Mariusz Max Kolonko

Mariusz Max Kolonko

Mariusz Max Kolonko jest polskim dziennikarzem, publicystą i producentem filmowym. Od ponad 30 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Był amerykańskim korespondentem wielu stacji telewizyjnych, w tym TVP. Ma swój kanał w serwisie YouTube, który cieszy się ogromną popularnością.

Imię i nazwisko: Mariusz Max Kolonko
Data urodzenia: 6 maja 1965
Miejsce urodzenia: Lubliniec
Zawód: dziennikarz, publicysta, producent telewizyjny, prezenter
Facebook: facebook.com/M.Max.Kolonko
Instagram: @maxkolonko
Twitter: @maxkolonko

Życiorys i kariera Mariusza Maxa Kolonko

Mariusz Max Kolonko ukończył studia na kierunku nauki polityczne na poznańskim Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jeszcze w czasie studiów pracował w radiu, gdzie był prowadzącym audycji „Zapraszamy do Trójki”. W 1988 roku dziennikarz wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka do dzisiaj. W 1992 roku rozpoczął współpracę z „Panoramą”, a w późniejszym czasie był korespondentem wielu innych serwisów informacyjnych Telewizji Polskiej. W 1993 roku w USA założył własną spółkę producencką, zajmującą się produkcją różnorodnych programów i reportaży na zlecenie TVP, TVN, CBS i TV4. Od 2001 roku przez cztery lata był korespondentem „Wiadomości”. W 2008 roku znalazł się na dziewiątym miejscu rankingu magazynu Forbes w kategorii najcenniejszych dziennikarzy w Polsce.

Mariusz Max Kolonko w mediach społecznościowych

Dziennikarz jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych, gdzie odważnie wypowiada się na tematy polityczne i społeczne. Od 2012 roku prowadzi własny kanał na platformie YouTube, gdzie komentuje aktualne wydarzenia z całego świata, zwłaszcza te polityczne.
W 2016 roku kanał znalazł się na 42. miejscu listy najbardziej popularnych polskojęzycznych kanałów. Poza portalem Youtube, Mariusz Max Kolonko jest aktywny w innych mediach społecznościowych, między innymi na Facebooku i Twiterze. Jego konta cieszą się ogromną popularnością i zdobywają coraz większą liczbę obserwujących.

Mariusz Max Kolonko

Więcej o:

Mariusz Max Kolonko

Copyright © Agora SA