Żenująca wpadka Rafała Maślaka. Nie wie, co to "godzina W"! "Warszawa była rozpierniczona na całego, także szacun"

Rafał Maślak zaliczył żenującą wpadkę. Celebryta popisał się brakiem elementarnej wiedzy z historii Polski. Okazało się, że Mister Polski nie wie, o której jest godzina W.

Rafał Maślak jest jednym z najbardziej aktywnych celebrytów w mediach społecznościowych, z dużym naciskiem na Snapchat. Relacjonuje tam swoje pobyty na siłowni, stanie w korku, wizyty w telewizjach śniadaniowych oraz prasowanie. Tym razem postanowił podzielić się z obserwatorami swoimi refleksjami na temat Powstania Warszawskiego oraz godziny W. Niestety, coś poszło nie tak.

1. sierpnia o godzinie 17:00, Rafał Maślak był w taksówce w okolicach warszawskiej Rotundy. Według jego relacji samochody zatrzymały się z powodu korku, a taksówkarz musiał wysiąść, żeby "sprawdzić, co się dzieje". Dalej jest tylko lepiej:

Dokładnie o godzinie 16, roku 1944, rozpętało się piekło. (...) Zginęło tutaj mnóstwo ludzi. Warszawa była rozpierniczona na całego, także szacun - powiedział Maślak w swojej relacji.

Całe nagranie dostępne jest na YouTube:

 

Co ciekawe, Rafał miał na nadgarstku zegarek, którym wymachiwał w relacji. Może w takim razie Maślak nie tylko miał ocenę niedostateczną z historii, ale również nie zna się na zegarku? Biedny.

Później celebryta próbował zamaskować swoją snapchatową wpadkę, umieszczając na Facebooku patriotyczne zdjęcie z flagą Polski w koszulce "Poczuj dumę" oraz z podpisem:

73 lata temu, godz 17:00 POWSTANIE WARSZAWSKIE. Jestem dumny, że jestem Polakiem!

Jednak internauci nie potrafili tak szybko zapomnieć o jego wcześniejszej relacji.

A nie o 16 tak jak to relacjonowałeś na snapie siedząc w taryfie?????
"Dokładnie o godz. 16 roku 44". Czasami nie wiem, czy ludzie są głupi tak sami z siebie, czy zwyczajnie ktoś im za to płaci?
Maślaku, już ci wbili do pustej głowy, o której wybiła godzina W?
Tak to jest, gdy wiesz, że dzwoni, ale nie wiesz, w którym kościele. Miało być patriotycznie, a wyszło idiotycznie.

Komentarze na profilu Rafała MaślakaKomentarze na profilu Rafała Maślaka Facebook.com/RafalMaslakonline

Chcemy wierzyć, że ta wpadka była tylko drobnym przejęzyczeniem. Jeśli nie, odsyłamy Rafała do podręczników szkolnych, gdyż godzina W to elementarna wiedza. Na szczęście do kolejnej rocznicy jeszcze sporo czasu na naukę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.