Powrót do przeszłości

Dzisiejszy odcinek sponsoruje literka M :)

Pamiętajcie, że ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum ( TUTAJ ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

MADONNA

Madonnę zna chyba każdy. Piosenkarka (Madonna wystąpiła też w kilku filmach, jednak to za muzykę podziwiamy ją najbardziej) rządzi na rynku muzycznym od ćwierć wieku. Skandalistka i profesjonalistka w jednym. Pracowała z najlepszymi, zdobyła wiele nagród. W 2007 roku została okrzyknięta najlepiej zarabiającą piosenkarką pop. Madonna - Królowa Popu - zdecydowanie zasługuje na miejsce w kotkowym rankingu!

MARYLIN MONROE

Blond włosy, czerwone usta, pieprzyk...Tej pani chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Marylin Monroe to legenda kina, ikona stylu. Można o niej pisać i pisać, jednak to nie wystarczy. Obejrzyjcie choć jeden film z jej udziałem ("Słomiany wdowiec", "Mężczyźni wolą blondynki"), a pokochacie Marylin.

Fot. Eastnews

DIEGO MARADONA

Diego Maradona to postać kultowa, nie tylko dla fanów sportu. Maradona uważany jest za najlepszego gracza w historii piłki nożnej. Czego się nie tknął, zamieniał to w złoto - zdobywał puchary zarówno z Reprezentacją Argentyny, jak i w klubach, w których grał. O Maradonie naprawdę warto wiedzieć!

METALLICA

Metallica powstała w 1981 i do dziś podbija serca ludzi na całym świecie. Jak widać, zespół ma wielu fanów i na Kotku :) Formacja jest uważana za jeden z najbardziej wpływowych zespołów wszech czasów. Na ich muzyce wychowały się pokolenia, zainspirowała całe rzesze muzyków. Kotek jest pewien, że gwiazda Metalliki jeszcze długo, długo nie zgaśnie!

FREDDIE MERCURY

Freddie Mercury to chyba najlepszy wokalista w historii. Utwory, które wykonywał na zawsze zapisały się w historii muzyki. Freddie Mercury, a właściwie Farrokh Bulsara, urodził się w 1946 roku, zmarł w 1991 roku. Człowiek - legenda. Jego głos, sceniczny wizerunek, sprawiają, że nie sposób pomylić go z nikim innym. Gdyby nie on, zespół Queen nigdy nie odniósłby takiego sukcesu.

Freddie MercuryFreddie Mercury fot.AP

SIR PAUL MCCARTNEY

Paul McCartney to współzałożyciel legendarnej formacji the Beatles. Muzyk, genialny kompozytor. Jego firma posiada prawa autorskie do tysięcy piosenek, Paul wypromował wielu artystów. Uhonorowany wieloma nagrodami, znalazł się na liście 100 żyjących geniuszy. Kotek jest pewien, że Paul McCartney jeszcze nas zaskoczy!

BOB MARLEY

Mówi się, że gdyby nie Bob Marley, nie byłoby reggae. Wybitny muzyk, porywał wszystkich swoim głosem. Jego utwory zachwycają kolejne pokolenia i nie wygląda, aby miało się to zmienić. Bob zmarł w 1981 roku, po jego śmierci ciągle ukazywały się jego płyty. Kotek uważa, że wniósł bardzo wiele do przemysłu muzycznego i powinniśmy być mu wdzięczni za wszystkie cudowne brzmienia!

THE MUPPET SHOW

Muppety zna każdy :) Kermit, Piggy, Zwierzak, czy Gonzo mają swoich fanów do dziś, chociaż są już dziadkami ;) Serial emitowano w latach 1976-1981, jednak do dziś możemy spotkać jego bohaterów w różnych przeróbkach serii. Kotek uwielbia Muppet Show!

MODA NA SUKCES

"Moda na sukces" to chyba najsłynniejsza opera mydlana na świecie. Losy rodziny Forresterów możemy śledzić już od ponad dwudziestu lat. Wiele osób twierdzi, że jest to najpopularniejszy serial na świecie. Ma też najwięcej odcinków :) Pewne jest, że "Moda na sukces" jest produkcją kultową i musi znaleźć się w rankingu.

'Moda na sukces'"Moda na sukces" Reż. William J. Bell, Lee Phillip Bell i in., Bell-Phillip Television Productions, BellaSwartz Productions, Big Chief Films

MARIO

Sympatycznej platformówki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Hydraulik Mario musi uratować Księżniczkę z rąk strasznego smoka. Aby wypełnić swoją misję przemierza różne krainy, walczy z potworami i innymi grzybami ;) Mario nigdy się nie nudzi!

MAKARENA

Posłuchaj, a wszystko stanie się jasne ;)

Kotek czeka na Wasze propozycje!

Więcej o: