Friz i Ekipa przekuli porażkę w wizerunkowy sukces. Youtuberzy byli krok od wpadki i kolejnych oskarżeń o plagiat

Ekipa była o krok od wizerunkowej wpadki. W sieci pojawiły się informacje, że skopiowali projekt etui na telefon od innych znanych twórców internetowych. Youtuberzy szybko zareagowali i wyjaśnili całą sytuację.

Więcej artykułów na temat Ekipy znajdziesz na Gazeta.pl 

W ostatnim czasie Friz i jego Ekipa zaliczyli kilka wpadek, które mogły nadszarpnąć ich wizerunek. Bawienie się miotaczem ognia, pokazywanie zakazanego na TikToku "Milk Crate Challenge" czy nierozwiązana jeszcze sprawa z brakiem licencji na logo sowy. Kilka dni temu na horyzoncie pojawiała się kolejna afera. Tym razem chodziło o rzekome skopiowanie projektu etui autorstwa Kalucha i Ospanno. 

Top Model"Top Model". Internet żyje metamorfozą Olgi Król, ale bywało gorzej

Zobacz wideo Wardęga oskarża Wersow o próby tuszowania dowodów w sprawie plagiatu

Etui na telefon od Ekipy przypomina propozycje od innych youtuberów

Niedawno w oficjalnym sklepie Ekipy pojawiły się nowe produkty. Do sprzedaży trafiły kolorowe etui na telefon. Znajdująca się na nich grafika utrzymana była w charakterystycznym animowanym stylu. Czujni internauci spostrzegli, że w sieci są już dostępne identyczne produkty. Okazało się, że youtuberzy Kaluch i Ospanno wypuścili dokładnie takie samo etui dwa tygodnie przed tym, jak zrobiła to Ekipa.

 
 

W sieci zawrzało. W komentarzach pod postem promującym nowość od Ekipy pojawiły się oskarżenia, że słynna grupa skopiowała pomysł innych twórców internetowych.

Ale ściąga od Kalucha.
Podobne do Kalucha i Ospano.
Nie ma to, jak skopiować pomysł Kalucha i Ospano - napisali internauci. 

Fani domagali się wyjaśnień, kontaktowali się w tej sprawie również z Kaluchem. Youtuber na InstaStories poprosił obserwatorów, żeby wstrzymali się z wszelkimi pytaniami i poczekali na oświadczenie drugiej strony.

Ekipa w porę przeprosiła i przekuli porażkę w wizerunkowy sukces

27 października na Instagramie Ekipy pojawił się komunikat wyjaśniający całe zajście. Okazało się, że w tym przypadku nie ma ich winy. Wszyscy korzystali z usług tego samego grafika. Co więcej, youtuberzy szybko przeprosili za zaistniałą sytuację i cały zysk ze sprzedaży zdecydowali się przekazać na cele charytatywne. Etui na telefon od Ekipy będzie w sprzedaży tylko do końca października.

 
Więcej o: