Friz i Natsu mają konkurencję. Już nie tylko Ekipa i Team X. Idą na podbój YouTube'a

Na YouTubie powstaje coraz więcej nowych kanałów, których twórcy marzą, by powtórzyć sukces Ekipy i Teamu X. Czy aspirujący do miana nowych gwiazd internetu pójdą utartą ścieżką, czy wymyślą coś nowego?

W 2018 roku Karol "Friz" Wiśniewski postanowił, na wzór amerykański, skrzyknąć przyjaciół influencerów, zamieszkać w jednym domu i stworzyć wspólny projekt. Szybko okazało się, że trafił w dziesiątkę, a jego Ekipa zyskała ogromną popularność. Dziś członkowie Ekipy i Teamu X - grupy, który pojawiła się na scenie wkrótce po projekcie Friza - to jedni z najpopularniejszych influencerów w Polsce. W ich ślady podążają kolejni młodzi twórcy, którzy pragną zdobyć ogromną sławę i rzeszę wiernych fanów. Czy The Blaze House, Ferajna i Elita Check będą w stanie dorównać najsławniejszym grupom youtuberów?

Maxineczka i Agnieszka NiedziałekTe kanały warto znać. Siedmiu najciekawszych twórców na polskim YouTubie

Zobacz wideo Najpopularniejszy youtuber w Polsce i... Europie?! Gwiazdy o gwiazdach - czyli tym razem o Frizie

Druga odsłona Teamu X powtórzyła sukces swoich poprzedników

Projekt X powstał w sierpniu 2019 roku z inicjatywy youtubera Stuarta "Stuu" Burtona. Chłopak postanowił założyć grupę influencerów na wzór popularnej Ekipy. Do współpracy zaprosił Kacpra Błońskiego, Lexy Chaplin, Marcina Dubiela i Julię Kosterę. Po kilku miesiącach dołączyła do nich również Natalia Kaczmarczyk znana jako Natsu. Przedsięwzięcie okazało się sukcesem i youtuberzy bardzo szybko zdobyli ogromną popularność. Projekt w takim składzie miał trwać dwa lata, ale wewnętrzne konflikty rozsadziły pierwszy Team X.

W grudniu 2020 roku Natsu ogłosiła powstanie drugiej odsłony projektu. W tym celu odbył się casting, w którym wyłoniono członów nowego Teamu X, który obecnie tworzy siedem młodych osób:

 • Natalia Kaczmarczyk - Natsu;
 • Marcin Ejsmont - Sheo;
 • Monika Kociołek;
 • Karol Pieszko - Piechu;
 • Cezary Nykiel - Czaro;
 • Julia Żugaj;
 • Patrycja Mołczanow;
 • Krzysztof Lekstan - Leksiu.

Członkowie drugiej edycji Teamu X świetnie sobie radzą i osiągają coraz większe sukcesy. Niedawno odbyła się ich pierwsza trasa koncertowa, na której zgromadzili tłumy fanów. To obecnie największa konkurencja dla Ekipy Friza, choć członkowie obu grup darzą się sympatią i odwiedzają nie tylko na koncertach. 

 

The Blaze House. Czy Friz ma poważną konkurencję?

Głównym pomysłodawcą i założycielem projektu o nazwie The Blaze House jest Dominik Rupiński. Okazuje się, że ten młody youtuber zgromadził do tej pory całkiem sporą liczbę fanów. Jego kanał na YouTubie ma 877 tysięcy subskrybentów, a na Instagramie i TikToku może pochwalić się milionowymi zasięgami. Chłopak postanowił wykorzystać swoją ogromną popularność i zaprosił do współpracy Filipa Kłodę oraz Pawła Zmitrowicza. Panowie postanowili stworzyć projekt, którego głównym zamysłem było dostarczenie najmłodszym widzom zarówno treści rozrywkowych, jak i edukacyjnych.

Jak zapowiedzieli - The Blaze House będzie składać się wyłącznie z nich trzech, ale będą zapraszać do nagrywania gwiazdy oraz innych youtuberów.

Jesteśmy świadomi tego, jak duży wpływ mamy na młodych ludzi i chcemy to wykorzystać w jak najlepszy sposób, pokazując, że mogą rozwijać swoje pasje i spełniać marzenia - powiedział Paweł w rozmowie z portalem party.pl.

Nazwa projektu narodziła się podczas wspólnych dyskusji. Panowie mieli dużo pomysłów, ale ostatecznie zdecydowali się na Blaze House. Swój wybór tłumaczyli tym, że słowo "Blaze" oznacza w języku angielskim płomień. Youtuberzy uznali, że jest to idealna metafora dla ich nowego projektu.

 

Filmom Blaze House daleko jeszcze do sukcesu Ekipy. Wideo Dominika Rupińskiego, założyciela grupy osiągają średnio "jedynie" 130 tys. wyświetleń. Dla porównania każdy z filmów Karola Wiśniewskiego, czyli Friza obejrzano kilka milionów razy. Młodym youtuberom ciężko będzie pobić wynik Ekipy - internauci mówią wprost, że jeśli The Blaze House nie zaprezentuje czegoś innego niż Wersow, Tromba lub Mini Majk, nie będą mogli liczyć na tak spektakularny sukces.

Elita Check: Od Projektu Lady po Fame MMA

Elita Check to projekt młodych osób znanych zarówno z sieci, jak i popularnych programów telewizyjnych. Na swoim kanale na YouTubie napisali o sobie, że są paczką przyjaciół, którzy lubią bawić się otaczająca ich rzeczywistością. Obserwować ich można też na TikToku, gdzie zgromadzili ponad 242 tys. obserwujących. Są aktywni również na Instagramie.

Elita - zapowiada się konkurencja dla Ekipy Friza?Elita - zapowiada się konkurencja dla Ekipy Friza? https://www.instagram.com/p/CR6qAyvpokJ/

W Elicie zobaczymy zwyciężczynię pierwszej edycji "Hotelu Paradise", bohaterkę programu "Projekt Lady", a nawet uczestnika walk w Fame MMA. W grupie znajdują się m.in.:

 • Kamil Kossakowski;
 • Gabriel Tadeusz Bystrzycki;
 • Magdalena Lubacz - Maluba;
 • Oskar Lesiak;
 • Marietta Witkowska;
 • Julia Nowakowska;
 • Wiktoria Gnieciak;
 • Weronika Kinga Osińska;
 • Asia Kołodziejska czyli @sledz535.

Członkowie Elity jakiś czas temu pokazali swój luksusowy dom, w którym jest basen, jacuzzi, saunę czy, bilard i wiele innymi atrakcji. Uczestnicy projektu nagrali również teledysk, w którym sami się przedstawili.  

 

Elita jest projektem, który na początku miał trwać raptem siedem dni. Okazało się, że grupa nie rozwiąże się tak szybko i powstały trzy sezony filmików. Czy będzie czwarty? Na ten moment nie wiadomo. Co sądzą o nich internauci? Tutaj zdania są podzielone:

Lepsi niż Ekipa Friza i lepsi niż Team X.
Żenada. Nikt tego nie kupi.
Niby ok fajnie się słucha, ale mega skopiowane od ekipy. Nie dość, że ta elita to taka mini kopia ekipy to jeszcze ta piosenka... liczyłam na coś więcej z waszej strony. I to nie hejt, bo bardzo was lubię, po prostu trochę za dużo podobieństwa - komentuje jedna z internautek.

Ferajna. Nowa grupa youtuberów, która walczy o uwagę widzów  

Ferajna jest najmłodszą stażem grupą na polskim YouTube. O swoim powstaniu poinformowali w lipcu tego roku. Nowy projekt jest inicjatywą Sebastiana Kowalczyka, który zaprosił do współpracy kilkunastu influencerów z TikToka, YouTube'a i Instagrama. Wśród nich są m.in.: aktorka Julia Wróblewska, Ciapur  - czyli Mans Vechess (jeden z czołowych tiktokerów w Polsce), Żaneta Kussa (aktorka serialu "19+"), Ania Szlęzak, Anna Zuch (aktorka serialu "19+").

Członkowie Ferajny chcieli pokazać, jak wspólnie spędzają wakacje. Jak każda szanująca się  grupa youtuberów, również Ferajna musiała nagrać debiutancki singiel. Utwór "Chcesz z nami to leć", opowiada krótką historię członków grupy. Jak na razie youtuberzy walczą o uwagę widzów i starają się za wszelką cenę zdobyć jak największa publiczność.

 

Filmy nie wyróżniają się specjalnie na tle konkurencji i czas pokaże, czy uda im się zdobyć sławę na miarę Ekipy Friza. Na ten moment Ferajnę subskrybuje zaledwie niecałe sześć tysięcy użytkowników YouTube. Najpopularniejsze filmiki powstały na początku istnienia grupy, czyli dwa miesiące temu i zgromadziły średnio 20 tys. odsłon.

 

Nowy projekt Friza startuje już niebawem

Tymczasem Friz też nie próżnuje, więc na rynku niedługo może pojawić się kolejna grupa. Youtuber zapowiedział nowy projekt, a wszystko wskazuje na to, że będzie nim promocja młodych twórców. Weronika Sowa, czyli Wersow, pochwaliła się w mediach społecznościowych, że bierze udział w nagraniach razem z Karolem. Z tego, co ujawniła na InstaStories, pojawią się też ReZi oraz Wujek Łuki. 

Jak ujawnił na Instagramie profil @fakty.yt, tajny projekt Friza będzie przypominać znane z telewizji talent-show. Wśród uczestników pojawią się najprawdopodobniej osoby z generacji Z. 

Nowe projekt Karola WiśniewskiegoNowe projekt Karola Wiśniewskiego Instagram

Więcej o: