Piotr Rubik

Piotr Rubik

Piotr Rubik to polski muzyk, kompozytor, wiolonczelista, aranżer, producent muzyczny, prezenter telewizyjny. Sławę zdobył między innymi dzięki albumowi "Tu Es Petrus". Twórca przeboju "Niech mówią, że to nie jest miłość", sygnałów telewizyjnych do "Wiadomości", "Tomasz Lis na żywo".

Data urodzenia: 3 września 1968 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Pełne imię i nazwisko: Piotr Andrzej Rubik
Instagram: @piotr_rubik
Facebook: Facebook.com/PiotrRubikMusic
Rodzina: żona Agata Paskudzka-Rubik, córka Helena, córka Alicja

Piotr Rubik: życiorys

Piotr Rubik przyszedł na świat 3 września 1968 roku w Warszawie. Już jako małe dziecko zaczął edukację muzyczną, początkowo jako wiolonczelista. Jest absolwentem liceum muzycznego oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesora Andrzeja Zielińskiego.

Piotr Rubik: kariera

Po zakończeniu Akademii Muzycznej Piotr Rubik jako wiolonczelista współpracował ze znanymi orkiestrami, jak Sinfonia Varsovia czy Orkiestra Światowa Jeunesses Musicales. Od zawsze jednak wiedział, że nie chce być tylko wykonawcą, ale przede wszystkim twórcą muzyki. Tak zaczęła się jego przygoda z kompozycją i produkcją muzyczną.
Jako producent muzyczny wyprodukował przeszło trzydzieści albumów, między innymi dla Małgorzaty Walewskiej czy Michała Bajora.
Jego pierwszymi sukcesami kompozytorskimi był utwór wykonywany przez Edytę Górniak "Dotyk", stworzenie muzyki filmowej do produkcji "Ryś", "Ja wam pokażę", stworzenie sygnałów telewizyjnych, m.in. czołówki "Wiadomości", "Tomasz Lis na żywo". Największą popularność przyniosły mu rozbudowane formy wokalno - instrumentalne, którymi chciał nawiązać do klasycznych form. Pierwszą z nich było oratorium stworzone w 2005 na cześć Jana Pawła II. "Tu Es Petrus" (teksty: Zbigniew Książek, muzyka, kierownictwo artystyczne i dyrygowanie: Piotr Rubik), z którego pochodzi utwór "Niech mówią, że to nie jest miłość". W 2006 roku ukazał się album "Rubikon" oraz kolejne duże i słynne dzieło "Psałterz wrześniowy". Od tamtej pory ukazały się również produkcje: "Tryptyk Świętokrzyski" (2006), "Zakochani w Krakowie" (2007), "Habitat, moje miejsce na ziemi" (2008), "RubikOne" (2009), "Santo Subito" (2009), "Opisanie świata" (2011), "Pieśni szczęścia" (2015).
Piotr Rubik w 1997 roku prowadzi program o grach komputerowych "Magazyn MO". W 2012 roku jako trener wokalny wziął udział w programie TVP 2 "Bitwa na głosy". W 2015 roku ze swoją drużyną "Klika Rubika" wygrał program telewizji TVN "Mali giganci"

Piotr Rubik: życie prywatne

W 2008 roku Piotr Rubik poślubił młodszą od siebie o dziewiętnaście lat Agatę Paskudzką. Mają dwie córki: Helenę (ur. 2009 r.) i Alicję (ur. 2013 r.)

Zobacz także:

Grzegorz Wilk - Anja Rubik - Sasha Knezevic

piotr rubik

Więcej o:

piotr rubik