Izabella Scorupco

Izabella Scorupco

Izabella Scorupco to polska aktorka i modelka. Jej twarz pojawiała się na okładkach najbardziej prestiżowych czasopism, w tym na okładce tej najważniejszej - "Vogue". Izabella próbowała także swoich sił jako piosenkarka. Wydała trzy single oraz jeden album.

Imię i nazwisko: Izabella Scorupco
Data urodzenia: 4 czerwca 1970r.
Miejsce urodzenia: Białystok
Zawód: aktorka, modelka
Instagram: @izabellascorupco
Facebook: facebook.com/izascorupco

Izabella Scorupco - początki kariery

Izabella Scorupco urodziła się w czerwcu 1970 roku w Białymstoku. W wieku ośmiu lat przeniosła się wraz z matką do Sztokholmu. Jako nastolatka została zauważona przez reżysera szwedzkiego, który zaangażował ją do roli w filmie "Nikt tak nie kocha jak my". W kolejnych latach Izabella rozpoczęła pracę jako fotomodelka oraz modelka. Była niezwykle popularna w Szwecji. Gościła na okładkach największych gazet. Zdobiła również okładkę włoskiego "Vogue".
W 1989 roku Scorupco nagrała cover piosenki "Substitute" zespołu ABBA. Utwór okazał się hitem, grały go największe szwedzkie rozgłośnie radiowe i piosenka zyskała status złotego singla. Dwa lata później ukazał się jej debiutancki album. Nosił tytuł "Iza".

Izabella Scorupco - dziewczyna Bonda

Na początku lat dziewięćdziesiątych Izabella Scorupco grywała epizodyczne role w serialach i filmach, głównie produkcji szwedzkiej. W 1995 roku przyszedł pierwszy wielki sukces - zagrała dziewczynę Agenta 007, Jamesa Bonda. Na planie "GoldenEye" partnerowała Rogerowi Moore, który debiutował w roli Agenta Jej Królewskiej Mości.
W 1999 roku Scorupco zagrała w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Wcieliła się w postać Heleny Kurcewiczówny. Rola ta przyniosła jej ogromną popularność w Polsce.

Izabella Scorupco - życie prywatne

Izabella Scorupco była przez dwa lata żoną Mariusza Czerkawskiego, z którym ma córkę Julię. Od 2003 roku jest żoną Amerykanina Jeffreya Reymonda. Z ich związku urodził się syn Jakob.

izabella scorupco

Więcej o:

izabella scorupco