• Link został skopiowany

Pistorius ma coraz większe kłopoty! W jego domu policja znalazła...

Pojawiły się nowe doniesienia w sprawie tragicznej śmierci partnerki sportowca, Reevy Steenkamp.
Oscar Pistorius.
Reuters

W sprawie tragicznej śmierci partnerki lekkoatlety Oscara Pistoriusa , Reevy Steenkamp , dochodzą wciąż coraz bardziej szokujące szczegóły. Rzucają one nowe światło na całą sprawę. Południowoafrykańska gazeta "City Press" dowiedziała się od bliskiego źródła policji, że w domu lekkoatlety znaleziono zakrwawiony kij do krykieta. Ponadto podobno czaszka modelki była "zgnieciona". Nie wiadomo jednak czy Pistorius pobił Steenkampf kijem, czy modelka sama się nim broniła przed napastnikiem.

Fot. AP

Dochodzenie policji wyjaśni prawdopodobnie przebieg zdarzeń tego tragicznego wieczoru. Na razie gazeta stawia hipotezę:

Istnieje podejrzenie, że pierwszy strzał padł jeszcze w sypialni i kula trafiła kobietę w biodro. Następnie kobieta uciekła i schowała się do toalety. Wtedy on odpalił kolejne trzy strzały - donosi słowa informatora "City Press" Sport.pl .

Sportowiec, według gazety, mógł mieć napady agresji z powodu przyjmowania sterydów. Podobno poprzedniego wieczora w domu sportowca wybuchła straszna awantura, a sąsiedzi wzywali policję.

Oscar Pistorius, Reeva Steenkamp.
Oscar Pistorius, Reeva Steenkamp. REUTERS/STRINGER
REUTERS/STRINGER

Początkowa spopularyzowana w mediach teoria głosiła, że Reeva Steenkamp zrobiła sportowcowi walentynkową niespodziankę, a on wziął ją za włamywacza, co doprowadziło do tragedii. Jednak zapiski z monitoringu zdają się jej przeczyć: wynika z nich, że dziewczyna przebywała w domu od kilku godzin, a w chwili śmierci miała na sobie koszulę nocną. Obecnie Pistorius jest w areszcie. Prokurator zapowiedział, że zamierza go oskarżyć o morderstwo z premedytacją. W środę lub w czwartek usłyszymy akt oskarżenia. Sportowcowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

<b>Trzy paraolimpijskie złota</b><br>
W 2008 roku Pistoriusa nie dopuszczono do występu w igrzyskach olimpijskich w Pekinie, chociaż na występ zgodził się Trybunał Arbitrażowy przy Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim, orzekając, że wykonane z włókna węglowego protezy nie dają biegaczowi przewagi nad pełnosprawnymi zawodnikami. 
Pistorius w Pekinie nie wystąpił, bo czas, który osiągnął w biegu na 400 metrów, nie pozwalał na indywidualny start, a Komitet Olimpijski RPA nie wystawił go w sztafecie 4x400 metrów, tłumacząc to względami bezpieczeństwa (zawodnicy biegną po jednym torze). Biegacz wystąpił więc w paraolimpiadzie, zdobywając trzy złote medale: w biegu na 100, 200 i 400 metrów.
Trzy paraolimpijskie złota
W 2008 roku Pistoriusa nie dopuszczono do występu w igrzyskach olimpijskich w Pekinie, chociaż na występ zgodził się Trybunał Arbitrażowy przy Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim, orzekając, że wykonane z włókna węglowego protezy nie dają biegaczowi przewagi nad pełnosprawnymi zawodnikami. Pistorius w Pekinie nie wystąpił, bo czas, który osiągnął w biegu na 400 metrów, nie pozwalał na indywidualny start, a Komitet Olimpijski RPA nie wystawił go w sztafecie 4x400 metrów, tłumacząc to względami bezpieczeństwa (zawodnicy biegną po jednym torze). Biegacz wystąpił więc w paraolimpiadzie, zdobywając trzy złote medale: w biegu na 100, 200 i 400 metrów.
Fot. Martin Meissner AP
Fot. Martin Meissner AP

Sprawa jest tym bardziej szokująca dla fanów Pistoriusa, dla których był wzorem walki o równouprawnienie. Sportowiec miał amputowane nogi w wieku 11 miesięcy. Mimo tego udało mu się odnieść sportowy sukces - w 2007 roku wywalczył prawo do startowania w zawodach lekkoatletycznych razem z pełnosprawnymi sportowcami.

Vic

Więcej o: