Blake Fielder-Civil: wyrok zapadł!

Mąż Amy Winehouse pójdzie siedzieć!

Mąż Amy Winehouse został skazany na 27 miesięcy pozbawienia wolności . Blake Fielder-Civil , który w zeszłym miesiącu przyznał się do zarzutów ciężkiego pobicia i utrudniania śledztwa , błagał sędziego Davida Radforda , aby ten puścił go wolno, by mógł pomóc Amy skończyć z narkotykami .

Adwokat Blake'a, Jeremy Dein QC powiedział w mowie końcowej:

Są sobie bardzo oddani i chcą skończyć z zażywaniem narkotyków i być znowu razem. Wiedząc, że w jego stronę będą zwrócone oczy całego narodu, pan Fielder-Civil jest całkowicie zmotywowany, aby zrehabilitować się w najlepszy możliwy sposób. Wie, że jeśli mu się to nie powiedzie, będzie to klęska zarówno dla niego, jak i jego żony. Teraz zdaje sobie sprawę, że narkotyki, to cichy morderca i chce stać się wzorem do naśladowania dla pani Winehouse.

Amy, która do tej pory była obecna na większości przesłuchań swojego męża, tym razem nie pojawiła się na sali rozpraw. Adwokat Blake'a poprosił sędziego możliwość odbycia kary w społeczeństwie, wyrok w zawieszeniu lub odsiadkę nie większą niż 18 miesięcy.

Ogłaszając wyrok, sędzia Radford stwierdził, że Blake zachował się w sposób "nieuzasadniony, tchórzliwy i haniebny" i nałożył na niego karę 27 miesięcy pozbawienia wolności.

Blake i jego przyjaciel Michael Brown przyznali się do ciężkiego pobicia właściciela pubu Jamesa Kinga w roku 2006 i do zaoferowania mu łapówki w wysokości 200 tysięcy funtów i wakacji w Hiszpanii, aby wycofał swoje zarzuty.

MK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.