Nieoficjalna data ekstradycji Stuarta B. Zostanie przekazany polskim służbom. Postawiono mu zarzuty

Prokuratura nie próżnuje w sprawie Stuarta B. Obecnie polskie służby pracują nad sprowadzeniem głównego bohatera Pandora Gate do kraju. Będzie się toczyć dalsze postępowanie związane z rzekomymi dowodami na nawiązywanie relacji z nieletnimi fankami.

Z początkiem października media zaczęły obiegać szokujące informacje na temat youtuberów starej gwardii. Część z nich miała nawiązywać relacje z małoletnimi, a głównym zamieszanym w sprawę miał być Stuart B. Sylwester Wardęga i Mikołaj "Konopskyy" Tylko w materiałach opublikowanych na YouTubie pokazali screeny rozmów, w których były influencer miał namawiać do spotkań fankę. Został on zatrzymany przez brytyjską policję w połowie ubiegłego miesiąca, a teraz przekazano informację o tym, kiedy trafi do polskich służb.

Zobacz wideo Marti Renti odniosła się go hejtu po Pandora Gate

Postawiono zarzuty Stuartowi B.

Kiedy wybuchła Pandora Gate, prawnicy byli licznie zasypywani wiadomościami, w których byli pytani, co może grozić "bohaterom" afery. Prawnik Marcin Kruszewski w rozmowie z nami wyjaśnił, że za samo wymienianie wiadomości o charakterze erotycznym może mu grozić surowa kara. Teraz rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl oficjalnie przekazał, że zarzuty postawione Stuartowi B. dotyczą seksualnego wykorzystania osób małoletnich poniżej 15. roku życia oraz rozpijania małoletnich.

Materiał dowodowy zgromadzony w toku śledztwa pozwolił na wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów Stuartowi B. Zarzuty te dotyczą seksualnego wykorzystania osób małoletnich poniżej 15. roku życia oraz rozpijania małoletnich. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, co pozwoliło na wydanie za podejrzanym listu gończego - przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna serwisowi wirtualnemedia.pl.

Stuart B. w rękach brytyjskich służb. Kiedy zostanie przekazany polskiej policji?

Międzynarodowy list gończy został wydany 13 października, a już następnego dnia Stuart B. został zatrzymany przez brytyjskie służby. Okazuje się, że wciąż jest on w rękach tamtejszej policji, a sąd nie wydał jeszcze pozwolenia na przekazanie go do Polski. Nieoficjalnie ustalono, że może się to wydarzyć w połowie listopada. "Sąd podkreślił, że materiał dowodowy zgromadzony na tym etapie przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez Stuarta B. zarzucanych mu czynów. Prokuratura Okręgowa w Warszawie uzyskała również nakaz jego aresztowania wydany przez Sąd Okręgowy w Warszawie, zastępujący w kontaktach z tym państwem (dop. red. Wielką Brytanią) wniosek o ekstradycję. Nakaz aresztowania z wnioskiem o wydanie podejrzanego polskiemu wymiarowi sprawiedliwości został już przekazany władzom brytyjskim. Obecnie oczekujemy na decyzję brytyjskiego sądu, która rozpatrzy nasz wniosek o wydanie podejrzanego do Polski" - dodał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Stuarta B. wkrótce czeka ekstradycjaStuarta B. wkrótce czeka ekstradycja YouTube Stuu

Stuarta B. wkrótce czeka ekstradycjaStuarta B. wkrótce czeka ekstradycja YouTube Stuu

Więcej o:
Copyright © Agora SA