Bednarek w finale MTV EMA 2013!

MTV ogłosiło 10 artystów, którzy powalczą o tytuł Najlepszego Artysty Światowego i statuetkę MTV EMA 2013. W finale zespół Bednarek zmierzy się m.in. z Justinem Bieberem i One Direction. Relacja na żywo z Ziggo Dome w Amsterdamie 10 listopada o godz. 21:00 na antenie MTV Polska.

Po wielu tygodniach zażartej rywalizacji i zliczeniu głosów milionów fanów MTV w końcu ogłosiło listę 10 finalistów, którzy powalczą o statuetkę w kategorii Najlepszy Artysta Światowy. Wśród nominowanych znaleźli się kanadyjski idol - Justin Bieber, marokański artysta Ahmed Soultan, brytyjska formacja One Direction, australijski piosenkarz Cody Simpson, niemiecka wokalistka Lena, Marco Mengoni z Włoch, Fresno z Ameryki Południowej, południowokoreański zespół EXO, wokalistka z Chin Chris Lee oraz Zespół Bednarek.

Wszystkie nominowane w tej kategorii gwiazdy będą walczyć o uznanie fanów na całym świecie, którzy do 8 listopada mogą głosować na swoich faworytów. Podczas uroczystej gali w Amsterdamie zwycięzcy konkursu zostanie wręczona statuetka Najlepszego Artysty Światowego. Relacja na żywo z Ziggo Dome w Amsterdamie już 10 listopada o 21:00 na antenie MTV Polska.

W tym roku, pod czujnym okiem MTV, przez sześć tygodni aż 186 najgorętszych artystów ze wszystkich kontynentów rywalizowało o nominację do nagrody Najlepszego Artysty Światowego. 25 października, po zakończeniu pierwszej fazy głosowania, 37 muzyków otrzymało tytuł Najlepszego Wykonawcy w swoich krajach i przeszło do kolejnej rundy rywalizacji, która trwała do 31 października.

MTV wybrało 9 osób z całego świata, które mogą pochwalić się ogromną popularnością w social mediach, aby ogłosiły 10 finalistów walczących o tytuł Najlepszego Artysty Światowego. Po raz pierwszy w historii MTV EMA to fani ogłosili zwycięzców tej kategorii. Już od 2 listopada, na stronie www.mtvema.com  wielbiciele muzyki na całym świecie mogą głosować na artystów, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału walki o statuetkę Najlepszego Artysty Światowego MTV EMA 2013.

Miley Cyrus, Kings of Leon, Robin Thicke, Bruno Mars, Snoop Dogg, Afrojack, Imagine Dragons, Icona Pop, The Killers oraz Katy Perry to artyści, którzy na pewno wystą pią na rozdaniu nagród MTV. Oprawą muzyczną zajmie się Redfoo z LFMAO, Ariana Grande podejrzy gwiazdy za kulisami, a największa legenda amerykańskiej telewizji - Ron Burgundy (w tej roli WIll Ferrell) będzie korespondentem, nadającym z różnych ciekawych miejsc w Amsterdamie. Wśród gwiazd, które będą wręczać statuetki zwycięzcom znajdą się: Jared Leto, Rita Ora, Brigit Mendler, Iggy Azalea, Ellie Goulding, Carive van Houten oraz Colton Haynes.

MTV EMA jest świętem muzyki, gdzie nagradzani są najgorętsi wykonawcy rozmaitych gatunków muzyki z całego świata. Fani mają niepowtarzalną okazję głosowania w różnych kategoriach MTV EMA na stronie www.mtvema.com lub na http://m.mtvema.com, m.in. w kategoriach Najlepszy Wokalista, Najlepszy Występ na Żywo i innych. Głosowanie trwa do 8 listopada, do godz. 11:59.

Lista finalistów kategorii Najlepszy Artysta Światowy:

Afryka/Indie/Bliski Wschód

Ahmed Soultan

Australia/Nowa Zelandia

Cody Simpson

Europa Północna

One Direction

Europa Centralna

Lena

Europa Wschodnia

Bednarek

Europa Południowa

Marco Mengoni

Ameryka Południowa

Fresno

Ameryka Północna

Justin Bieber

Japonia/Korea Południowa

EXO

Chiny/Hong Kong/Południowo-wschodnia Azja/Tajwan

Chris Lee

Trzymamy kciuki za zespół Bednarek!

Natalia

Więcej o: