Wygląda jak hollywoodzka willa, ale to dom polskiej gwiazdy! Najlepsze? Fioletowy fortepian w ogrodzie

Romuald Lipko, lider "Budki Suflera" pokazał swój dom w Kazimierzu Dolnym.

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale to Romuald Lipko, lider zespołu "Budka Suflera", stoi za większością starych polskich przebojów. Muzyk jest autorem takich hitów jak "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Nic nie może wiecznie trwać" czy też "Wszystko, czego dziś chcę".

Ostatnio kompozytor wraz z żoną zaprosił do swojego domu w Kazimierzu Dolnym kamery programu "Uwaga". Jak się okazuje, jego posiadłość to prawdziwe dzieło sztuki. Z zewnątrz przypomina luksusową, hollywoodzką willę, a w środku... muzeum.

Nasz dom zdobi malarstwo końca XIX wieku. To są polscy malarze, w większości malarze lwowscy - mówiła żona artysty, Dorota Lipko.

Co najbardziej zwróciło naszą uwagę? Fioletowy fortepian w ogrodzie, który pięknie komponuje się z rosnącymi na nich kwiatami. Zobaczcie sami. 

MM

Więcej o:
Komentarze (33)
Romuald Lipko pokazał w programie "Uwaga!" swój dom
Zaloguj się
 • sanmartino

  Oceniono 54 razy 48

  Piekna bryla, piekny ogrod! Ale nie zrozumiem nigdy fenomenu smietnikowego, kiczowatego dworku we wnetrzach. Co kto lubi... ale fakt piekna lubelska bryla, dachy, cudnie prowadzona zielen.

 • Gość: skrytykrytyk

  Oceniono 45 razy 43

  Konkretna chata. Piękne życie emeryta. Zasłużenie! Nie z celebryctwa ale z talentu i ciężkiej wieloletniej pracy. Gratuluję Panie Romualdzie.

 • Gość: Fifi

  Oceniono 41 razy 29

  No tylko niech nie narzeka, że ma głodową emeryturę. Oni wszyscy biadolą, a mają po kilka domów, mieszkań, drogie samochody i mnóstwo innego majątku. Ja im nie żałuję, wydawali pieniądze jak chcieli, ale jak słyszę jęczenie Rodowicz, Krawczyka czy innych gwiazd komuny o niskich emeryturach to mnie trafia.

 • Gość: Marek

  Oceniono 40 razy 28

  Wszystko zawdzięcza swojemu talentowi i pracy,zazdrośnicy do roboty.

 • Gość: Ewora82

  Oceniono 22 razy 20

  Jak zawsze , ludzie gotowi obrzucić błotem tylko za to ,że innym się nie powiodło. Dom wspaniały , świetnie urządzony , ale nieważne ,że to wspaniały muzyk , kompozytor ważne , aby wyrazić swoje niezadowolenie. Ludziska ogarnijcie się bo mamy wspaniałych ludzi takich , jak Pan Romuald Lipko , który zapracował na wszystko co ma - gratuluje Panu i dziękuję za cudowne utwory .

 • Gość: ja

  Oceniono 37 razy 19

  fajny ogród reszta tragedia

 • alpepe

  Oceniono 27 razy 15

  Naćkane obrazów i pierdółek, faktycznie, przepych.

 • Gość: iza

  Oceniono 35 razy 15

  on chyba grał w tym samym zespole co ten biedny emeryt Cugowski?(sarkazm) - aż żal patrzeć jak oni wszyscy biednie żyją. Na szczęście Lipko nie ma mebli z ikea !

 • belferka131313

  Oceniono 13 razy 11

  Piękny ogród( ale ile osób trzeba zatrudnić , żeby go w tym stanie utrzymać?) Bardzo ładna bryła domu,ale czy chciałabym mieszkać w muzeum . Nie wyobrażam sobie , żeby po tym chodzić w kapciach i szlafroku, albo żeby dzieci biegały . To nie jest do mieszkania , no i trzeba mieć liczną rzeszę pracowników do sprzątania, bo kurzy się szybko. Sama mam dom z ogrodem to wiem ile to pracy choć domek zaledwie 100m a ogródek 1 ar , ale gratuluję . Jeśli P. Lipko stać na takie muzeum i dobrze się w tym czuje to ja mu nie wróg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX