Vince Vaughn

Vince Vaughn

Vince Vaughn to amerykański aktor filmowy. Znany jest głównie z ról komediowych. Grał w filmach "Polowanie na druhny", "Sztuka zrywania", "Straż sąsiedzka". Pracuje również jako scenarzysta i producent filmowy.


Imię i nazwisko: Vincent Anthony Vaughn
Data urodzenia: 28 marca 1980r.
Miejsce urodzenia: Minneapolis, USA
Związki: Joey Lauren Adams (1997-1998), Jennifer Aniston (2005-2006), Kyla Weber - żona (2009 - obecnie)
Instagram: @vinncevaughnn
Facebook: facebook.com/VinceVaughnPage/

Vince Vaughn - kariera zawodowa

Vince Vaughn urodził się w 1980 roku w Stanach Zjednoczonych. Od dzieciństwa marzył o pozostaniu aktorem. Jako nastolatek uczęszczał na castingi do reklam i programów telewizyjnych. Zaowocowały one kontraktem z Chevroletem w 1988 roku oraz z lokalnym supermarketem. Vince Vaughn reklamował również modę młodzieżową i przez kilka lat występował w amatorskim teatrze dla młodzieży.
Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych aktor dostał angaż do kilku seriali. W 1989 roku zagrał w "China Beach" oraz "Fox 21 Jump Street, w 1990 w "Po szkole" oraz "Szkolna przerwa specjalna".
Na dużym ekranie po raz pierwszy zagrał w filmie "Dla naszych chłopców". Przez kilka kolejnych lat grywał w filmach: "Upalne lato", "Zaginiony Świat: Jurassic Park ", "Powrót do raju", "Mistrz przekrętu", "Teren prywatny".

W 2005 roku przyszedł pierwszy większy sukces. Aktor został nominowany do nagrody Teen Choice za rolę w filmie "Be Cool". Nagrodę tę zdobył rok później za " Sztuka zrywania".
W 2005 roku Vince Vaughn zagrał główną rolę męską w hicie kinowym "Polowanie na druhny". W kolejnym roku dołączył do obsady kolejnego przeboju "Sztuka zrywania". Zagrał również w klimatycznym filmie "Wszystko za życie".
W ostatnich latach Vince Vaughn zaczął być obsadzany głównie w rolach komediowych. Rok 2013 przyniósł rolę w filmach "Wykapany ojciec" oraz "Stażyści", a w roku 2015 aktor zagrał w filmie "Niedokończony interes".

Zobacz także:

Owen Wilson - Colin Farrell - Ben Stiller

vince vaughn

Więcej o:

vince vaughn

Copyright © Agora SA