Meg Ryan

Meg Ryan

Meg Ryan to popularna amerykańska aktorka filmowa. Znana jest z ról w popularnych komediach romantycznych, takich jak "Bezsenność w Seattle", "Miasto aniołów", "Masz wiadomość" oraz "Kate i Leopold". Wielokrotnie była nominowana do nagrody Złotych Globów.

Imię i nazwisko: Margaret Mary Emily Anne Hyra
Pseudonim sceniczny: Meg Ryan
Data urodzenia: 19 listopada 1961r.
Miejsce urodzenia: Connecticut, Stany Zjednoczone
Zawód: aktorka
Instagram: @megryan
Facebook: facebook.com/RealMegRyan

Meg Ryan - kariera aktorska

Meg Ryan przyszła na świat w listopadzie 1961 roku, w Stanach Zjednoczonych. Początkowo swoją przyszłość wiązała z dziennikarstwem. Podjęła studia na tym kierunku na New York University. Dorabiała do nich pracując jako modelka. Chodziła również na castingi do filmów. Jeden z nich zaowocował rolą w filmie "Bogate i sławne", która była jej debiutem przed kamerą. Następnie dostała rolę w serialu "As the World Turns". Pierwszy większy sukces przyszedł wraz w filmem "Kiedy Harry poznał Sally". Meg Ryan zdobyła dzięki niemu szeroką sławę.
W 1993 roku Meg Ryan zagrała w megahicie "Bezsenność w Seattle". Na ekranie towarzyszył jej Tom Hanks, z którym stworzyła niezapomniane kreacje bohaterów komedii romantycznej.
W następnych latach Meg Ryan zagrała w kilkudziesięciu produkcjach, m.in. w "Narzeczona dla geniusza", "Kiedy mężczyzna kocha kobietę", "Francuski pocałunek", "Szalona odwaga", "Miasto Aniołów", "Masz wiadomość", "Kate i Leopold", "Królowa ringu", "W świecie kobiet", "Centralne biuro uwodzenia" czy "Słodka zemsta".

Meg Ryan - życie osobiste

Meg Ryan wyszła za mąż za Dennisa Quaida. Para poznała się na planie filmu "Interkosmos" i w 1991 roku zalegalizowali związek. Mają syna Jacka Henry'ego. Para rozstała się w 2001 roku, po wyjściu na jaw romansu aktorki z Russelem Crowe. W następnych latach aktorkę widywano z wieloma mężczyznami, jednakże od lat nie była w stałym związku.

meg ryan

  • Meg Ryan wygląda jak Joker!

    Meg Ryan wygląda jak Joker!

    Aktorka Meg Ryan to żywy dowód na to, że niektóre panie nie powinny robić operacji plastycznych. Zobaczcie sami co się ostało z uroczej, dawnej Meg - nic! Teraz co najwyżej może grać w "Batmanie", nie seksowną Catwoman, a Jokera oczywiście.

Więcej o:

meg ryan

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.