Euro 2020. Robert Lewandowski skomentował przegrany mecz ze Słowacją. Jak ocenia pracę drużyny? "Nasza sytuacja jest teraz ciężka"

Mecz ze Słowacją podczas Euro 2020 zakończył się dla Polski przegraną. Sytuację skomentował na swoim Instagramie Robert Lewandowski.

Trwają Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, czyli Euro 2020. W poniedziałek 14 czerwca polska reprezentacja rozegrała swój pierwszy mecz, a jej przeciwnikiem była Słowacja. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem i spotkanie zakończyło się przegraną biało-czerwonych. Obecną sytuację drużyny postanowił skomentować jej kapitan, Robert Lewandowski.

Zobacz wideo

Robert Lewandowski o przegranym meczu ze Słowacją

W ostatni poniedziałek wielu Polaków zasiadło przed telewizorami, by obejrzeć pierwsze zmagania naszej kadry piłkarskiej podczas Euro 2020. Mecz ze Słowacją okazał się pechowy dla biało-czerwonych. Najpierw samobójcza bramka Wojciecha Szczęsnego, potem czerwona kartka dla Grzegorza Krychowiaka i w ostatecznym rozrachunku przegrana z wynikiem 1:2. W sieci pojawiło się wiele komentarzy rozczarowanych kibiców, którzy często nie oszczędzali naszych piłkarzy.

Do ostatniej porażki polskiej reprezentacji odniósł się sam Robert Lewandowski. Podczas rozmowy z TVP negatywnie ocenił pracę pracę drużyny.

Bramki padły po naszych błędach. Zachowaliśmy się niedostatecznie dobrze, powinniśmy stworzyć więcej klarownych sytuacji. Szkoda, ze przegraliśmy taki mecz, powinien być minimum remis – powiedział.

Kapitan polskiej reprezentacji postanowił również opublikować post na Instagramie, w którym skomentował ostatnią rozgrywkę.

Wierzyliśmy, że po zdobyciu wyrównującej bramki, mecz pójdzie po naszej myśli. Tak się jednak nie stało – rozpoczął Lewandowski.
 

Przekonywał przy tym, że jego koledzy z boiska nie poddadzą się podczas kolejnych meczów.

Zdajemy sobie sprawę, że nasza sytuacja jest teraz ciężka, ale będziemy robić wszystko, żeby w pozostałych spotkaniach wyglądało to lepiej. Walczymy dalej. Dziękujemy, że jesteście z nami – napisał.

Przed polską reprezentacją mecz z Hiszpanią, który zaplanowany jest na sobotę 19 czerwca.

Więcej o: