Adam Rybakowicz to poseł Ruchu Palikota, który bardzo pilnie potrzebował skorzystać z toalety parę dni temu na bydgoskiej starówce. Chociaż niedaleko posła znajdowała się restauracja, w której mógł załatwić swoje potrzeby, załatwił się w miejscu publicznym. Przeciętny człowiek, który popełni takie wykroczenie zostałby obdarowany mandatem, ale nie poseł. Rybakowicz zasłonił się oczywiście immunitetem.
W nocy z 28 na 29 września policjanci podejmowali interwencję wobec mężczyzny oddającego mocz na starówce - potwierdza portalowi wiadomosci.gazeta.pl przedstawiciel bydgoskiej policji. Jak wynika z policyjnych informacji, mężczyzna okazał poselską legitymację, więc na tym interwencja się zakończyła. Notatka z tego zdarzenia trafi drogą służbową do Komendy Głównej - czytamy na portalu.
Policja dodała też, że rozmowa z posłem Rybakowiczem "nie przebiegała tak, jak by sobie życzyli". Możliwe, więc, że oprócz oddania moczu na starówce, poseł zachowywał się niestosowanie wobec służb.
Rzecznik klubu Ruch Palikota, Andrzej Rozenek przeprasza za posła Rybakowicza.
Zachowanie posła było jak najbardziej niestosowne. Przepraszam za niego, zresztą on sam też przeprosił. To absolutnie nie powinno się zdarzyć - komentował Rozenek w rozmowie z Gazeta.pl .
Czy poseł zostanie ukarany?
Będziemy nad tym debatować na posiedzeniu prezydium klubu, które zostało zwołane w trybie pilnym - dodał.
Rozenek wymienił też ewentualne kary dla posła. Może go czekać nagana, zawieszenie lub nawet wykluczenie z klubu. Podkreślił też, że poseł powinien dobrowolnie opłacić mandat.
majk
Daniel Martyniuk wpadł w tarapaty? Chodzi o jego słowa na temat Karola Nawrockiego
Lekarz Trumpa wydał oświadczenie. Chodzi o czerwoną wysypkę na szyi prezydenta
Nawrocka złożyła życzenia mężowi i pokazała ich stare zdjęcie. Tak kiedyś wyglądali
Był dziecięcą gwiazdą PRL-u. Porzucił aktorstwo i zamieszkał w Peru. Dziś ma nietypową profesję
Zarzucali im, że nie zaczynali od zera. Terrazzino przemówił po odcinku "TzG"
Szklana antresola i zachwycający widok zza okna. Tak wygląda dom Kayah we Włoszech
Pawłowski odpowiada na hejt "Rodzinki.pl". O tych słowach będzie głośno. Wspomniał też o Wieniawie
Tak Nawrocka wystroiła się na spacer z psami. Ekspertka załamana legginsami pierwszej damy
"Taniec z gwiazdami" popłynął? Nie uwierzycie, co wybrzmiało, gdy Pawłowski wszedł na parkiet