Wielkanoc tuż tuż!

W końcu doczekaliśmy się radosnych, wiosennych świąt Wielkanocy!

To najstarsze i jednocześnie najważniejsze święta chrześcijańskie obchodzone na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa. Święta te są ruchome, ponieważ przypadają zawsze w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. W tym roku będą to prawdziwie wiosenne, ciepłe święta, a wszystko za sprawą pięknej słonecznej pogody! Chociaż wiele osób twierdzi, iż najpiękniejsza jest Gwiazdka, za sprawą zimowego, rodzinnego klimatu, choinki i prezentów, to jednak Wielkanocy tez trudno odmówić klimatu!

Te święta to eksplozja wiosny! Wszystko wokół budzi się do życia - kwitną kwiaty, drzewa się zielenią, koty wylegują się na słońcu. To właśnie rodząca się przyroda, sprawia, że chce nam się świętować i cieszyć z życia! Niech więc te święta będą świętami radości! A są ku temu powody!

Co robić w święta, żeby czerpać z nich jak najwięcej radości?

- zajadać się smakołykami - mazurki, baby, serniki, kiełbaski, szyneczki i oczywiście ... jajka, jajka i jeszcze raz... jajka? :)

- odpocząć , dłużej pospać i dłużej posiedzieć wieczorem, bez obawy, że rano okrutny budzik wyrwie nas brutalnie ze snu

- pięknie przystroić swój koszyczek ze święconką - poszukaj kokardek, ładnych gałązek bukszpanu, serwetek - spraw by był naprawdę piękny!

- iść na długi spacer (nareszcie bez zimowych ubrań na sobie) i cieszyć się słońcem i wiosną

- udekorować dom - żonkile, narcyzy, tulipany i bazie sprawią, że poczujesz wiosenny klimat, nie zapomnij tez o słodkich kurczaczkach i zającach!

- odwiedzić rodzinkę , albo posiedź trochę ze swoją - na co dzień nie zdarza się to zbyt często - ale czasem fajnie jest pogadać, pośmiać się, czy razem pooglądać fajny film!

- poczuć się znów dzieckiem - pobaw się w dekorowanie mazurków i malowanie jajek - w końcu wyżyjesz się artystycznie :)

Ach! I koniecznie wypatruj wielkanocnego zajączka, na pewno przyniesie ci jakiś miły drobiazg!

A jak wygląda Wielkanoc w Twoim domu?

Więcej o: