Robbie Williams

Robbie Williams jest brytyjskim wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem. Zaczynał karierę w zespole Take That, od 1997 roku występuje jako solowy artysta. Jego płyty wielokrotnie zdobywały status platynowych. Artysta zmagał się z problemami psychicznymi i uzależnieniami. Jest związany z Aydą Filed.

Imię i nazwisko: Robert Peter Williams
Data urodzenia: 13 lutego 1974
Miejsce urodzenia: Stoke-on-Trent, Wielka Brytania
Zawód: piosenkarz, muzyk, kompozytor,autor tekstów
Instrumenty muzyczne: gitara, wiolonczela, syntezator, pianino, instrumenty perkusyjne
Gatunki muzyczne: pop, indie rock, rock alternatywny, dance rock, dance pop
Facebook: facebook.com/robbiewilliams
Instagram: @robbiewilliams

Robbie Williams – kariera muzyczna

Robbie Williams przejawiał umiejętności muzyczne już od najmłodszych lat. Często brał udział w szkolnych koncertach i przedstawieniach. W 1991 roku Williams dostał się do składu zespołu popowego Take That. W grupie Williams występował do 1996 roku. Następnie wokalista rozpoczął karierę solową, w 1997 roku wydał swój debiutancki album „Life Thru a Lens”. Na płycie znalazły się single takie jak „Angels”, „Lazy Days” i „Let Me Entertain You”.
W październiku 1998 roku ukazał się drugi album artysty „I’ve Been Expecting You”. Krążek okazał się wielkim sukcesem, w Wielkiej Brytanii zyskał miano platynowej płyty aż dziesięciokrotnie. Na trzeciej płycie wokalisty, „The Ego Has Landed”, znalazły się największe przeboje z dwóch pierwszych płyt.
W sierpniu 2000 roku ukazała się kolejna płyta wokalisty - „Sing When You’re Winning”. Na tym albumie pojawił się utwór „Kids” nagrany razem z Kylie Minogue. W 2001 roku Robbie Williams nagrał utwór „Have You Met Miss Jones”, który był jednym z utworów na ścieżce dźwiękowej do komedii „Dziennik Bridget Jones”.

Robbie Williams – życie prywatne

Robbie Williams ciężko odkupił swoją karierę i życie celebryty. Zmagał się z chorobami psychicznymi, problemami z nadużywaniem alkoholu i uzależnieniem od narkotyków. Jeszcze w czasie, gdy występował z grupą Take That, artysta korzystał z pomocy specjalistów zajmujących się leczeniem depresji. W 2006 roku Williams związał się z aktorką Aydą Field. W 2009 roku na antenie radia 2DayFM Williams oświadczył się Field, jednak kilka dni później na swoim blogu napisał, że nie są zaręczeni. Wokalista ma dwoje dzieci, córkę Theodorę urodzoną w 2012 roku oraz syna Charltona urodzonego dwa lata później.

robbie williams

Więcej o:

robbie williams

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.