Vanessa Paradis

Vanessa Paradis

Vanessa Paradis to francuska aktora, piosenkarka oraz modelka. Jej słynny utwór "Joe le taxi" zaśpiewany charakterystycznym delikatnym głosem nuciła w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych cała Europa. Vanessa przez wiele lat związana była z jednym z najpopularniejszych aktorów na świecie - Johnnym Deppem.

Pełne imię i nazwisko: Vanessa Chantal Paradis
Data urodzenia: 22 grudnia 1972
Miejsce urodzenia: Saint-Maur-des-Fosses, Francja
Zawód: aktorka, modelka, piosenkarka
Rodzina: córka Lily Rose, syn John Christopher
Instagram: @vanessaparadis__
Facebook: facebook.com/vanessaparadisofficiel

Vanessa Paradis - dzieciństwo i początki kariery

Vanessa Paradis urodziła się na przedmieściach Paryża w 1972 roku jako pierwsze dziecko dekoratorów wnętrz. Wychowała się w artystycznym domu, jej rodzice byli utalentowani plastycznie, matka amatorsko śpiewała. Vanessa od dzieciństwa miała kontakt z muzyką. Talent wokalny dziewczynki zauważył jej wujek Diedier Pain, który był producentem muzycznym. Dzięki niemu Vanessa Paradis wystąpiła w programie telewizyjnym "L'Ecole Des Fans" odkrywającym młode muzyczne talenty. Po programie nagrała swój pierwszy singiel "La Magie des surprises-parties", który jednak przeszedł bez echa, ale zaledwie rok później, w wieku czternastu lat, Vanessa znalazła się na ustach wszystkich dzięki utworowi "Joe le taxi". Dotarł on na szczyty list przebojów na całym świecie i utrzymywał się na nich przez długie tygodnie.

Vanessa Paradis - szczyt kariery

Vanessa Paradis na fali sukcesu swojego drugiego singla nagrała we Francji dwie płyty. Obydwie, zarówno "M&J", jak i "Variations sur le meme t'aime", odniosły olbrzymi sukces. Kolejna płyta, zatytułowana "Vanessa Paradis" została nagrana w Stanach Zjednoczonych, a pracował przy niej z Vanessą sam Lenny Kravitz.
W 1991 roku dom mody Chanel zainteresował się niebanalną urodą Vanessy. Została zatrudniona do reklamy perfum. Z Chanel związała się na długie lata, była twarzą marki przez kilkanaście kolejnych sezonów.

Vanessa Paradis i Johnny Depp

W 1998 roku Vanessa poznała odnoszącego sukcesy aktora Johnn'ego Deepa. Para związała się na kolejnych dwanaście lat i była jedną z najbardziej rozpoznawalnych par show-biznesu. Mają dwójkę dzieci, córkę i syna. W 2012 para ogłosiła swoje rozstanie, a wkrótce Depp zaczął być widywany z Amber Heard, którą poślubił na początku 2015 roku. W maju 2016 roku wybuchł skandal związany z rozstaniem Deppa z Heard, która twierdziła, że jej mąż stosuje wobec niej przemoc fizyczną. Vanessa Paradis wydała kilka dni później oświadczenie, w którym wyrażała swoje poparcie dla byłego partnera.

Zobacz także:

Amber Heard - Johnny Depp - Leonardo DiCaprio

vanessa paradis

Więcej o:

vanessa paradis

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.