Hugh Jackman

Hugh Jackman

Hugh Jackman to australijski aktor filmowy i teatralny. Zaliczany jest do grona najlepszych aktorów Hollywood. Zagrał niezapomnianą rolę Wolverina w serii filmów o X-Menie. Hugh Jackman jest również aktorem musicalowym.Pełne imię i nazwisko: Hugh Michael Jackman
Data urodzenia: 12 października 1968r.
Miejsce urodzenia: Sydney, Australia
Rodzina: żona Debborah, syn Oscar, córka Ava
Instagram: @thehughjackman
Facebook: facebook.com/HughJackman

Hugh Jackman - początki kariery

Hugh Jackman przyszedł na świat w Sydney w Australii. Ukończył studia dziennikarskie i nie wiązał swojej przyszłości z aktorstwem. Pojedyncze występy w szkolnych przedstawieniach i kursy aktorstwa traktował jako hobby. Dopiero po studiach zaczął zawodowo grać w teatrze, a z czasem występować w serialach australijskich. Grał w produkcjach: "McGregorowie", "Corelli", "Królowie Erskineville", "Bohater z okładki". W tym okresie Jackman związany był jedynie z Australią i nie był znany poza jej granicami.
W 1998 roku Jackman zagrał rolę Curly w przedstawieniu "Oklahoma!" granym na londyńskim West Endzie.

Hugh Jacman jako X-Men

W 1999 Hugh Jackman zgłosił się na casting do filmu "X-Men". Udało mu się zdobyć rolę Wolverina. Był to przełom w jego karierze. Został zaproszony przez producentów filmu do udziału w jego kontynuacjach: "X-Men 2" (2003), "X-Men: Ostatni bastion" (2006), "X-Men Geneza: Wolverine" (2009), "X-Men: Pierwsza klasa" (2011), "X-Men: Przyszłość, która nadejdzie" (2014) oraz "X-Men: Apokalipsa" (2016).
Hugh Jackman stworzył również wiele niezapomnianych kreacji w filmach: "Kod dostępu" (2001), "Kate i Leopold" (2001), "Historie zagubionych dusz" (2005), "Prestiż" (2006), "Źródło" (2006), "Van Helsing" (2005), "Giganci ze stali" (2011) oraz "Les Miserables". Za rolę w tej ostatniej produkcji został uhonorowany Oscarem za najlepszą rolę pierwszoplanową. Zdobył również za tę rolę Złotego Globa.

Zobacz także:

Robert Downey - Russell Crowe - Ryan Reynolds

hugh jackman

Więcej o:

hugh jackman

Copyright © Agora SA