Powrót do przeszłości

Odcinek sponsoruje literka C :)

Pamiętajcie, że ten przegląd jest subiektywny, Wasze propozycje możecie dodawać na forum ( TUTAJ ). Kotek czeka na Wasze sugestie i życzy miłej lektury :)

CHER

Cherilyn Sarkisian LaPierre, czyli po prostu Cher, zasłynęła wspaniałym głosem, piosenkami, które słyszał, chyba każdy, filmami, które można oglądać bez końca i...operacjami plastycznymi. "Syreny", "Czarownice z Eastwick", to tylko dwie, z wielu produkcji w których możemy oglądać Cher. Za rolę w filmie "Wpływ księżyca" dostała Oscara (za najlepszą rolę kobiecą). Piosenki? Chociażby "The Beat Goes On", "The Shoop Shoop Song (It's in His Kiss)", czy "Believe". Cher jest bardzo wszechstronną osobą i zawsze potrafi zaskoczyć swoich fanów! Niezapomniane wykonanie "If I Could Turn Back Time" dla marynarzy na statku USS Missouri, chyba na każdym robi wrażenie...

Cher (57), amerykańska piosenkarka, kończy karierę. Jeszcze zaśpiewa podczas pożegnalnej trasy (odwiedzi m. in. Dublin, Belfast, Glasgow, Londyn), a potem każe opuścić kurtynę. Cher wyznała dlaczego: - Bo ja już rdzewieję. Nie chodzi o głos. Chodzi o stawy, o mój kręgosłup. Nie wytrzymuję już trudów tras. 
Co będzie więc robić ognista Cher? Poświęci się aktorstwu, bo jak powiedziała, granie jest dużo prostsze. 
Cher (57), amerykańska piosenkarka, kończy karierę. Jeszcze zaśpiewa podczas pożegnalnej trasy (odwiedzi m. in. Dublin, Belfast, Glasgow, Londyn), a potem każe opuścić kurtynę. Cher wyznała dlaczego: - Bo ja już rdzewieję. Nie chodzi o głos. Chodzi o stawy, o mój kręgosłup. Nie wytrzymuję już trudów tras. Co będzie więc robić ognista Cher? Poświęci się aktorstwu, bo jak powiedziała, granie jest dużo prostsze.  Fot. Tobin Grimshaw / AP

CHARLIE CHAPLIN

Kto z Was nie zna tego Pana w meloniku, przydużych spodniach, z zabawnym wąsikiem, z laską w ręku? Tak, to Tramp, a właściwie Charlie Chaplin, który wykreował tą kultową już postać. Sir Charles "Charlie" Spencer Chaplin jest chyba jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w historii. Z czym najbardziej powinien kojarzyć się nam Charlie Chaplin? Z kinem niemym! To dzięki Charliemu wszystko tak prężnie się rozwijało, a przemysł filmowy święcił triumfy. Produkcje i gagi aktora to tej pory cieszą się wielkim zainteresowaniem, to bawią do dziś, chociaż minęło wiele lat od ich premiery. Chaplin otrzymał honorowego Oscara za całokształt twórczości. Bez tego Pana, kotkowy ranking byłby do niczego.

CASABLANCA

"Casablanca" to film, który na stałe wpisał się do historii kina. Niezapomniane kreacje Humphrey'a Bogarta i Ingrid Bergman, powiązanie filmowej fabuły z rzeczywistością (inwazja Aliantów na Afrykę Północną, Konferencja w Casablance), niesamowite sceny i dialogi, sprawiły, że dziś o tej produkcji mówi się: kultowa.

COCO CHANEL

Ikona. Dyktatorka mody, zmieniła raz na zawsze damską modę. Jej kostiumy, stroje które tworzyła podobają się już od wielu lat, ubierają się w nie "wielkie" i "zwyczajne" kobiety na całym świecie. Perfumy Chanel no. 5 są chyba jednym z najbardziej znanych zapachów wszechczasów. Logo firmy, dwie litery C splecione razem, zna chyba każdy. Oczywistością jest, że bez Coco kotkowy ranking nie miałby szans na powodzenie.

KURT COBAIN

O Kurcie i Nirvanie, zespole w którym był wokalistą i gitarzystą, można właściwie pisać i pisać. Kurt stał się legendą. Po jego śmierci w 1994 roku (oficjalnie - Cobain popełnił samobójstwo, jednak wiele osób uważało, że został zamordowany), przez kraj przetoczyła się fala samobójstw - fani Kurta łączyli się ze swoim idolem. Magazyn Rolling Stone umieścił muzyka na drugim miejscu listy najbardziej niedocenionych gitarzystów wszech czasów. Cobaina wyniszczały narkotyki, wielokrotnie mówiono o jego śmierci, która w końcu stała się prawdą...Kurtowi można zarzucić wiele rzeczy, jednak nie to, że muzyka, którą tworzył jest zła. Nirvana ma wiernych fanów, do tej pory wielu ludzi nie wyobraża sobie życia bez ich utworów. Żoną Kurta była Courtney Love, która jest w posiadaniu prochów gwiazdora.

Cher (57), amerykańska piosenkarka, kończy karierę. Jeszcze zaśpiewa podczas pożegnalnej trasy (odwiedzi m. in. Dublin, Belfast, Glasgow, Londyn), a potem każe opuścić kurtynę. Cher wyznała dlaczego: - Bo ja już rdzewieję. Nie chodzi o głos. Chodzi o stawy, o mój kręgosłup. Nie wytrzymuję już trudów tras. 
Co będzie więc robić ognista Cher? Poświęci się aktorstwu, bo jak powiedziała, granie jest dużo prostsze. 
KURT COBAIN

COMMODORE

Commodore to popularny komputer domowy, które swoje triumfy świecił w latach 80. XX wieku. Mimo, że wiele mu brakowało do urządzeń, które znamy dziś, to i tak jest najlepiej sprzedającym się komputerem w historii.

CZARODZIEJKA Z KSIĘŻYCA

Kotek nie mógł się powstrzymać :) "Czarodziejka z Księżyca" to bajka nadawana na zapomnianym już kanale Polonia 1. Opowiada historię czarodziejek-wojowniczek, które walczą ze złem. Tytułowa bohaterka, Czarodziejka z Księżyca, a właściwie Usagi Tsukino, zakochuje się w tajemniczym Tuxedo Kamen. Okazuje się, że dziewczyna, nie jest zwykłą czarodziejką...Mimo, że historia jest bardzo typowa - walka dobra ze złem z miłością w tle, to "Czarodziejka z Księżyca" jest tworem kultowym. Warto wiedzieć, że anime powstało na podstawie mangi autorstwa Naoko Takeuchi o tym samym tytule.

Kotek czeka na Wasze propozycje!

Więcej o: