Gwiazda serialu "Seks w wielkim mieście" nie żyje. Miała 93 lata

Świat obiegła niezwykle przykra wiadomość. Nie żyje słynna aktorka z serialu "Seks w wielkim mieście" i komedii "Zdrówko". Frances Sternhagen miała 93 lata.

Frances Sternhagen miała 93 lata. Znana aktorka odeszła 27 listopada 2023. Była kojarzona między innymi z takich hitów, jak "Seks w wielkim mieście" czy "Misery". Bliscy Frances opublikowali oświadczenie w mediach społecznościowych. "Z wielkim smutkiem dzielimy się wiadomością, że nasza droga matka, aktorka Frances Sternhagen, zmarła spokojnie z przyczyn naturalnych w New Rochelle w stanie Nowy Jork" - czytamy. Gwiazda mogła pochwalić się ogromnym dorobkiem artystycznym.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk wyznała: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Frances Sternhagen nie żyje. Aktorka znana z serialu "Seks w wielkim mieście" miała 93 lata

Frances Sternhagen zdobyła popularność, występując głównie na ekranie. Jednak mało kto wie, że to właśnie teatr był jej największą pasją. Aktorka została doceniona nagrodą Tony, która jest ogromnym wyróżnieniem w tym zakresie. W kontekście kina, widzowie kochali ją jako Buuny MacDougal w serialu "Seks w wielkim mieście". Zasłynęła również jako Esther Calvin w znanej komedii "Zdrówko". Wystąpiła również w "Misery", "Duma i uprzedzenie" czy "Odległym lądzie". To jednak dopiero początek jej wielu osiągnięć. "Muszę przyznać, że to wielka frajda grać te snobistyczne starsze panie...Znałam takie kobiety, więc wiem, jak je zagrać" - mówiła o rolach w rozmowie z "Los Angeles Times" kilka lat temu. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony.

Fani uwielbiali Frances Sternhagen. Została pożegnana w mediach społecznościowych

Smutek za słynną Frances Sternhagen widać w mediach społecznościowych. Na platformie X (dawniej Twitter), a także Facebooku mnóstwo fanów składa swoje kondolencje. Jej widzowie ubolewają nad odejściem jednej z ulubionych aktorek. Kobieta miała również ogromną rodzinę, która wyraziła duży smutek. Bliscy pokusili się o wzruszające słowa. "Pozostawiła po sobie sześcioro dzieci, dziewięcioro wnuków i dwóch prawnuków. Uroczystość poświęcona jej niezwykłej karierze i życiu planowana jest na połowę stycznia, w okolicach jej 94. urodzin. Jej miłość i życie nadal nas inspirują" - czytamy. Gwiazdę pożegnała w mediach społecznościowych także znana z "Seksu w wielkim mieście" Sarah Jessica Parker.

Więcej o:
Copyright © Agora SA