Eurowizja Junior. Polskę będzie reprezentować ona. Przyjrzyjcie się. Wyrosła, ale NA PEWNO ją pamiętacie

"Mali Giganci" zdolnej Olivii Wieczorek otworzyli drzwi do kariery. 13-latka prowadzi swój kanał na YT, koncertuje i właśnie wygrała krajowe eliminacje do Eurowizji Junior.

Pochodząca z Jarocina Olivia Wieczorek swoją przygodę ze śpiewaniem zaczęła jako 5-latka. Występowała w warszawskiej Dorożkarni, tam też doskonaliła swój warsztat. Prawdziwymi drzwiami do kariery był jednak udział w 2. edycji "Małych Gigantów", którą zresztą wygrała jej drużyna - Klika Rubika, choć to nie ona została zwyciężczynią kategorii śpiew. Dziewczynka jednak nie przestawała szlifować swojego talentu, a efekt prac można podejrzeć na jej kanale na YT - Olivia TV.

Teraz przed Olivią Wieczorek kolejny kamień milowy w karierze. W sobotę odbyły się krajowe eliminacje do Eurowizji Junior, w skrócie JESC (Junior Eurovision Song Contest). 13-latka zaśpiewała utwór "Nie zapomnij". Muzykę skomponował Piotr Rubik, a słowa to dzieło Dominika Grabowskiego. Wieczorek podbiła serca jury i wygrała. To więc właśnie ona będzie reprezentować Polskę w konkursie na Malcie (Valletta) 20 listopada. A oto sobotni występ młodej wokalistki:

 

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, czyli tzw. Eurowizja Junior jest organizowany od 2003 roku. Udział mogą wziąć młodzi wykonawcy tj. od 10 do 15 roku życia. A Polska wysyła swojego reprezentanta od początku trwania JESC. Jak pójdzie Olivii? Myślicie, że ma szansę? Dla porównania oto zwycięski występ z 2015 roku Destiny Chukunyere z Malty:

 
Zobacz wideo

ZI

Więcej o:
Komentarze (4)
Eurowizja Junior. Polskę będzie reprezentować ona. Przyjrzyjcie się. Wyrosła, ale NA PEWNO ją pamiętacie
Zaloguj się
 • d.alexa

  Oceniono 5 razy 5

  Dziewczynka ma bez wątpienia słuch i talent ale te manieryzmy, miauki, nosowości, jęki (być może maskujące niedostatki, tudzież... atuty) jakoś do mnie przemawiają.
  Wolałabym słyszeć dziecko o naprawdę pięknym, mocnym głosie, trafiające w każdą nutę i każdą wyśpiewujące.

 • w.s3

  Oceniono 3 razy 3

  Z taką rywalką w stylu Destiny nie ma szans. Porównanie rytmicznej, żywiołowej piosenki z tym co śpiewa Olivia stawia ją na straconej pozycji.

 • Gość: fcplm

  Oceniono 1 raz 1

  Wyrosła? Ludzie, "Mali Giganci" byli raptem w ubiegłym roku. O.o

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX