Festiwal Opole 2018. Kto wystąpi na tegorocznym festiwalu? Mamy harmonogram koncertów

Opole 2018. Już dziś startuje 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Zobaczcie, kto w tym roku pojawi się na scenie.

Opole 2018. Przed nami kolejny, już 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Na każdy z 4 dni przewidziane są inne atrakcje dla widzów.

Festiwal Opole 2018 harmonogram - piątek

Festiwal w Opolu rozpocznie się w piątek (8 czerwca) o godzinie 20:00. Wydarzenie zacznie się od koncertu "Przebój na Mundial". O godzinie 20:40 muzyczna część zostanie przerwana, a organizatorzy wyemitują mecz towarzyski Polska-Chile.

Po transmisji artyści zaprezentują dawne, polskie przeboje towarzyszące światowym rozgrywkom piłkarskim z udziałem polskich drużyn. Podczas konkursu zostanie też wybrana piosenka na tegoroczny Mundial.

Festiwal Opole 2018 - kto wystąpi w piątek?

Maryla Rodowicz, Bednarek Band, Andrzej Dąbrowski, Liber&InoRos, Golden Life, Bogdan Łazuka, Złe Psy i Krzysztof Krawczyk. Gościem specjalnym koncertu będzie Andrzej "Piasek" Piaseczny.

Festiwal Opole 2018 - przebój na Mundial 2018

O przebój na  Mundial powalczą: Pectus - "Smak zwycięstwa", InoRos - "Dawaj Polska", Rudnik - "Twój dzień", Orły.PL - "Chodź na mecz", KOMBI - "Polska drużyna", Chucho&HCR - "Ole Ole", Blondyn i polscy fani z Irlandii - "Lecimy do Rosji".

Festiwal Opole 2018 - prowadzący

Koncert poprowadzą: Izabella Krzan, Rafał Brzozowski, Maciej Kurzajewski i Rafał Patyra.

Na zakończenie, o godzinie 23:45 rozpocznie się koncert "Debiuty". Poprowadzą go Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan.

ROMAN ROGALSKI

Festiwal Opole 2018 harmonogram - sobota

Sobotnia (9 czerwca) część festiwalu rozpocznie się o godzinie 20:20 koncertem "Premiery". Piosenki, które będą zaprezentowane zostały wybrane przez Radę Artystyczną i wezmą udział w konkursie o nagrodę im. Karola Musioła oraz o nagrodę TVP S.A. przyznaną przez jury.

Festiwal Opole 2018 - kto wystąpi w sobotę?

W koncercie poza konkursem wystąpią: Krzysztof Krawczyk, zespół Leszcze, Blue Cafe oraz Kasia Cerekwicka.

Festiwal Opole 2018 - prowadzący

Koncert poprowadzą Agata Konarska i Artur Orzech.

Na zakończenie Maciej Miecznikowski poprowadzi koncert pt. "Ja to mam szczęście. Koncert piosenek literackich i kabaretowych stulecia". Początek o godzinie 22:00.

Wystąpią: Janusz Radek, Monika Dryl, Damian Ukeje, Mikołaj Krawczyk, Przemysław Babiarz, Grażyna Auguścik, Katarzyna Żak, Natalia Sikora, Agata Nizińska, Katarzyna Dąbrowska, Krzysztof Kiljański, Elżbieta Romanowska, Olga Szomańska, Edyta Geppert, Jacek Kawalec, Olga Bończyk, Paulina Gruszecka, Szymon Pejski, Agnieszka Twardowska, Marek Kaliszuk.

Amfiteatr pustoszeje podczas koncertu Jana Pietrzaka, 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu Fot. Roman Rogalski / Agencja GazetaAmfiteatr pustoszeje podczas koncertu Jana Pietrzaka, 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu Fot. Roman Rogalski / Agencja Gazeta fot. Roman Rogalski / Agencja Gazeta

Festiwal Opole 2018 harmonogram - niedziela

Na niedzielę (10 czerwca) przygotowano koncert "Od Opola do Opola", muzyczne podsumowanie roku. Zaprezentowane zostaną najważniejsze muzyczne wydarzenia, w okresie pomiędzy festiwalami opolskimi. Uhonorowani zostaną najważniejsi artyści minionego roku.

Festiwal Opole 2018 - kto wystąpi w niedzielę?

Na scenie pojawią wystąpią: Edyta Górniak, Sławomir, Kasia Kowalska, Margaret, Natalia Szroeder, Wanda i Banda, Gromee, Edyta Geppert, Kortez, Red Lips, Sarsa, Stanisława Celińska oraz Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

Festiwal Opole 2018 - prowadzący

Galę poprowadzą: Tomasz Kammel, Andrzej Krzywy, Ifi Ude.

Od 22.00 "Piosenka Ci nie da zapomnieć. Koncert przebojów stulecia". Koncert poprowadzi Artur Orzech.

Zaśpiewają: Edyta Górniak, Halina Mlynkova, Kombii, Natalia Szroeder, Katarzyna Cerekwicka, Sławomir Uniatowski, Natalia Sikora, Małgorzata Ostrowska, Daria Zawiałow, Rafał Brzozowski, Andrzej Krzywy, Andrzej Lampert, Marek Piekarczyk, De Mono, Beata Przybytek, Red Lips, Ryszard Rynkowski, Feel, Red Lips, Damian Ukeje, Łukasz Drapała, Ifi Ude, Katarzyna Moś i Łukasz Zagrobelny.

Festiwal Opole 2018 - poniedziałek

W poniedziałek (11 czerwca) od godziny 21:00 w TVP Kultura będzie transmitowany koncert alternatywny. Poprowadzi go Agnieszka Szydłowska. W koncercie znajdzie się miejsce dla wykonawców rocka, jazzu, ambitnego popu i muzyki elektronicznej.

MT

Więcej o:
Komentarze (26)
Opole 2018. Harmonogram koncertów. Kto i kiedy wystąpi na festiwalu?
Zaloguj się
 • forfiter_jr

  Oceniono 12 razy 8

  Teoria. Praktycznie harmonogram będzie taki:
  - Kursky band
  - Recital Johny Pietrzak
  - Chór gospodyń wiejskich z Podkarpacia
  - Disco Polo show.

 • Gość: ludwik

  Oceniono 4 razy 4

  tak dziadowskiego rozpoczęcia jeszcze nie było

 • Gość: lilka

  Oceniono 5 razy 3

  15 MINUT FESTIWALU I ŻENADA !!!! KTO OGLĄDA W OPOLU MECZ ???????/ A PROWADZĄCY ?
  KTO ICH ZATRUDNIŁ ???? PORAŻKA !!! TVP CHYBA POMYLIŁO IMPREZY

 • Gość: lula

  Oceniono 5 razy 3

  Dodzia ma w tym czasie recital przed skladem sędziowskim

 • Gość: ozzy

  Oceniono 7 razy 3

  dno i wodorosty....i jeszcze ten zenujący Brzozowski ze swoją miss tyczką..gwiazd zero

 • Gość: Tyl

  Oceniono 2 razy 2

  Tyu

 • princepinot

  Oceniono 10 razy 2

  Nigdy nie ogladalem Opola, ale widac ze PRL wraca szybciej niz myslalem.
  Mamy prezesa zamiast sekretarza ktory rzadzi rzadzacymi jak za PRL I wszyscy zastanawiaja sie czy bedzie przewrot jak sekretarz chory.
  Mamy stanowiska w administracji, sadach, firmach obsadzane z klucza partyjnego.
  Mamy opozycje ktora tak jak kiedys dysydenci jest agentura zachodu, oplacana przez wrogow Polski
  Mamy 4 letnie licea, a nie gimnazja I licea jak przed wojna. Nie podobal sie nam przedwojeeny system nauczania, wrocilismy do tego jedynie slusznego z czasow PRL.
  itd..
  No I mamy Opole, ktore zawsze zabawialo wladze I tych ktorzy ta wladze popieraja przez udzial w tej imprezie. Nieststy bylo I jest takich wielu.
  Na szcescie w Opolu wystepuje jedyna wielka polska artystka. Wielka to ona byla, ale jak latwo zauwazyc jest jeszcze wieksza.
  Zycze przyjemnych wrazen !!!

 • Gość: awa2001

  Oceniono 1 raz 1

  Pamiętacie takie kukiełki poruszane linką przez jakiegoś animatora? miałam wrażenie, że większość wczorajszych gwiazd, miała takich animatorów za kurtyną, którzy ruszali za nich rękami i nogami, zamiast mikrofonów powinni mieć te kroplówki z którymi się chodzi po szpitalnych korytarzach, TVP powinno tez zatrudnić festiwalowego tynkarza, bo niektórym tapeta z twarzy się odklejala. Jedna, wielka masakra, nie mam nic do geriatrii, o ile się trzyma dziarsko, trzęsące się głosy i nogi to nie dla mnie, no, ale cóż, jaki kraj taki festiwal,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX