Andrzej Młynarczyk

Andrzej Młynarczyk

Andrzej Młynarczyk to polski aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Popularność wśród widzów przyniosła mu rola Tomka w uwielbianym od lat serialu „M jak Miłość”. Losy miłości Tomka oraz Asi polscy widzowie śledzą z równym zaangażowaniem, co życie prywatne Andrzeja Młynarczyka i jego związek.

Imię i nazwisko: Andrzej Młynarczyk
Data urodzenia: 8 marca 1980
Miejsce urodzenia: Kraków
Zawód: aktor
Oficjalna strona: andrzejmlynarczyk.pl
Facebook: facebook.com/AndrzejMlynarczykOfficial
Instagram: @andrzejmlynarczyk

Kariera zawodowa Andrzeja Młynarczyka

Swoją pasję do aktorstwa Andrzej Młynarczyk rozwijał na studiach w Szkole Aktorskiej Lart Studio w Krakowie. Po roku od rozpoczęcia edukacji na tej uczelni, kontynuował naukę w Szkole Filmowej w Łodzi, a następnie w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Swój dyplom Andrzej Młynarczyk obronił pod kierunkiem słynnych aktorów Anny Seniuk i Zbigniewa Zapasiewicza. Pierwszy występ Andrzeja w teatrze to niewielka rola wysłannika w spektaklu „Makbet” na deskach Teatru Bagatela w Krakowie – aktor do dziś pamięta, jak wielkie wrażenie zrobił na nim kontakt z widownią oraz występ u boku Aleksandra Domagarowa i Danuty Stenki.
Andrzej Młynarczyk współpracował z teatrami: Teatrem STU, Teatrem Bagatela oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Do najważniejszych ról teatralnych Młynarczyka zaliczyć można rolę Czertowa w „Bułchakowie” w reżyserii Macieja Wojtyszko, Wacława w „Zemście” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego czy rolę Abelarda w sztuce Moliera „Chory z urojenia” w reżyserii Giovanniego Pampiglione.
Poza grą w teatrze, Andrzej Młynarczyk znany i lubiany jest ze swoich ról filmowych i serialowych. Wystąpił w takich filmach jak: „Ile waży koń trojański”, „Lejdis” czy „Ostatnia akcja”. Seriale, w których mogliśmy oglądać Andrzeja to między innymi „Oficer”, „Na dobre i na złe” oraz „Kryminalni”. Największą popularność zdobył dzięki roli Tomka Chodakowskiego w serialu „M jak Miłość”. Ostatni odcinek przedwakacyjny pozostawił w widzach wiele niepewności – być może był oznaką tego, że już więcej nie zobaczymy Andrzeja Młynarczyka w tym niezwykle popularnym od lat serialu.

Andrzej Młynarczyk prywatnie

Mimo, że Andrzej Młynarczyk strzeże swojego życia prywatnego, jego fanki bacznie obserwują rozwój jego związku z Eliza Ziemińską. Para poznała się w grudniu 2015 roku w kościele. W kwietniu tego roku aktor zaręczył się i rozpoczął przygotowania do ślubu.

andrzej młynarczyk

Więcej o:

andrzej młynarczyk

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.