Powrót do przeszłości

Dzisiejszy odcinek sponsoruje literka G :)

Pamiętajcie, że ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum ( TUTAJ ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

GREASE

Kto z Was nie zna historii uroczej Sandy, która na wakacjach zakochuje się w chłopaku idealnym? Dziewczyna jest bardzo zdziwiona, gdy spotyka go w szkole, a on okazuje się być zupełnie innym człowiekiem. Sandy i Danny znajdują nic porozumienia, a my do dziś fascynujemy się piosenkami i tańcami z filmu. Niezapomniane kreacje Olivii Newton-John i Johna Travolty sprawiają, że produkcja z 1978 roku jest nieśmiertelna. W kotkowym rankingu nie mogło zabraknąć "Grease"!

GODFATHER

"Ojciec chrzestny" to kolejna pozycja, która po prostu musiała znaleźć się w kotkowym zestawieniu. Chociaż podstawą jest książka autorstwa Mario Puzo, wielu z nas myśląc "Ojciec chrzestny", przywołuje film o tym tytule. "The Godfather" to opowieść o życiu rodziny Corleone, o prozie życia w mafijnym świecie. Don Vito Corleone to postać kultowa, a jego słowa (chociażby "Nigdy więcej nie wyjawiaj przy osobach spoza rodziny, co myślisz") stały się powszechnie używanymi zwrotami.

GUNS N' ROSES

Guns N' Roses to kultowy amerykański zespół rockowy, który powstał w 1985 roku. Choć w zmienionym składzie, formacja działa do dziś. Gdyby nie oni, nie wiadomo, jak w tej chwili wyglądałaby rockowa scena na świecie. Członków grupy nazywano "złymi chłopcami" - nic dziwnego. Oprócz dość ciężkiej muzyki, mogli się 'pochwalić' rozrywkowym trybem życia. Bądź co bądź, tego zespołu nie mogło zabraknąć na liście.

GRETA GARBO

Greta Garbo, a właściwie Greta Lovisa Gustafsson, to szwedzka aktorka. Znana z filmów takich jak "Anna Karenina", czy "Mata Hari". Była doskonałą aktorką, jednak przez większość życia nikt jej nie doceniał. Została uhonorowana Oscarem w 1930 roku, jednak nie odebrała go. Być może stwierdziła, że za długo na niego czekała. Zmarła na atak serca w 1990 roku. Dla wielu na zawsze pozostanie wybitną aktorką, wielką kobietą i prawdziwą diwą.

GUMISIE

Dzisiejszy ranking zamyka bajka, która zna każdy. Filmy animowane ze studia Disneya zawsze podbijają serca małych i dużych. Gumisie, opowieść o sympatycznych stworkach, którym zagraża Książę Igthorn i banda ogrów, to jedna z najczęściej oglądanych bajek. Dzieci na całym świecie nie wyobrażają sobie dobranocki bez tej historii :) Gumisie to obowiązkowa pozycja w kotkowym rankingu!

Kotek czeka na Wasze propozycje!

Więcej o:
Copyright © Agora SA