Meg Ryan

Meg Ryan

Meg Ryan to popularna amerykańska aktorka filmowa. Znana jest z ról w popularnych komediach romantycznych, takich jak "Bezsenność w Seattle", "Miasto aniołów", "Masz wiadomość" oraz "Kate i Leopold". Wielokrotnie była nominowana do nagrody Złotych Globów.

Imię i nazwisko: Margaret Mary Emily Anne Hyra
Pseudonim sceniczny: Meg Ryan
Data urodzenia: 19 listopada 1961r.
Miejsce urodzenia: Connecticut, Stany Zjednoczone
Zawód: aktorka
Instagram: @megryan
Facebook: facebook.com/RealMegRyan

Meg Ryan - kariera aktorska

Meg Ryan przyszła na świat w listopadzie 1961 roku, w Stanach Zjednoczonych. Początkowo swoją przyszłość wiązała z dziennikarstwem. Podjęła studia na tym kierunku na New York University. Dorabiała do nich pracując jako modelka. Chodziła również na castingi do filmów. Jeden z nich zaowocował rolą w filmie "Bogate i sławne", która była jej debiutem przed kamerą. Następnie dostała rolę w serialu "As the World Turns". Pierwszy większy sukces przyszedł wraz w filmem "Kiedy Harry poznał Sally". Meg Ryan zdobyła dzięki niemu szeroką sławę.
W 1993 roku Meg Ryan zagrała w megahicie "Bezsenność w Seattle". Na ekranie towarzyszył jej Tom Hanks, z którym stworzyła niezapomniane kreacje bohaterów komedii romantycznej.
W następnych latach Meg Ryan zagrała w kilkudziesięciu produkcjach, m.in. w "Narzeczona dla geniusza", "Kiedy mężczyzna kocha kobietę", "Francuski pocałunek", "Szalona odwaga", "Miasto Aniołów", "Masz wiadomość", "Kate i Leopold", "Królowa ringu", "W świecie kobiet", "Centralne biuro uwodzenia" czy "Słodka zemsta".

Meg Ryan - życie osobiste

Meg Ryan wyszła za mąż za Dennisa Quaida. Para poznała się na planie filmu "Interkosmos" i w 1991 roku zalegalizowali związek. Mają syna Jacka Henry'ego. Para rozstała się w 2001 roku, po wyjściu na jaw romansu aktorki z Russelem Crowe. W następnych latach aktorkę widywano z wieloma mężczyznami, jednakże od lat nie była w stałym związku.

meg ryan

Więcej o:

meg ryan