Kasia Cerekwicka

Kasia Cerekwicka

Kasia Cerekwicka to polska wokalistka, autorka tekstów wykonująca muzykę z pogranicza popu, soulu i r'n'b. Nagrała i wydała pięć albumów. Laureatka nagród na takich festiwalach i imprezach muzycznych jak Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Eska Music Awards. Nagrodzona Superjedynką za przebój roku 2006 "Na kolana".

Data urodzenia: 17 marca 1980 r.
Miejsce urodzenia: Koszalin
Pełna imię i nazwisko: Katarzyna Elżbieta Cerekwicka
Instagram: @kasia_cere
Facebook: Facebook.com/kasiacerekwicka

Kasia Cerekwicka: życiorys

Kasia Cerekwicka przyszła na świat 17 marca 1980 roku w Koszalinie. Tam ukończyła szkołę muzyczną I. stopnia. Uczęszczała do Zespołu Szkół Samochodowych. Absolwentka prestiżowego, najstarszego w Polsce tego typu kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa na Akademii Muzycznej w Katowicach. Studiowała również politykę społeczną na Uniwersytecie Warszawskim.

Kasia Cerekwicka: kariera

W 1997 roku Kasia Cerekwicka wystąpiła w programie rozrywkowym emitowanym przez TVP 2 "Szansa na sukces". Wygrała nie tylko odcinek, gdzie śpiewała "Wyszła za mąż, zaraz wracam" Ewy Bem, ale również wielki finał. W nagrodę wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie debiutów. Pracowała również jako wokalistka śpiewająca w chórkach Edyty Górniak.
W 1999 roku podpisała kontrakt płytowy i rok później wydała swój debiutancki album "Mozaika" z przebojem "Zostań". Płyta jednak przeszła bez większego echa. Na kolejną płytę trzeba było czekać aż sześc lat. W 2006 roku ukazał się album "Feniks", z którego pochodzi największy przebój artystki "Na kolana". To właśnie za tę piosenkę Cerekwicka otrzymała nagrodę Superjedynki. Wydawnictwo zawierało również utwory "Potrafię kochać" i "Ostatnia szansa". Do sukcesów 2006 roku należała również wygrana wokalistki w Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich. Była również nominowana do nagrody Fryderyka aż w czterech kategoriach, jednak żadna statuetka finalnie nie trafiła do Kasi.
Następne lata przyniosły następujące albumy Kasi Cerekwickiej: "Pokój 203" w 2007 r. (przeboje: "Zostań", "S.O.S"), "Fe-male" w 2010 r. (przeboje: "Wszystko, czego chcę od ciebie", "Książę"), "Między słowami" w 2015 r. (przeboje: "Między słowami", "Szczęście").
W 2007 roku artystka wzięła udział w programie "Taniec z Gwiazdami" (4. miejsce), w 2011 zarejestrowała partie wokalne głównej bohaterki do filmu animowanego "Happy Feet: Tupot małych stóp", a w 2015 była uczestniczką programu "Twoja twarz brzmi znajomo" (6. miejsce).

Kasa Cerekwicka: życie prywatne

Kasia Cerekwicka przez jakiś czas opowiadała na ramach prasy kolorowej o swoim partnerze Leszku, jednak później okazało się, że para zerwała ze sobą.

Zobacz także:

Gosia Andrzejewicz - Grzegorz Hyży - Edyta Górniak

kasia cerekwicka

Więcej o:

kasia cerekwicka