Avril Lavigne

Avril Lavigne

Avril Lavigne to kanadyjska piosenkarka, autorka tekstów, producentka muzyczna, kompozytorka. Sygnuje swoim nazwiskiem trzy zapachy perfum, stworzyła markę odzieżową Abbey Dawn, posiada też własną linię gitary Fender (model Fender Avril Lavigne Telecaster).

Data urodzenia: 27 września 1984 r.
Miejsce urodzenia: Belleville (Kanada)
Wzrost: 160 cm
Instagram: @avrillavigne
Związki: Deryck Whibley (2006-2010 rozwód), Chad Kroeger (od 2013),

Avril Lavigne: życiorys

Avril Lavigne przyszła na świat 27 września 1984 roku w Belleville jako córka gospodyni domowej Judy i pracownika firmy telekomunikacyjnej Johna. Dorastała z rodzicami i dwojgiem rodzeństwa. Jako dwunastolatka nauczyła się grać na gitarze. Ojciec widząc rosnące zainteresowanie córki muzyką, stworzył dla niej małe studio nagraniowe. Jako czternastolatka Avril napisała swoją pierwszą piosenkę.
W 1999 roku Lavigne wzięła udział w konkursie wokalnym w Ottawie, gdzie została zauważona przez Stephena Medda, na którego albumie gościnnie wystąpiła.

Avril Lavigne: kariera

W 2000 roku Lavigne podpisała kontrakt płytowy na dwa albumy. W 2002 roku wydała swój debiutancki album "Let Go". Muzyka utrzymana była w stylu łączącym muzykę pop z rockiem, elementami punku. Okazała się być ogromnym sukcesem komercyjnym, sprzedając się w nakładzie 16 milionów egzemplarzy. Zawierała takie przeboje, jak: "Complicated", "Sk8ter", "I'm with You", "Losing Grip". Lavigne stała się ulubienicą nastolatków dzięki temu, że była odzwierciedleniem młodzieńczego buntu nie tylko przez rodzaj muzyki, jaki wykonywała, ale również charakterystyczny wygląd.
W 2004 roku ukazała się druga płyta Lavigne zatytułowana "Under My Skin". Avril powtórzyła swój sukces, sprzedając 10 milionów płyt. Album zawierał hity: "Don't Tell Me", "My Happy Ending", "Nobody's Home".
Trzecie wydawnictwo wokalistki okazało się nie być w stanie dorównać poprzednim i zebrało falę krytyki. Album "The Best Damn Thing" zawierał takie utwory, jak: "When You're Gone", "Hot", "The Best Damn Thing".
Następną płytą artystki była "Goodbye Lullaby", na której znalazły się bardziej stonowane utwory, często ballady, którymi Lavigne chciała zerwać ze swoim nastoletnim wizerunkiem i dotrzeć do starszej niż dotychczas publiczności. Album zawierał m.in.: "What The Hell", "Wish You Were Here", "Smile". W 2013 roku ukazała się płyta "Avril Lavigne", na którą utwory nagrała z Chadem Kruegerem (Nickelback) i Davidem Hodgesem (Evanescence).

Avril Lavigne: życie prywatne

W 2013 Avril Lavigne wyszła za mąż za wokalistę zespołu Nickelback Chada Kruegera. W 2015 roku ogłosili separację.

Zobacz także:

Deryck Whibley - Chad Kroeger - Taylor Swift

avril lavigne