Yunjin Kim - Sun z "Lost" - wydała książkę

Yunjin Kim, nazywana "koreańską Julią Roberts", poszła w ślady wielu innych gwiazd i wydała autobiografię. Dowiemy się z niej jaką drogę przeszła aktorka zanim stała się sławna dzięki serialowi "Lost", ale nie tylko. Przeczytamy również o tym, że jest instruktorką baletu, zna cztery sztuki walki (w tym Tae Kwon Do), a przed rolą Sun grała głównie morderczynie i baby ze stali.

prphotos

Książka "The World is Your Drama" rozeszła się w 7 tysiącach egzemplarzy w ciągu tygodnia od premiery. Napisanie jej zajęło Yunjin 8 miesięcy, a zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na pomoc dla potrzebujących.

Yunjin Kim urodziła się w Korei Południowej, ale w wieku 10 lat wraz z rodzicami wyemigrowała do USA. Yunjin nie może pić alkoholu ze względu na chorobę genetyczną powodującą wypieki. Ukończyła Uniwersytet w Bostonie i dwie szkoły artystyczne. Podczas castingu do "Zagubionych" starała się początkowo o rolę Kate, ale producenci wykluczyli od razu, by tą bohaterkę mogła zagrać Azjatka. Byli jednak pod tak wielkim wrażeniem talentu Yunjin, że stworzyli specjalnie dla niej postać Sun Kwon.

Rola uległej żony była dla niej wielką odmianą, bo dotąd grała kobiety silne i zdecydowane, które nie pozwolą sobie w kaszę dmuchać (m.in. morderczynię w "Shiri"). Twierdzi jednak, że nie dołączyła do powiększającej się liczby denatów w "Zagubionych" właśnie dlatego, że widzowie postrzegają jej postać jako miłą, przyjazną i cierpiącą. Nie wiadomo czy to rzeczywiście tak działa na producentów serialu - w końcu Shannon nie pomogły rzesze męskich fanów, a Boone'owi niezliczone zastępy żeńskich fanklubów.

Koreańska aktorka znalazła się na liście 100 najbardziej gorących kobiet według magazynu Maxima - co nas nie dziwi.

prphotos

Czasem zdarza się jej też coś zaśpiewać.

A skoro jesteśmy już przy temacie "Zagubionych" - Matthew Fox, czyli serialowy Jack, został twarzą reklamy L'Oreal Paris.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.