Kazik w nowym singlu nawiązał do otwarcia cmentarza dla Kaczyńskiego. "Twój ból jest lepszy niż mój"

Kazik wydał nowy singiel zatytułowany "Twój ból jest lepszy niż mój". W piosence artysta odwołuje się do wydarzeń z 10 kwietnia, kiedy Kaczyński odwiedził grób matki na zamkniętym z powodu pandemii cmentarzu.

W czerwcu będziemy mieć okazję posłuchać nowej płyty Kazika Staszewskiego - "Zaraza". Tymczasem 8 maja na YouTube pojawił się już singiel zapowiadający tenże album. W piosence "Twój ból jest lepszy niż mój" artysta komentuje zachowanie Jarosława Kaczyńskiego, które obserwować mogliśmy podczas ostatniej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Zobacz wideo Czego słuchają polscy piłkarze?

Kazik nawiązał do Jarosława Kaczyńskiego w nowym singlu

W swoim nowym utworze Kazik Staszewski odwołał się do wydarzeń z 10 kwietnia tego roku. Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński wybrał się wtedy na Powązki na grób swojej matki. Cmentarz, z uwagi na pandemię koronawirusa, był wtedy zamknięty dla odwiedzających, jednakże dla prezesa PiS zrobiono wyjątek. W tekście piosenki "Twój bój jest lepszy niż mój" usłyszymy następujące słowa:

Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń

ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń

na łańcuchy patrzę, ocieram łzy

tak jak i Ty

Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom

czy jednak się rzeczy inaczej potoczą

podbiegam, Twoje karki krzyczą stój

bo Twój ból jest lepszy niż mój

Ból ukoić możesz Ty jeden

wszyscy inni wpadli w biedę

limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój

lepszy niż mój

 

W komentarzach pod teledyskiem Internauci i fani Kazika chwalą celność jego obserwacji. Niektórzy zauważyli, że muzyk przyjmuje właściwą dla artysty tych czasów rolę - komentatora niezdrowej rzeczywistości.

Dzięki chłopaki, przydało się. Nawet dziś dumałem, że dzisiejsza sytuacja powinna urodzić nowe pokolenie antysystemowych muzyków.

Dawno już Kazik nie napisał tak mocnego tekstu. Jeśli cała płyta będzie taka, to będzie hit.

Są kawałki, które definiują pewne sytuacje i zdarzenia... Ten właśnie taki będzie.

Bardzo cieszymy się, że Kazik postanowił wydać nową, i najpewniej ważną, płytę. Nie możemy doczekać się albumu i kolejnych tekstów artysty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.