla JanborPaulina Papierska dla Janbor/Screen z Janbor.com/

Więcej informacji o Papierskiej można znaleźć na jej stronie internetowej, na której przeczytamy:

Prywatnie córka, siostra, partnerka. Delikatna, ceniąca relacje z ludźmi, martwiąca się, gdy te ulegają pogorszeniu. Czuła. Angażująca się w 120% w dotyczące ją sprawy.  Wymagająca od samej siebie. Lubiąca muzykę, wspólny czas spędzany ze znajomymi. Często zwariowana. Studentka, pozująca modelka ze 172 cm wzrostu.  Zwyciężczyni telewizyjnego show "Top Model - Zostań Modelką". Mająca okazje poznać wiele osobistości, współpracować z profesjonalistami z branży modowej w Polsce i za granicą, biorąca udział w kampaniach znanych marek, o których marzyła jako mniejsza dziewczyna. Nieugięta. Z dużym bagażem doświadczeń. Często mylona z tą babką z "Top Model" osoba trzecia, lat 23.

Paulina PapierskaE!Stilo

Paulina Papierskamateriały prasowe

fot.Edyta Bartkiewicz fot.Edyta Bartkiewicz fot.Edyta Bartkiewicz

Zuzanna Kołodziejczyk

Zuzanna Kołodziejczyk zwyciężyła w 3. edycji "Top Model". Wygrana zapewniła jej już na samym początku rozpoznawalność, a dzięki charyzmie modelka zaskarbiła sobie sympatię widzów. Jednak w rzeczywistości na jakikolwiek sukces musiała zapracować.

fot.Maxwell/topmodel.tvn.plfot.Maxwell/topmodel.tvn.pl

Zuza Kołodziejczyk Łukasz Ziętek

Od zakończenia "Top Model" powstało bardzo dużo sesji z udziałem Kołodziejczyk. Fotografowali ją m. in. Łukasz Dziewic, Maxwell, Edyta Bartkiewicz czy Taryll.

Bogate portfolio zapewniło jej mocną pozycję na polskim rynku modowym. W efekcie możemy ją oglądać w większości pokazów krajowych projektantów oraz wielu kampaniach rodzimych marek. To jednak nie wszystko - już niebawem ukaże się spot reklamowy dla Galerii Krakowskiej z udziałem Kołodziejczyk.

Zuzanna Kołodziejczyk, Zuza Kapif

Zuzanna Kołodziejczyk dla HOT Magazine D'visionHOT Magazine

Układa jej się także w życiu prywatnym.

Zuzanna Kołodziejczyk z chłopakiemScreen z Instagram.com/zuzol

Zuzanna Kołodziejczyk z chłopakiemScreen z Instagram.com/zuzol

Anna Bałon. Anna Bałon. Kapif

Anna Bałon

Anna Bałon była jedną z najbardziej barwnych postaci pierwszej edycji "Top Model". Jako jednej z niewielu uczestniczek programu udało jej się zostać na stałe w polskich mediach. Co prawda nie stało się to za sprawą sukcesów w modelingu, lecz jej niesztampowych wypowiedzi i wahań wagi, jednak nie każdy umie z dodatkowych kilogramów zrobić medialny atut, a tak stało się w jej przypadku.

Bałon po programie doznała kontuzji kostki, nogę włożono w gips, a dziewczynę wyłączyło to z codziennych treningów. Brak ruchu skutkował dodatkowymi kilogramami, dokładnie 24. Po wyzdrowieniu zaczęła się odchudzać. Bywała w różnych programach i stacjach telewizyjnych opowiadając o swojej przemianie, diecie i ćwiczeniach. Ostatecznie jednak remedium na nadwagę okazała się miłość.

PHOTO: JAROSLAW WOJTALEWICZ/EAST NEWS  2013/01/19 WARSZAWA  ANNA BALON ROK PO FINALE PROGRAMU TVN TOP MODEL 2  N/Z: ANNA BALONEastNews

Karol Fijałkowski to partner Bałon, który w przeszłości także walczył z nadwagą.  Teraz razem dbają o swoje sylwetki.

Chodzimy razem na fitness, on mnie motywuje do ćwiczeń, a ja jego do zdrowego odżywiana, bo wcześniej nie dbał o to i często jadał na mieście. Razem gotujemy, przyrządzamy śniadania, obiady i kolacje - zdradziła Plotek.pl Ania Bałon.

Anna BałonIza Dzido

Bałon obecnie studiuje na prywatnej uczelni, w której wykładowcą jest m.in. Beata Tadla. Na wybieg nie chce wracać.

Do modelingu nie chcę wracać. Przynajmniej nie widzę siebie na wybiegu, w sesjach zdjęciowych chętnie wezmę udział tylko jeśli będą to propozycje płatne. Żeby chodzić po wybiegu musiałbym znów być szkieletem, a wolę siebie w sylwetce kobiecej i fit - powiedziała nam Bałon.

Jedną ze wspomnianych sesji jest ta z jej partnerem.

Anna Bałon i Karol FijałkowskiIza Dzido

Kariera Olgi Kaczyńskiej nabiera tempa. Zwyciężczyni drugiej edycji Kariera Olgi Kaczyńskiej nabiera tempa. Zwyciężczyni drugiej edycji "Top Model" po wygranej nie spoczęła na laurach i ostro wzięła się do pracy. Regularnie pojawia się na wybiegach, ostatnio na pokazie nowej kolekcji marki Deni Cler. Bierze też udział w sesjach zdjęciowych. Niedawno pisaliśmy, że młoda modelka poleciała do Londynu, aby wykonać zdjęcia testowe w agencji "Next". Teraz Kaczyńska wystąpiła w nowej, zmysłowej sesji, która pojawiła się na stronie fotografa Mariusza Maca. Myślicie, że Olga ma szansę na prawdziwą karierę? Fot. Mariusz Mac

Olga Kaczyńska

Olga Kaczyńska zwyciężyła w drugiej edycji "Top Model" i od razu rzuciła się w wir pracy. Chodziła w pokazach na całym świecie - od Australii, przez Izrael, po Dubaj.

Olga KaczyńskaHaute Muse Magazine

Olga KaczyńskaLuxury

Powoli jednak świat mody przestaje być priorytetem Kaczyńskiej. Na czym się teraz skupia? Powiedziała nam:

A w życiu prywatnym? Olga spotyka się z uczestnikiem 4. edycji "Top Model", "Góralem", czyli Mateuszem Jarzębiakiem. Opowiedzieli nam o tym, jak się poznali:

Magdalena Roman Magdalena Roman Glamour Trendy

Magdalena Roman

Magdalena Roman była jedną z najbardziej obiecujących uczestniczek 2. edycji show. Wyjątkowa twarz, wspaniałe ciało, ujmujący charakter i... twarde zasady, przez które musiała przedwcześnie opuścić program. Roman odmówiła udziału w rozbieranej sesji, co skutkowało wyrzuceniem z programu, ale nie zamknęło drzwi do kariery modelki.

Magdalena Roman na backstage'u sesji dla 'Harper's Bazaar'Magdalena Roman na backstage'u sesji dla 'Harper's Bazaar'/ Fot. Screen z Facebook.com/magdalena.roman

Roman figuruje jako modelka agencji D'Vision i ciągle pracuje w zawodzie. Na swoim Facebooku publikuje zdjęcia z pokazów i sesji zdjęciowych, w których bierze udział. Jednym z większych sukcesów była sesja Chanel dla magazynu "Maire Claire".

Muszę się pochwalić: mój makijaż robił sam Pablo Iglesias, osobisty makijażysta Penelope Cruz. Sesja trwała ok. 7 godzin, powstało 12 zdjęć. Pozowałam w kreacjach Chanel i Dior - opowiadała o sesji Roman dla Topmodel.tvn.pl.

Magda Roman w Hiszpanii na planie sesji dla TelvaFacebook - fanpage Marcina Tyszki

Magda RomanFacebook.com

Magdalena Roman w kampanii Royal Ivy RegattaMagdalena Roman w kampanii Royal Ivy Regatta/Mat. prasowe

Magdalena RomanMagazyn Telva

Anna Piszczałka Anna Piszczałka Kapif

Anna Piszczałka

Anna Piszczałka przede wszystkim rozwija swoją karierę na polskim rynku. Często możemy ją zobaczyć na pokazach rodzimych projektantów lub zagranicznych marek, ale na polskich wybiegach.

Anna PiszczałkaKapif

Anna PiszczałkaKapif

Piszczałka robiła kampanie dla takich marek jak Triumph, Teresa Kopias, Exaltation Paris, LOLA Fashion, BezAle, Małgorzata Maier, Małgorzata Dudek, Smeggi.

Anna Piszczałka na Warsaw Fashion WeekendAnna Piszczałka na Warsaw Fashion Weekend / Kapif

Uczestniczka pierwszej edycji programu (zajęła trzecie miejsce) jest dość częstym bywalcem salonów i ścianek.

Anna PiszczałkaKapif

KapifKapif

Michalina Manios Michalina Manios Kapif

Michalina Manios

Michalina Manios po "Top Model" praktycznie zniknęła z mediów. Zajęła się m. in. nauką. Studiowała na warszawskiej SWPS, a także w Szwecji. Ostatnio jednak wróciła do show-biznesu. Zgłosiła się do najnowszej edycji "The Voice of Poland", jednak nie odniosła sukcesu.

Manios wystąpiła w 2. edycji "Top Model", zajęła trzecie miejsce (przegrywając z Kaczyńską i Bałon), jednak była jedną z najbardziej wyrazistych uczestniczek w historii. Urodziła się jako hermafrodyta i do 18. roku życia nosiła imię Michał. Po osiągnięciu pełnoletności, zdecydowała się na operację zmiany płci. W okresie dorastania była szykanowana i gnębiona. Jej udział w programie przełamał społeczne i kulturowe tabu.

Michalina ManiosScreen Facebook.com

Michalina ManiosKapif

Justyna Pawlicka Justyna Pawlicka Screen Facebook.com

Justyna Pawlicka

Justyna Pawlicka, dzięki etykietce "najseksowniejszej z Top Model", miała już na wstępie o wiele łatwiej niż inne uczestniczki 3. edycji. Jej popularność szybko rosła, chociaż modelka zajęła jedynie 6. miejsce.

Justyna PawlickaWBF

Pawlicka zagrała w serialu TVN "Wawa non stop", a także jako jedyna ze wszystkich uczestniczek pokazała się w "CKM-ie".

Justyna PawlickaCKM

Obecnie nadal pracuje jako modelka, choć zdecydowanie bardziej skupia się na projektowaniu ubrań. Mimo że aktualnie na świecie obserwuje się trend odwrotu od noszenia naturalnych futer, Pawlicka właśnie w tym sektorze widzi swoją szansę. Jest bowiem właścicielką firmy sprzedające futra.

Justyna Pawlicka FUTRA to nowo powstała luksusowa marka futer, która zwraca szczególna uwagę na demokratyzację luksusu poprzez piękne fasony, dobór najlepszych futer oraz wyjątkowe dodatki - czytamy na stronie internetowej jej marki.

Justyna Pawlicka Screen z Facebook.com/pawlickafutra

Marcela Leszczak Marcela Leszczak WBF

Marcela Leszczak

Marcela Leszczak zajęła drugie miejsce w 3. edycji "Top Model". Wtedy mówiło się o tym, że Leszczak była równie dobra, co zwyciężczyni - Zuzanna Kołodziejczyk - jednak nie potrafiła sobie zdobyć sympatii widzów. Wydawało się więc, że sukces w modelingu ma gwarantowany.

Marcela Leszczak na okładce książki 'Beloved'Marcela Leszczak na okładce książki 'Beloved'/Mat. prasowe

Po "Top Model" wystąpiła w serialu "Miłość na bogato", który przyniósł jej popularność, lecz także i wielu przeciwników. Ich zdaniem udział w takiej produkcji zaszufladkował ją jako celebrytkę drugiej kategorii, a nie profesjonalną modelkę.

Marcela Leszczak dla Marcela Leszczak dla "Invited Magazine"/ "Invited Magazine"

Na zmianę tej opinii nie wpłynęły pozytywnie częste wizyty Leszczak na ściankach czy plotki o romansach. Tymczasem w rzeczywistości uczestniczka "Top Model" ciągle pracuje jako modelka. Wzięła udział w kilku kapaniach reklamowych, pojawiła się na okładce książki, a także udziela się na różnego rodzaju wydarzeniach. Ostatnio wystąpiła np. w sesji dla WOŚP, około 3 tygodni temu miała także dużą sesję dla marki Lola Fashion. W połowie grudnia będzie natomiast do obejrzenia jej sesja dla LOU (producent sukienek sprzedawanych przez internet).

Marcela Leszczak dla Lola FashionMarcela Leszczak dla Lola Fashion/Mat. prasowe

Należy także wspomnieć o jej aktywności w mediach społecznościowych. Na swojego Facebooka wrzuca regularnie zdjęcia z siłowni, a także swoich posiłków, lecz nie tylko. Jej profil lubi już 229 tysięcy osób. Dla porównania, np. fanpage Kingi Rusin 41 tysięcy.

Marcela LeszczakScreen z Facebook.com/MarcelaLeszczakOfficial

Marcela LeszczakScreen z Facebook.com/MarcelaLeszczakOfficial

Renata Kurczab Renata Kurczab x-news

Renata Kurczab

Renata Kurczab, choć odpadła tuż przed finałem (zajęła 4. miejsce w 3. edycji), i tak odnosi sukcesy jako modelka. Jej Facebook pęka w szwach od coraz to nowych zdjęć z kolejnych sesji czy kampanii.

Renata KurczabKampania Renaty Kurczab dla Dior/Mat. prasowe

Zdjęcia Kurczab można oglądać we wziętych modowych czasopismach takich jak np. "Marie Claire" czy "Harper's Bazaar". Zrobiła też edytorial autorstwa Marcina Tyszki do hiszpańskiego magazynu "Telva", a także podpisała kontakt z Diorem.

fot.Marcin Tyszka/fot.Marcin Tyszka/

Kurczab jeździ na kontrakty po całym świecie. Ostatnio była w Dubaju. Modelka pracowała dla takich marek jak Chanel, Dior, Simple czy Deni Cler.

fot.D'Vision/Harper's Bazaar Dubaifot.D'Vision/Harper's Bazaar Dubai

Renata KurczabHarper's Bazaar

Renata Kurczab w Marie ClaireRenata Kurczab w Marie Claire/Marie Claire

Renata Kurczab w Ahlan!Ahlan Magazine

Tamara Subbotko Tamara Subbotko Screen z Instagram.com/tamisubbotko

Tamara Subbotko

3. edycja "Top Model" obfitowała w utalentowane uczestniczki. Jedną z nich była bez wątpienia Tamara Subbotko. Choć dziewczyna zajęła 5. miejsce, to nie zniechęciło jej to do modelingu, wręcz przeciwnie.

Tamara SubbotkoScreen z Instagram.com/tamisubbotko

Obecnie Subottko pracuje na całym świecie, jednak nie ma na swoim koncie aż tak wielkich osiągnięć jak Renata Kurczab.

Tamara SubbotkoKapif

Na swój Instagram co chwila wrzuca zdjęcia z nowych zawodowych projektów. Ostatnio wróciła z Dubaju i Tokio.

Tamara Subbotko w CatwalkCatwalk

Dziewczyna pracuje też w Polsce. Była jedną z modelek w programie "Project Runway", a niedawno szła w pokazie Anji Rubik dla Mohito.

Tamara SubbotkoKapif

Więcej o: