Skandal w Częstochowie! Ksiądz uwiódł gimnazjalistkę?

Ksiądz miał uwieść 15-letnią dziewczynę na wycieczce szkolnej.

W Częstochowie zawrzało, kiedy radna miasta, Ewelina Balt zasugerowała, że ksiądz katecheta odbył stosunek płciowy z 15-letnią uczennicą gimnazjum - poinformował portal Gazeta.pl . Całą sprawę mieli zgłosić radnej rodzice innego dziecka, które chodzi to tego samego gimnazjum. Wszystko rzekomo wydarzyło się pod koniec ubiegłego roku szkolnego.

W szkole między uczniami aż o tym huczy, między rodzicami też. W nowym roku szkolnym księdza w szkole już nie ma, religii uczą inni księża. Rodzice przypuszczali, że podczas pierwszego zebrania usłyszą jakieś wyjaśnienia od wychowawców lub dyrekcji, ale nic takiego się nie stało. Boję się, że sprawa zostanie zamieciona pod dywan - mówiła Ewelina Balt portalowi Gazeta.pl .

Sprawa, jak czytamy, jest naprawdę poważna.

Nie, nie chodzi o głaskanie czy oglądanie, czyli tzw. inną czynność seksualną. To był pełen stosunek.

Na portalu czytamy też, że według wiceprezydenta Przemysława Koperskiego dla księdza nie może być taryfy ulgowej i jeżeli to prawda, powinien być traktowany jak każdy inny nauczyciel, jednak dyrektorka szkoły w której pracuje katecheta mówi, że o sprawie nie wie.

Nic tu w szkole o tym nie wiemy, ja o sprawie usłyszałam godzinę temu od naczelnika Stefaniaka - zapewniała. - Pytałam innych nauczycieli, też nic nie wiedzą. Owszem, w ubiegłym roku szkolnym ksiądz dwa razy był na wyjeździe z uczniami, na zimowisku i potem w czerwcu na zagranicznej wycieczce. W obu przypadkach była z nimi moja zastępczyni, ale też nic nie wie. Może to nie był szkolny wyjazd? Może prywatnie zabrał uczennicę na jakąś wycieczkę, bo się rodzice na to zgodzili? Na pewno o całej sprawie powiadomię władze stowarzyszenia, któremu podlega moja szkoła.

KsiądzKsiądz Fot. Rafał Mielnik / Agencja Wyborcza.pl Agencja Gazeta

Kuria Metropolitalna w Częstochowie, której podlegają zarówno świeccy, jak i duchowni katecheci także nie wie nic o zdarzeniu.

Nie mamy żadnej informacji jakoby miało dojść do podobnego incydentu - poinformował portal Gazeta.pl ks. Piotr Zaborski, rzecznik kurii.

Co na całą sytuację oskarżany ksiądz? W połowie czerwca, kiedy wrócił  z zagranicznej wycieczki z uczniami, zachorował i nie pojawił się w szkole.

Poprosił o roczny urlop zdrowotny - powiedział ks. Zaborski.

Portal Fakt.pl donosi, że od nowego roku zastąpi go dwóch innych księży.

majk

Więcej o: